Clomifene Citrate 50 mg CLOMID

Clomifen Citrat jest syntetycznym estrogenem.

Jeśli chodzi o medycynę, przypisuje się go kobietom chcącym zajść w ciążę. Steryd wspomaga wywołanie owulacji ze względu na swój blokujący efekt. Może on powstrzymywać łączność w niektórych tkankach między receptorem a estrogenem, wobec czego przeciwdziała rozbudzeniu cząsteczki estrogenu. Poprzez swój mechanizm pobudza produkcję testosteronu.
Atleci wykorzystują ten steryd w końcówce kuracji z zastosowaniem anabolityków, aby przez zewnętrzny przepływ hormonów podwyższyć zmniejszoną lub zupełnie wstrzymaną własną produkcję i przywrócić jej stan wyjściowy. Przyjmowanie Clomifenu, aby uzyskać pożądane działanie , należy dostosować do zażywanych wcześniej produktów.

Pierwsze zastosowanie Clomifenu przy równoczesnym przyjmowaniu Metandienonu powinno nastąpić kolejnego dnia po ostatniej dawce, gdyż substancja aktywna znajdująca się w Metandienonie wykazuje okres połowicznego wydalania wynoszącą od 3,5 do 4,5 godzin.
Dawkowanie: zaleca się dzienna dawkę wynoszącą 50 mg. Clomifen działa na receptory estrogenu, co powoduje, że mniej estrogenu może być aktywnym. Przyjmują do również tak zwani „atleci naturalni” , jako że blokuje estrogen i powoduje zwiększone uwolnienie testosteronu przez organizm . Takie osoby przyjmują dawkę od 50-100 mg dziennie. Nie należy jednak liczyć na duży przyrost mięśni.

Clomifen – skutki uboczne

Do objawów ubocznych powstających podczas zażywania Clomifenu zaliczamy między innymi: reakcje alergiczne skóry, uczucie gorąca, nerwowość, bezsenność, odurzenie, depresja, zmęczenie, zaburzenie wzroku, nudności oraz wymioty. Szczególnie należy uważać na depresję, gdyż występuje ona najczęściej. Niepożądanym skutkiem ubocznym jest również ginekomastia , czyli powiększenie się sutka u mężczyzny. Wystąpić również może retencja wody podskórnej oraz gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy bioder i pośladków. Wszystkie jednak objawy ustępują po zakończeniu dawkowania.

Dawkowanie Clomifenu

Dawkowanie: kilka lat temu zalecano jeszcze przyjmować dziennie od 50-100 mg , tak teraz stosuję się tzw. dawkę „Frontload”. Pierwszego dnia dawka wynosi 200-300mg, podzielona na 2 razy 2 lub 3 razy 2 tabletki , następnie dawkujemy od drugiego do czwartego dnia – do szóstego tygodnia przy dziennej dawce 50 mg. Dawka ta pozwala na utrzymanie wysokiego i skutecznego poziomu Clomifenu we krwi na długi czas.

Clomifene Citrate 50 mg Clomid to syntetyczny estrogen przypisywany zwykle kobietom które chcą zajść w ciążę. Ten steryd wspomaga owulację i działa w bardziej specyficzny sposób niż inne środki tego typu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że środek ten nie jest sterydem anabolicznym, a atleci zażywają go wtedy gdy chcą wyrównać swoją sytuację hormonalną po kuracji sterydami anabolicznymi. Chodzi tu o to, że klasyczne sterydy to zazwyczaj estry testosteronu, które wywołują spadek produkcji testosteronu przez organizm mężczyzny. Zapobieganie temu stanu to branie Clomifene Citrate 50 mg Clomid który pobudza organizm mężczyzny do produkcji testosteronu. Jednym słowem specyfik ten powinien być zażywany po kuracji klasycznymi sterydami, po to by uniknąć depresji spowodowanej odstawieniem anabolików. Rzecz jasna można też nie brać specyfików takich jak Clomifene Citrate 50 mg Clomid, ale wtedy odstawienie klasycznych sterydów musi być stopniowe, bo organizm musi się przyzwyczaić do braku iniekcji, czyli musi sam zacząć produkować hormony w akuratnych ilościach.

Lecz gdy bierze się silne sterydy anaboliczne, czyli takie które dosłownie trzeba dbać pod nadzorem lekarza, to lepiej przy ich odstawieniu brać specyfik taki jak Clomifene Citrate 50 mg Clomid po to by uniknąć niebezpiecznych sytuacji i nie chodzi tu jedynie o depresję, ale też i o produkcję niektórych hormonów. No bo silne sterydy zaburzają ich wytwarzanie przez organizm i to w stopniu znacznie wyższym niż jakieś tam tanie i bezpieczne sterydy, które można samemu dawkować. Jednym słowem zażywanie środków bardzo silnych jest też ściśle powiązane z zażywaniem specyfików które niwelują efekty uboczne i tabletek które przywracają organizm do poprzedniej równowagi hormonalnej. Dlatego początkujący kulturyści powinni zaczynać od czegoś łagodnego co ma dobry skład i działa w przewidywalny sposób, a dopiero potem sięgać po specyfiki znacznie mocniejsze i po Clomifene Citrate 50 mg Clomid, po to by po kuracji powrócić do równowagi hormonalnej.

Bardzo ważnym jest też i to, że Clomifene Citrate 50 mg Clomid też wywołuje efekty uboczne takie jak bezsenność, depresja, zaburzenia wzroku, uczucie gorąca, wymioty, ginekomastia i odkładanie się tłuszczu w biodrach. Te efekty uboczne rzecz jasna ustępują po zakończeniu terapii, ale jeśli wystąpią podczas to najlepiej jest zmniejszyć nieco dawkę po konsultacji z lekarzem. Istotnym jest też i to, że z lekarzem w przypadku przyjmowania Clomifene Citrate 50 mg Clomid należy konsultować się ciągle w przypadku kuracji po braniu silnych sterydów anabolicznych. Chodzi tu głównie o to, że to silny specyfik, dzięki któremu możemy dość szybko powrócić do równowagi hormonalnej. Lecz należy podczas jego stosowania unikać brania silnych i średnich leków przeciwbólowych. Lekkie tabletki przeciwbólowe to w jego przypadku ta dopuszczalna opcja, ale nie należy przesadzać i jeśli wystąpią niepokojące objawy należy się dość szybko skonsultować z lekarzem, bo jeśli podczas kuracji dopadnie nas katar lub kaszel, to lepiej wiedzieć jaki specyfik nie spotęguje efektów ubocznych.