Methandienone / dianabol

Wszystko, co musisz wiedzieć o Dianabolu

Dianabol jest jednym z najbardziej popularnych oraz najważniejszym sterydem anabolicznym w ostatnich dekadach. Do tego stopnia, że stał się niemal synonimem profesjonalnej kulturystyki.

Krótka historia poprawy wydajności

Zanim pojawił się Dianabol, produkowane sterydy pełniły różne funkcje. Dianabol był jednak wyjątkiem od reguły. Od początku celem jego produkcji było podniesienie wydajności. Chociaż początkowo marketing wskazywał na różne lecznicze właściwości, nie minęło zbyt wiele czasu, kiedy okazało się, że jest to rewelacyjny środek skutecznie podnoszący zdolności atletów na całym świecie.

W latach 50’tych XX wieku Związek Radziecki wyraźnie królował na igrzyskach olimpijskich. Uzyskali ten efekt, używając sterydów. Właśnie w ten sposób pokazali, jak potężne zastosowanie ma ten środek. To dzięki walce o dominację na tym polu między ZSRR a USA udało się stworzyć to, co dziś nazywamy Dianabolem.

Głównym celem, który przyświecał twórcom Dianabolu, było utrzymanie anabolicznych właściwości testosteronu na odpowiednim poziomie. Potężne działanie tego leku sprawiło, że Amerykańscy sportowcy mogli dorównać Związkowi Radzieckiemu.

Po jakimś czasie Dianabol zaczęto używać poza igrzyskami olimpijskimi. Coraz częściej sięgali po niego inni sportowcy. Ostatecznie Dianabol bardziej niż inne dziedziny na dobre zdominował kulturystykę. Przez pewien czas nie było kulturysty, który nie korzystałby z jakiegoś sterydu. Nie trwało to długo. Po pewnym czasie pojawiły się kontrole, które tego zakazały.

To właśnie wtedy dokładnie zbadano Dianabol, żeby zobaczyć, jakie w praktyce niesie on profity oraz skutki uboczne. FDA długo wywierało silną presję na producentach Dianabolu. Ostatecznie w latach 80’tych udało im się wymusić na przedsiębiorstwie całkowitego wstrzymania produkcji leku. Nie minęło wiele lat, kiedy FDA wycofało z rynku wszystkie produkty, które zawierały ten środek.

Właściwości Dianabolu

Methadrostenol jest to steroid anaboliczno-adrogenny, który pochodzi w prostej linii od testosteronu. Dokładnie rzecz ujmując, jest to zmieniona strukturalnie forma testosteronu. Dianabol dodaje podwójne wiązanie z węglem w wiązaniu molekularnym. Dzięki tamu lek staje się bardzo silny sterydem anabolicznym.

Działania Dianabolu na ludzkie ciało

Podstawową zaletą tej substancji jest to, że w bardzo skuteczny sposób zapewnia lepszą syntezę białek. Mówiąc prościej, komórkom jest łatwiej tworzyć białka. Kolejną cechą Dianabolu jest to, że pomaga zatrzymać azot w organizmie. Jest to istotne, ponieważ to właśnie azot stanowi aż 16% naszej tkanki mięśniowej.

Dodatkowym atutem jest też glikogenoliza. To właśnie połączenie glikogenu z glukozą ułatwia spalanie węglowodanów oraz zmniejsza się magazynowanie tłuszczów.

Jedną z najważniejszych cech, jakie ma Dianabol jest jego związek z innymi sterydami anabolicznymi. Nie jest to bowiem steroid, na którym budujemy cały nasz cykl. Jest to raczej element, który dodajemy już stworzonej paczki. Jest to bowiem lek, który ma niesamowite właściwości wzmacniania innych sterydów. Używałbyś takiej samej ilości sterydów, ale w połączeniu z Dianabolem efekt jest dużo silniejszy. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest połączenie tego leku ze zdrową i bogatą w białko dietą.

Oczywiście tego rodzaju efekty nie są pożądane przez wszystkich sportowców. Osoba, która zajmuje się profesjonalną jazdą na rowerze, niekoniecznie będzie zadowolony z dodatkowym kilogramów. Zdecydowanie sięgnie po środki, które przynoszą korzyści, ale nie budują masy mięśniowej.

Skutki uboczne Dianabolu

Każdy środek farmakologiczny może mieć skutki uboczne. Dianabol nie jest wyjątkiem. Trzeba być świadomym tego, że takie skutki mogą wystąpić. Ten właśnie aspekt był jednym z argumentów, dla których FDA postanowiło usunąć lek. Prawdą jest, że nie jest to najbardziej niebezpieczny steryd anaboliczny, jaki istnieje, to możesz mieć wiele problemów, szczególnie jeśli używasz go w sposób lekkomyślny. Jednak jeśli podejdziesz w sposób rozsądny, znacznie zmniejszysz ryzyko występowania efektów ubocznych.

Dianabol może działać jak estrogen

Dianabol jest silnym estrogenowym steroidem anabolicznym. Oznacza to, że jeżeli będziesz używał go zbyt dużo, albo będzie go za wiele w twoim systemie, zmieni się w metyloestadriol. Tak jak estadriol wywołuje on rezultaty feminizujące. Jednym z czołowych przykładów jest ginekomastia, czyli wzrost piersi. Może również doprowadzić do zbyt dużej retencji wody, co sprawi, że twoje ciało będzie wyglądać dziwnie. Istnieje też ryzyko dużego ciśnienia krwi.

Istnieje możliwość powstrzymania feminizującego efektu. Wymaga to jednak dodatkowo zażywanie anty-estrogennych suplementów. Stwarza to jednak z kolei ryzyko dla twojej wątroby, która nie jest w stanie przyjąć tylu anty-androgenów. Dlatego dobrze zaplanuj z wyprzedzeniem swój cykl, a to uchroni twoje ciało przed niepożądanymi skutkami.

Kolejnym niechcianym rezultatem dla osób, które biorą Dianabol przez dłuższy czas, może być trądzik. Męskie łysienie oraz wzrost włosów w innych miejscach jest również bardzo częstym skutkiem.

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że Dianabol może mieć negatywne skutki również na kobiece ciało. Objawy takie jak silne owłosienie ciała, zmiana strun głosowych, czy powiększenie łechtaczki, są bardzo częste. Mimo że część użytkowniczek nie odnotowało tych skutków przy małej ilości substancji, zalecane jest stosowanie innych sterydów, które nie mają takiego działania.

Podwyższone ciśnienie

Biorąc Dianabol, musisz obserwować swoją dietę i ilość wykonywanych ćwiczeń. Powodem jest to, że ten steroid często znacznie podwyższa ciśnienie krwi. Jeżeli przez dłuższy czas twoje ciśnienie krwi nie będzie spadać, będziesz musiał zastanowić się nad rezygnacją z Dianabalu na czas, kiedy ciało odzyska swoje siły.

Wysokie ciśnienie jest związane z zatrzymaniem wody w organizmie. Kontrolując sposób, w jaki się odżywiasz, możesz mieć znaczący wpływ na ilość zatrzymywanej wody. Dieta bogata w wiele kwasów tłuszczowych omega będzie miała dobre rezultaty dla twojego ciała. Natomiast należy unikać jedzenia, które zawiera dużo tłuszczów, lepszym wyborem będzie pokarm zawierający dużo dobrego białka.

Objawy sercowo-naczyniowe

Dianabol może również spowodować obniżenie cholesterolu we krwi. Częstym objawem jest zwiększenie produkcji cholesterolu LDL. Jednocześnie stłumiony jest cholesterol HDL. W związku z tym ważne jest, żebyś zadbał o równowagę cholesterolu we krwi. Nie można również zapomnieć o tym, że steroid jest przyczyną dodatkowego gromadzenia się płytek w tętnicach.

Tłumienie testosteronu

Musisz wiedzieć, że przy zażywaniu Dianabolu twój organizm przestaje produkować naturalnie testosteron. Normalną reakcją jest przekierowanie osób do innych suplementów testosteronu. Nawet jeżeli poziom testosteronu w twoim organizmie był bardzo niski, dzięki tej kuracji po jakimś czasie powinien wrócić do normy.

Natomiast naturalne odzyskiwanie testosteronu rozpocznie się, dopiero gdy przestaniesz brać Dianabolu. Powrót do normy głównie zależy od tego, jak często używałeś Dianabolu. Dosyć szybko odzyskują formę osoby, które po raz pierwszy sięgnęły i zrezygnowały z tego środka. Obniżony poziom testosteronu występuje tylko w przypadkach niewłaściwego stosowania leków, w wyniku którego podwzgórze, przysadka mózgowa lub okolice jąder są uszkodzone. Bez wątpienia proces powrotu do kondycji przed używaniem leku przebiega znacznie szybciej, kiedy dbasz o właściwą dietę, ilość snu i zdrowy tryb życia. Jednak zawsze zabierze to trochę czasu.

Problemy z wątrobą i hepatotoksyczność

Hepatotoksyczność jest to cecha niektórych substancji, które doprowadzają do uszkodzenia wątroby. Przy Dianabolu problem ten pojawia się wyłącznie przy nadużywaniu leku. Kiedy do tego dojdzie, ilość enzymów w wątrobie zaczyna wyraźnie wzrastać. To właśnie jest przyczyną poważnych problemów z tym organem. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed tymi konsekwencjami jest zaprzestanie brania leków na sześć tygodni. Należy dokładnie przebadać swoją wątrobę przed rozpoczęciem kolejnego cyklu.

Inne problemy i sposoby na radzenie sobie z nimi

Kwestią priorytetową jest ograniczenie spożywania alkoholu. Tak jak Dianobol zwiększa wydajność organizmu, tak alkohol działa dokładnie odwrotnie. Połączenie tych dwóch substancji w dużych ilościach może spowodować trwałe uszkodzenie wątroby.

Należy skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do cyklu. Tylko stosowanie się do jego zaleceń minimalizuje potencjalne szkody na twoim organizmie.

Dostępność Dianabolu

Aktualnie Dianabol jest jednym z najlepiej dostępnych sterydów anabolicznych. Każdy, kto zajmuje się tym tematem, będzie miał przy sobie ten środek. Dodatkowo jest to środek, który jest jednym z najtańszych na rynku. Zarówno popyt, podaż, jak i konkurencja utrzymuje się na wysokim poziomie, co sprawia, że cena spada w dół.

Problemy w zakupach online

Zakup online jest jednym z najtańszych sposobów wejścia w posiadanie Dianabolu. Większość osób, które sprzedają go na siłowniach, sama uprzednio zakupiła go przez internet. Jednak ta metoda niesie ze sobą pewne problemy. Kupując przez internet, bardzo łatwo jest zostać oszukanym. Możesz dostać produkt o dużo niższej jakości albo po prostu podróbkę, która jest niemal nie do odróżnienia. Dlatego tak ważne jest znalezienie dostawcy z pierwszej ręki.

Dużo większym problemem jest jednak legalność. Zakup Dianabolu przez internet jest w wielu krajach nielegalne. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej recepty.

Podsumowanie

Niezależnie od opinii, Dianabol jest jednym z najważniejszych sterydów anabolicznych w historii. Mimo wielu niedogodności jest to środek, którego siła jest nieprzeceniona.