Clenbuterol

Clenobuterol – co to takiego?

Clenobuterol współcześnie znany jest jako rewelacyjny spalacz tłuszczu, ale i jako środek działający anty-katabolicznie na mięśnie, w sytuacji, gdy są one poddawane wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu. Właśnie dlatego, chętnie stosowany jest przez kulturystów i amatorów, którzy pragną po prostu w przeciągu niedługiego czasu ładnie wyrzeźbić sylwetkę. Dobrze wiedzieć, że clenobuterol jest związkiem, który jest z powodzeniem stosowany w celu leczenia astmy oskrzelowej. Clenbuterol jest agonistą receptorów beta 2 umieszczonych w oskrzelach. Oznacza ta, że posiada zdolności do wiązania się ze specjalnymi białkami umieszczonymi na powierzchni komórek budujących oskrzela, co stanowi dla tkanki informację o tym, że musi się rozkurczyć. Innymi słowy oskrzela rozkurczają się, a osoba chora znów może swobodnie oddychać. Clenobuterol znalazł także zastosowanie w hodowaniu bydła, gdzie umożliwiał w przeciągu krótkiego czasu spalenie u zwierząt nadmiaru tłuszczu i zbudowanie pożądanej tkanki mięśniowej. Okazało się, że produkt przynosił niesamowite efekty dlatego też, szybko zaczął być on stosowany przez ludzi. Choć w karetkach podstawowych nie jest lekiem pierwszorzędnym, stosowanym w napadzie astmy i nie ma go w obiegu też sklep typu apteka, niestety, na  rynku underów można go dostać. Piszę „niestety”, ponieważ bardzo często clenobuterol pochodzi z nieznanych źródeł, przez co stężenie substancji czynnej nie jest dokładnie znane. Tym samym, bardzo łatwo go przedawkować, czego nikomu nie życzę, ponieważ efekt może być opłakany w skutkach.

Clenobuterol – jak działa?

Clenobuterol używany jest głównie przez sportowców, w trakcie kształtowania mięśni. Produkt umożliwia bardzo szybkie spalenie tłuszczu, przy jednoczesnym zbudowaniu tkanki mięśniowej. Chodzi o to, że produkt działa głównie na poziomie metabolicznym. Angażując zasoby tłuszczowe w standardowo zachodzące procesy metaboliczne, umożliwia przekształcenie tłuszczu w związki, które mogą być wykorzystane przez mięśnie. Jeśli zatem dużo ćwiczysz, a Twoje treningi są stałe, wiedz, że Twoje mięśnie sporo na tym korzystają. Warto wiedzieć, że u amatorów, często nie przystosowanych do długotrwałego, ciężkiego wysiłku fizycznego, w organizmie często zachodzą procesy kataboliczne, tzn. procesy rozpadu tkanek. Dzieje się tak, ponieważ niewytrenowane mięśnie nie są w stanie znieść nadprogramowych ćwiczeń i szybko się męczą. Normalnie wykorzystałyby procesy oddychania komórkowego, do wytworzenia energii ATP, dzięki której tlen i substancje odżywcze mogłyby zostać dostarczone do mięśni. Niestety, w sytuacji gdy organizm nie jest wytrenowany, nie jest to możliwe, gdyż komórki słabych mięśni nie posiadają dostatecznie dużej ilości mitochondriów – organelli, dzięki którym, wszystkie etapy oddychania komórkowego są możliwe do zrealizowania. Musi więc posiłkować się tym co ma na stanie, gdy zaczyna brakować zasobów, zachodzi tzw. „oddychanie beztlenowe”, w trakcie którego powstaje kwas pirogronowy powodujący zakwasy, mikrouszkodzenia w mięśniach, a same mięśnie zaś, są rozkładane przez specjalne enzymy. Wszystko dzieje się po to, by organizm mógł zyskać dodatkową energię, którą przeznacza na pracę. Clenobuterol posiada właściwości regulujące poziom glukozy we krwi, przez co, nie będziesz miewał napadów „wilczego głodu”,  intensywnie spala tłuszcz. Clenobuterol bardzo nasila termogenezę organizmu, przez co będziesz się czuł jak w gorączce, oraz lipolizę (rozkład tkanki tłuszczowej). Produkt niebanalnie zwiększa zdolności wysiłkowe organizmu, a więc możesz ćwiczyć dłużej niż dotychczas i się nie męczyć. Efekty dotyczą nie tylko utraty tłuszczu, ale i rozbudowy pięknych, mocnych mięśni. Dzięki temu, że związek czynny, zawarty w preparacie clenobuterol połączy się z odpowiednimi receptorami, mięśnie dostają informację, o tym, że muszą odkładać więcej białka, a więc stają twardsze i mocniejsze oraz o tym, że w komórce musi powstać więcej mitochondriów i organelli przetwarzających, obrabiających, syntezujących, transportujących i naprawiających, co wbrew pozorom, w naturalnych warunkach trwa trochę czasu i kosztuje sporo wysiłku fizycznego. Tabletki clenobuterol zapewniają szybki i zadowalający efekt.

