Na wstępie od siebie dodam , że nie ma nic głupszego od wbijania sobie Syntholu !!!
Wstęp
Każdy z młodych adeptów kulturystyki marzy o szybkim progresie i budowie muskularnej, estetycznie wyglądającej sylwetki. Jako ludzie z natury jesteśmy nie cierpliwi, a siłownia to miejsce, w którym cierpliwość jest wymagana. Dlatego wiele osób szuka drogi na skróty i zamiast skupiać się na ciężkich treningach, zbilansowanej diecie oraz zapewnianiu organizmowi odpowiedniej dawki snu, to, zamiast tego zaczyna szukać drogi na skróty. Jedną z nich są sterydy i środki wspomagające. Tak naprawdę jest to głupota i całkowicie się z tym zgadzamy. Dziś jednak skupimy się na omówieniu jednego z nich. Mowa będzie o syntholu, czyli czymś, co jest bardziej “wypełnieniem twoich mięśni niż prawdziwym środkiem dopingującym. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, co to jest synthol, jak się go stosuje, oraz czy poza skutkami ubocznymi, ma faktyczne przełożenie na poprawę sylwetki.
Czym jest synthol i dlaczego kulturyści go używają?
Warto zacząć od tego, że synthol tak naprawdę nie jest sterydem. Synthol to olej, który ma na celu stworzenie iluzji rozwiniętego mięśnia. Ze względu na swoje właściwości kosmetyczne substancja jest intensywnie stosowana w kulturystyce, fitness, a nawet modelingu.
Kulturyści decydują się na wstrzyknięcie syntholu do swoich mięśni na krótki okres przed zawodami, po to, aby poprawić i ukryć odstające wyglądem od reszty partie mięśniowe. Synthol jest najczęściej wstrzykiwany w mięśniach dolnej części nogi (łydki), widocznym mięśniu barkowym i mięśniach górnych ramion (biceps i triceps). Wykorzystanie oleju do pokrycia słabości jest powszechnie stosowane nawet przez zawodowców na największych scenach świata.
Synthol składa się z: oleju (85%), lidokainy (7,5%) i alkoholu (7,5%).
Olej stosowany w syntholu jest zwykle oparty na łańcuchach MCT średniej długości, ponieważ uważa się, że daje to najlepsze efekty przy zastosowaniu w mięśniach. Lidocain w syntholu jest miejscowym środkiem znieczulającym zaprojektowanym w celu zmniejszenia bólu powszechnie związanego z iniekcjami w danym miejscu. Alkohol pełni natomiast rolę sterylizatora i utrzymuję mieszaninę w odpowiedniej formie.
Zastosowanie Syntholu w kulturystyce
Kulturystyka wymaga rozwoju proporcjonalnej i symetrycznej budowy ciała. Zdarza się jednak, że pod wpływem ciężkich treningów tylko niektóre grupy mięśniowe rozwijają się w taki sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli. Niestety, równie często inne grupy pozostają w tyle. Czynnikami powodującymi to zjawisko są: genetyka i technika ćwiczeń. Oczywiście, jeżeli nie jesteś zawodowcem, to nie powinieneś się tym za bardzo przejmować. Aby wyrównać drobne różnice, wystarczy wprowadzenie pomniejszych zmian w twoim planie treningowych i skupienie się na odstających partiach.
W sporcie kulturystyki genetyka odgrywa szalenie ważną rolę. Większość ekspertów w tej dziedzinie wierzy, że to właśnie ona określa czy uda ci się odnieść sukces, czy nie. I mają oni po części rację. Każdy może stać się “duży”, jednak na największych scenach kulturystycznych świata, nie tylko ilość mięśni ma znaczenie. Równie duży wpływ na to, jak zawodnik zaprezentuje się przed sędziami ma także kształt i gęstość mięśni, proporcja, umiejętność pozowania i wiele innych czynników. Niestety, wiele z nich zależy tylko i wyłącznie od naszego DNA. Oczywiście, odpowiednia dieta daje efekty, ale pewnych granic nigdy nie przeskoczymy. Kulturyści ryzykują swoje zdrowie, żeby zbliżyć się do tej magicznej granicy.
Większość kulturystów i amatorów ćwiczenia na siłowni zauważa, że gdy po raz pierwszy angażują się w ten sport, niektóre grupy mięśni stają się większe znacznie szybciej niż inne. Czasami jest to tak wyraźne, że te konkretne mięśnie pozostają wyraźnie rozbudowane, nawet jeśli są trenowane z mniejszą intensywnością i częstotliwością niż te opóźnione. Dobrym przykładem mogą być mięśnie dolnej części nogi, a konkretnie mięsień łydki.
Wielu słynnych kulturystów, takich jak Dexter Jackson, Dennis Wolf, Flex Wheeler i wielu innych, miało problemy z rozwojem mięśni i potężnych mięśni łydek pomimo systematyczności, nadużywania sterydów anabolicznych i stosowaniu najlepszych planów treningowych na świecie. W takiej sytuacji kulturyści często decydują się na dodatkowe wspomożenie gorzej prezentującej się partii mięśniowej. Pewnym rozwiązaniem jest tutaj synthol, którego odpowiednie stosowanie może faktycznie pomóc w lepszym zaprezentowaniu się na scenie.
