Nandrolone Decanoate-250mg/ml 1 ml , 10 amp – 150zł

Popularna Nandrolone Decanoate w formie roztworu o stężeniu 250 mg/ml.

W opakowaniu znajduje się 10 ampułek o pojemności 10 ml każda. To steroid anaboliczno-androgenny, który w medycynie stosowany jest w terapiach anemii oraz kacheksji (zespołu wycieńczenia), jak i w osteoporozie występującej u kobiet w okresie menopauzy. Dostępny już od 1962 roku zdobył uznanie i sławę w środowisku kulturystów, którzy wykorzystują go w celach wzmocnienia sylwetki i wydajności. Znany pod nazwą Deca-Durabolin to tak zwana „długa deka”, co oznacza długą obecność w organizmie, która trwa od 7 do 14 dni.

Właściwości i zastosowanie

Deka to niepodważalnie, obok testosteronu, jeden z najpopularniejszych używanych sterydów. Zawdziędza to swoim wielu, chętnie wykorzystywanym właściwościom.

Wykazuje się wysokim stosunkiem właściwości anaboliczych do androgennych oraz niskimi skłonnościami do androgenicznych i estrogennych skutków ubocznych. To sprawia, że jest on jednym z najlepszych wyborów na rynku. Zapewnia bowiem pomoc w budowie masy mięśniowej przy niewielkich i niezbyt uciążliwych działaniach niepożądanych, które zresztą można zniwelować praktycznie do zera poprzez przemyślane i dobrze zaplanowane włączenie do terapii testosteronu.

Działanie Nandrolonu potwierdzono wieloma badania naukowymi. Na uwagę zasługuje zauważony przez badaczy wpływ na układ odpornościowy, który substancja ta wzmacnia i optymalizuje jego działanie. To wyjątkowo ciekawe w świetle wiedzy, że Nandrolon nie jest typowym sterydem anabolicznym, a schemat jego działania opiera się raczej na wspomaganiu funkcji organizmu odpowiedziałnych za budowanie i podkreślanie muskulatury.

Wyjątkową cechą tego produktu jest jego zdolność do stymulacji gromadzenia nitrogenu w mięśniach, który ma udział w przemianach glukozy w glikonem potrzebny mięśniom podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo w formie wiążącej Nitrogen występuje w postaci białka, co prowadzi do większej podaży potrzebnego do budowania masy mięsniowej białka.

Nandrolon Decanoate powoduje podbicie bilansu azotowego, co pozwala na lepsze wykorzystanie substancji dostarczanych organizmowi i optymalne przyswojenie białek, węglowodanów, mienerałów, a także i kreatyny. Ten fakt skutkuje wspomożeniem fazy wzrostu mięśnia. Dodatni bilans azotowy wpływa również na wytrzymałość i wydolność oraz pozwala na lepsze wykorzystanie okna nabolicznego podczas terningu – dzieje się to sprawą zwiększonego transportu tlenu do komórek mięśniowych.

Substancja ta hamuje również wytwarzanie kortyzolu. Związek ten, inaczej hormon glikokortykosteroidowy, lub popularnie „hormon stersu”, wytwarzany jest w nadnerczach, a dokładniej przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy. Odgrywa on ważną rolę w procesach katabolicznych mięśni, a więc takich, które odpowiadają za ich rozkład. Dzięki zmniejszeniu wydzielania tego hormonu Nandrolon nie tylko działa anabolicznie, ale również antykatoboliczne, co podbija możliwe do uzyskania efekty. Ten fakt jest bardzo ważny i często wykorzystywany przez doświadczonych kulturystów, którzy używają go w fazie redukcji, kiedy ochrona mięśni przed rozkładem, a więc przed procesami katabolicznymi jest szczególnie istotna.

To, co wybija nandrolon spośród innych SAA to jego nikłe działanie estrogenne. Nie aromatyzuje (konwertuje) on androgenów do DHT, czyli aktywnej formy testosteronu, która jest częstą przyczyną łysienia i przerostu gruczołu krokowego.

Bardzo ciekawą i wyjątkowo pomocną jest funkcja zwiększania zasobów wody w stawach, do prowadzi do niwelowania ewentualnych dolegliwości bólowych. Dzięki temu nawet osoby, które borykają się z bólami stawów, mogą wykonywać intensywny trening bez objawów bólu i dyskomfortu szczególnie w kolanach, barkach i łokciach.

Możliwe objawy uboczne

Jeśli Nandrolon Decanoate jest stosowany samodzielnie istnieje większe ryzoko wystąpienia takich dolegliwości, jak:

  • retencja wody w organizmie;
  • zahamowanie spermatogenezy;
  • trądzić;
  • nadmierne wypadanie włosów;
  • nadmierne owłosienie części ciała;
  • ginekomastia;
  • spadek libodo;
  • zawroty głowy;
  • zaburzenia erekcji.

Jednak te wszystkie nieprzyjemne skutki można zniwelować praktycznie do zera poprzez dołączenie testosteronu do cyklu. Pomimo tego jednak należy pamiętać o odblokowaniu układu hormonalnego po skończonej kuracji i zastosować Clomid lub Novadex.

Dawkowanie

Środek ten najlepiej wykorzystać przy długich cyklach, aby wykorzystać jego powolne, ale skuteczne „budownicze” funkcje. Standardowa długość jednego cyklu wynosi od 8 do 12 tygodni.

Po Nandrolon Decanoate chętnie sięgają doświadczeni zawodnicy i jak początkujący amatorzy, ważne jest więc dobranie odpowiedniej dawki do stopnia zaawansowania, potrzeb i możliwości. Dla średnio zaawansowanych oraz początkujących zalecane są dawki wahające się w granicach 200 mg do 400 mg tygodniowo.

Dawkowanie powyżej 600 mg jest pozbawione sensu, ze względu na to, że nie przynosi do żadnego większego, oczekiwanego efektu, a zwiększa wyraźnie szansę na wystąpienie skutków ubocznych.

Jak zawsze należy zwrócić odpowiednią uwagę na dietę podczas cyklu (optymalną podaż kalorii oraz białka) oraz dobrze rozplanowanie jednostek treningowych.