Masteron Enanthate 150mg/ml

Masteron Enanthate – co to jest ?

Masteron Enanthate jest środkiem, który jest bardzo ceniony wśród  kulturystów. Jest to preparat, który ma działanie androgenne, który nie zwiększa poziomu estrogenów. Dodatkowo cechuję go brak aromatyzacji. Ci, którzy szukają znaczącego wzrostu siły oraz zwiększenia swojej masy mięśniowej, będą niestety rozczarowani, ponieważ jest to jeden ze sterydów anabolicznych, który nie bardzo imponuję aby osiągnąć wyżej wymieniony cel. Może okazać się on również słabszy w sile niż popularny testosteron. Dodatkowo najlepiej stosować steryd z innymi anabolikami.

Efekty, które daje nam ten steryd to przede wszystkim mięśnie, które są dobrej jakości, lecz podobno najlepszymi efektami można się pochwalić w przypadku małej ilości tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kulturyści raczej stosują go na końcowym etapie przygotowań.

Dawkowanie Mastron Enanthate

Rozpoczęcia dawkowania sterydu, zalecane jest aby zacząć od około 400mg na tydzień. Jednak wielu kulturystów, którzy stosują tylko i wyłącznie steryd na działanie antyestrogenne lub przedkonkursowe mogą z łatwością wykorzystać połowę tej dawki na bazie innych związków.

Co więcej, jeżeli procent tkanki tłuszczowej pacjenta jest niski, winny one mieć dosyć znaczny wpływ na estetykę ciała, w zakresie 200mg/ tydz. Dodatkowo można również stosować większe dawki takie jak 600mg/ tydz lub tez 800mg/tydz, jednak jest to działanie bezcelowe.

Działanie

Środek ten jest silnym środkiem androgennym, który wpływa na zwiększenie oraz twardsze mięśnie i na uzyskanie dobrego wyglądu. Przede wszystkim preparat nasila tzw. lipolizę , które wpływa na tkankę tłuszczową. Działanie tego specyfiku wpływa na zmniejszenie aktywności lipazy lipoproteinowej, dodatkowo zwiększając wrażliwość adipocytów na katecholaminy, które hamują odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie procesów prowadzących do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Co więcej, przy dosyć niskim poziomie tkanki tłuszczowej w organizmie, działanie sterydu będzie znacząco jeszcze lepiej widoczne. Masteron Enanthate nie powoduję retencji wody czy też nadciśnienia, lecz jest również bezpiecznym środkiem na wątroby. Niestety, podczas jego zażywania możemy spotkać się z napadami agresji lub pojawienia się bólu stawów. Dodatkowo sterydu nie powinni używać mężczyźni z tendencją do wypadania włosów czy też łysienia.

Masteron, który jest pochodną DHT może konkurować z estrogenami o receptor co w skutku daję ograniczyć możliwość przekazywania informacji przez estrogeny. Prowadzą również do uwolnienia zwiększonych ilości testosteronu, co w znaczącym stopniu wpływa na zmianę stosunku ilościowego wolnych estrogenów do androgenów w naszym organizmie. Zwłaszcza na korzyść androgenów. Dodatkowym działaniem sterydy jest to, że podobnie działa tak jak w przypadku progestronu. Powoduję zmiejszenie ilości wolnych estrogenów co przyczynia się do bólu stawów, gdyż one właśnie odpowiadają za stymulacje powstania cytokin – przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych wraz z hamowaniem powstania cytokin prozapalnych.

Aby nie narazić się na nieprzyjemne dolegliwości, należy podczas stosowania sterydu przyjmować środki, które są aromatyzujące takie jak:

 • witamina C
 • glukozamina
 • metanabol
 • testosteron
 • progestyny
 • kolagen
 • aspiryna

Stosowanie Masteronu

Masteron, który swoim działaniem przyciągnął kulturystów, raczej wykorzystują go przede wszystkim w okresie przedstartowym. Aby móc uzyskać takie efekty jak twardą oraz wyraźną muskulaturę, należy przyjmować Masteron kilka tygodni wcześniej, co bardziej umożliwi osiągnięcie doskonałych rezultatów. Jednakże, nie jest to preparat tylko i wyłącznie przeznaczony dla osób startujących w zawodach. Dodatkowo Masteron umożliwia bardziej intensywniejsze treningi, wspomaga przyrost mięśni, a także znaczącą poprawę zwiększenia się siły, co skutkuję wykonywaniem ćwiczeń ze znacznie większym ciężarem.

Dodatkowo Masteron może być łączony z innymi sterydami, które mogą pomóc w jeszcze lepszym osiągnięciu celu oraz polepszeniu efektów wysokiej jakości przyrostów mięśniowych. