METHANDIENONE 10 MG tabletki METANABOL

Istnieje wiele produktów na rynku, które zawierają methandienon jako substancję aktywną, są to: Metanabol, Dianabol, Stenolon, Naposim, Anabol, Pronabol.

Wraz z Nanodrolonem króluje wśród krajów wschodnio-europejskich jako najbardziej znany i najczęściej stosowany steryd. W medycynie stosowany jest m.in. w formie kremu do leczenia trudno gojących się ran, oparzeń, odmrożeń, w owrzodzeniach podudzi, czy zmianach po rentgenoterapii. Tabletki zaś znalazły zastosowanie u chorych z ujemnym bilansem azotowym, w oparzeniach, w zanikach mięśniowych, w wyniszczeniu spowodowanym chorobami zakaźnymi np. AIDS, a także w przebiegu anoreksji i niektórych chorób nowotworowych. Lek powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej lub niższej, chroniony od światła oraz przyjmowany przed lub w czasie jedzenia.
Methandienon posiada silne właściwości anaboliczne, słabsze androgenne. Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie gdy jest łączony z testosteronem. Najczęściej Metanabol stosuje się jako „kickstarter”.

Dawkowanie Metanabolu

Forma doustna – tabletki. Zaleca się dawkę indywidualnie dobraną w granicach 10-100mg dziennie. Najwyższe stężenie sustancji czynnych występującyhch w Metanabolu osiąga się we krwi po 1,5 – 3h a okres półtrwania tego środka w organizmie wynosi około 3-4h, czyli krótko. Ze względu na krótki okres półtrwania, rozsądny wydaje się podział dawki na 3-4 mniejsze dawki przyjmowanych po posiłku. Początkujący uzyskają dobre wyniki przyrostu masy mięśniowej już po 4-6 tygodniach przy dawce 10-15mg/dziennie. Bardziej zaawansowani kulturyści mogą podwyższyć dawkę do 45-50mg/dziennie. Stosowanie dawki 100mg było obserwowane, jednak uzyskane wyniki nie sugerują, żeby tak wysoka dawka dawała wyraźnie lepsze wyniki niż dawki niższe, zaś znacząco odbija się to na zdrowiu przyjmującego. Przyjęło się, iż kobietom Methadienon nie jest polecany, ze względu na działanie androgenne, natomiast literatura zna przypadki kuracji o dawce 5-15mg/dziennie u kulturystek. Osiągane rezultaty były ogromne.

Skutki uboczne Metanabolu

Stosując methandienon należy być bardzo czujnym, jeżeli chodzi o hepatotoksyczne działanie tabletek, szczególnie jeżeli ktoś już wcześniej miał problemy z wątrobą. Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszenie masy ciała, zażółcenie skóry, osłabienie, nudności, powinno się przerwać cykl i udać do lekarza. Przestrzegamy również przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym piciem alkoholu. Cykl powinien być krótki, maksymalnie 8 tygodni, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń dla wątroby. Przed kolejnym cyklem konieczne jest zregenerownie wątroby ogólnie dostępnymi na rynku środkami. Zaleca się stosować leki osłonowe na wątrobę np. Hepatil lub inny dostępny w aptece bez recepty środek.

Methandienone 10 mg tabletki Metanabol środek ten lub środki o podobnym składzie i o zmienionej nazwie są niezwykle popularnymi na wschodzie europy i w jej części centralnej. Specyfik ten jest często używany w przypadku oparzeń i to nawet chemicznych, odmrożeń i w przypadku chorób genetycznych bezpośrednio powiązanych z zanikiem mięśni. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pozwala szybciej powrócić do sprawności fizycznej po walce z nowotworem i jest niezwykle przydatnym wtedy gdy walczy się z anoreksją lub z poważnymi chorobami zakaźnymi takimi jak AIDS. Jednym słowem Methandienone 10 mg tabletki Metanabol jest skutecznym lekiem dzięki któremu można wydajnie walczyć z wieloma dolegliwościami i najlepiej jest zażywać go w trakcie jedzenia, bo wtedy jest bezpieczniej. Bardzo ważnym jest też i to, że ten specyfik zalicza się też do sterydów anabolicznych, ale nie jest to środek z tej wyższej półki cenowej i dlatego można go łatwo nabyć.

Methandienone 10 mg tabletki Metanabol nie pozostaje na długo w organizmie ćwiczącego kulturysty i dlatego tak wielu ćwiczących chętnie go bierze. Kluczowe znaczenie ma też i to, że działa w sposób przewidywalny, a skutki uboczne jego działania zazwyczaj są minimalne. Dlatego po ten konkretny specyfik sięgają nie tylko kulturyści, ale też biegacze, a nawet pływacy. Jednym słowem po Methandienone 10 mg tabletki Metanabol sięga dość wielu sportowców uprawiających sport w którym przydaje się wytrzymałość mięśni. Bardzo ważnym jest też i to, że za każdym razem zmiany dawki nie trzeba konsultować z lekarzem, bo gdy pojawiają się niepokojące objawy to wystarczy nieco zmniejszyć dawkę, by nie odczuwać efektów ubocznych. Rzecz jasna trafiają się sytuacje w których zmniejszenie dawki nie pomaga, ale te sytuacje dotyczą zazwyczaj kulturystów biorących dodatkowo jakieś inne specyfiki. Mowa tu o mocniejszych lekach przeciwbólowych lub lekach stosowanych na choroby zakaźne takie jak grypa. Jeśli choruje się na tą lub na równie poważną chorobę to rzecz trzeba odstawić Methandienone 10 mg tabletki Metanabol na jakiś czas.

Ten konkretny specyfik to też efekty uboczne które mogą wystąpić nawet wtedy gdy nie bierze się silnych leków na jakąś chorobę która nagle nas dopadła. Chodzi tu konkretnie o to, że Methandienone 10 mg tabletki Metanabol może zaszkodzić wątrobie i objawi się to żółtą skórą. Wtedy rzecz jasna trzeba na jakiś czas przerwać dawkowanie tego specyfiku. Dodatkowo trzeba się udać do lekarza, by dokładnie stwierdzić, czy to o źle dobranej dawki, czy też od tych dwóch piw wypitych w weekend. Najlepiej jest rzecz jasna odstawić piwo i inne wyroby alkoholowe gdy bierze się Methandienone 10 mg tabletki Metanabol i trzeba go też brać nie dłużej niż przez osiem tygodni. Potem wątroba powinna się zregenerować i najlepiej jest wtedy brać jakieś specyfiki na wątrobę dostępne bez recepty, bo to branie tego typu tabletek sprzyja regeneracji. Ta możliwość nadwyrężenia wątroby jest rzecz jasna dla wielu dość niepokojącą ewentualnością, ale jeśli postępuje się zgodnie z instrukcją, to te skutki uboczne raczej nie wystąpią, bo występują głównie u tych którzy eksperymentują ze sporymi dawkami.