Przeciwskazania do stosowania Clenobuterolu i skutki uboczne

Preparat clenbuterol, podobnie jak każdy inny preparat może mieć swoje skutki uboczne. Do przeciwskazać stosowania należą: choroby i wady wrodzone serca, napdaowe częstoskurcze komorowe i nadkomorowe, niezdiagnozowane tachyarytmie, skłonności do krwawień, przebyte choroby nowotworowe, skazy krwotoczne, podwyższone ciśnienie śródczaszkowe, przebyte urazy bądź operacje mózgu lub rdzenia kręgowego, choroby tarczycy – zwłaszcza, gdy są leczone lewotyroksyną. Nie można go łączyć z kofeiną, efedryną, guaraną. Skutki uboczne dotyczą zawrotów głowy, wymiotów, bólu głowy i brzucha, bolesnych skurczów mięśni, drżenia rąk, bezsenności zgagi, podwyższonego ciśnienia. Warto wiedzieć, że nadmierne ilości substancji czynnej zawartej w clenbuterolu mogą powodować nawet śmierć. Wiedz, że badania kliniczne prowadzone na zwierzętach udowodniły, że nadmiar clenobuterolu powoduje nieodwracalne zmiany w wątrobie, jądrach i mięśniach, które niejednokrotnie predysponowały do rozwoju nowotworu. Owszem, działanie clenobuterolu mosze być pozytywne, w końcu powoduje rozrost mięśni, na które, tak czekamy, ale pod warunkiem, że stosuje się go w odpowiednich dawkach i „z głową”. Stosując preparat clenobuterol zrezygnuj na jakiś czas z alkoholu. Cel uświęca środki. Pięknie wyrzeźbione ciało, z resztą Twoje zdrowie również, wymagają wyrzeczeń. 

Dawkowanie clenobuterolu 

Dawka zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Na odchudzanie poleca się przyjmowanie dawki 120-160 mikrogramów na dzień. 1 mikrogram to 0,04 mg. Tej dawki należy się trzymać. Warto wiedzieć, że przedawkowanie grozi śmiercią, tym bardziej, jeśli korzysta się z nielegalnych źródeł i pochodzenie clenbuterolu nie jest pewne. Aby schudnąć, pamiętaj, że musisz utrzymywać deficyt kaloryczny, czyli spożywać jakieś 400-500 kcal mniej niż zwykle, a do tego biegać, biegać i jeszcze raz biegać. W dni wolne od biegania, sięgnij po sztnagi i zacznij trenować siłowo. Wtedy, efekty będą najlepsze. Nie sięgaj po inne suplementy diety, stosując clenbuterol. Pamiętaj, że kulturyści mają zazwyczaj rozpisany plan treningowy i dietę, zanim jeszcze zaczną stosować środek. Ponadto, stale są pod opieką lekarza. Ty, będąc wyłącznie amatorem, możesz nabawić się kłopotów ze zdrowiem, wylądować w szpitalu, a nawet stracić życie! Początkowo polecamy dawkę 20-40 mikrogramów na dobę, a potem można tą dawkę zwiększyć, ale delikatnie! Jak już to robisz, to stopniowo!

Clenobuterol – ciekawostki

Jak już wiesz, clenbuterol kiedyś używany był jako lek na astmę. Ponieważ, wiąże się z pewnymi receptorami w oskrzelach, rozluźnia je. Możesz zatem, czuć rozluźnienie mięśni oddechowych, nie dostaniesz zadyszki, nawet przy ciężkich ćwiczeniach. Ponieważ, produkt zwiększa stężenie dopaminy, możesz czuć pozytywny nastrój i optymistyczne nastawienie do życia. Produkt znacznie zwiększa zdolności wysiłkowe organizmu, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jeśli, kiepski z Ciebie matematyk, po zażyciu środka może okazać, że umiesz więcej niż Ci się wydawało.