Historia stosowania syntetycznych olejów na wzmocnienie mięśni
Stosowanie olejów na poprawę wyglądu danego miejsca na ciele, takich jak parafina, sezam i olej z orzechów włoskich, zostało udokumentowane już w 1899 r. Były wykorzystywane jako sposób na zwiększenie rozmiaru piersi i wypełnienie zmarszczek. W medycynie takie środki nie są już często stosowane. W użyciu pozostał tylko olej sezamowy, który wykorzystuje się w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Dużą popularność zyskał jednak inny podobny środek. Mowa utaj o syntholu, który wykorzystywany jest do wstrzykiwania przez osoby, które chcą szybko zwiększyć, lub zmienić kształt mięśni. Synthol wstrzykiwany jest bezpośrednio do mięśnia, więc w przeciwieństwie do innych sterydów jak np. Testosteron, lub Trenbolon, przynosi natychmiastowe wizualne zmiany. Synthol zyskał swoją popularność w połowie lat 90. za sprawą niemieckiego kulturysty Chrisa Clarka. Opracował on synthol z myślą o tym, aby był trwalszy, stabilniejszy, bezpieczniejszy i mniej alergizujący niż inne środki z tej samej grupy.
Synthol stosowanie
Kulturyści mają tendencję do używania syntholu w mniejszych grupach mięśni, takich jak triceps, biceps, barki łydki, ponieważ wykorzystanie go w tych miejscach przynosi największy efekt i jest najłatwiej widoczne. Te grupy mięśni są zazwyczaj nieco gorzej rozwinięte i wymagają mniejszej ilości syntholu, w porównaniu do większych grup mięśniowych, takich jak plecy, klatka piersiowa i uda. Użytkownicy zazwyczaj wstrzykują synthol do każdej głowy mięśnia. Mamy trzy głowy w tricepsach i dwie w bicepsach. Ważna jest także lokalizacja tego, która z części jest opóźniona i odstająca, ponieważ nieumiejętne zastosowanie może tylko pogłębić tę różnicę i brak proporcji. Podstawowym celem wstrzykiwania syntetolu jest zwiększenie rozmiaru mięśni i zmiana ich kształtu. Zaleca się wstrzykiwanie go bezpośrednio przed pójściem na siłownię, aby zmaksymalizować wyniki. Zaleca się również powtórne wstrzykiwanie po 7-14 dniach. Jest to spowodowane tym, że synthol nie jest trwały i stopniowo opuszcza mięsień, jeżeli nie jest ponownie wstrzykiwany. To prawda, że to rozpraszanie jest stopniowe, ale jeśli zdecydujesz się użyć syntholu, a następnie przestaniesz, twój rozmiar mięśni może powrócić do pierwotnego rozmiaru w ciągu zaledwie kilku tygodni.
Efekty uboczne i niebezpieczeństwa przy używaniu Syntholu
Jakiś czas temu synthol został trochę niechlubnie określony “olejem śmierci” i najgorszym złem. Oczywiście, błędne wykorzystywanie go przy budowie sylwetki może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, które zaraz przedstawimy, jednak z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że w przypadku zawodowych kulturystów, którzy ma przyzwolenie na stosowanie różnych środków dopingujących, prawidłowe zastosowanie syntholu może przynieść zamierzone skutki i pomóc w wypełnieniu odstających partii mięśniowych.
Mówiąc o skutkach ubocznych syntholu, trzeba też pamiętać o tym, że są one inne niż w przypadku innych popularnych sterydów np. Testosteronu, czy pro-hormonów jak Sarmy. Synthol nie wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu, dlatego robienie “odbloku” nie jest konieczne przy jego stosowaniu.
Teraz przedstawiam listę możliwych skutków ubocznych, które mogą wystąpić przy nieodpowiednim stosowaniu syntholu.
Miejscowe zaczerwienienie,
Obrzęk,
Ucisk i ból w okolicach wstrzykniętej grupy mięśni.
Zdeformowane i nienaturalnie ukształtowane mięśnie.
Uszkodzenie nerwów.
Infekcja
Pęknięcia skóry.
Całkowite zatrzymanie naturalnej regeneracji mięśni.
Ropnie
Zablokowanie tętnicy płucnej- zablokowanie lub zamknięcie tętnicy, która przenosi krew z serca do płuc.
Zapalenie naczyń krwionośnych.
Twardy obrzęk- twardnienie nagromadzonego płynu w tkance ciała. [18]
Zapalenie naczyń chłonnych
Zakażenie naczyń limfatycznych w całym ciele; zazwyczaj spowodowane powikłaniami infekcji bakteryjnych.
Udar mózgu
Zawał mięśnia sercowego / atak serca
PORTAL STERYDY.ORG.PL ODRADZA STOSOWANIE SYNTHOLU !!!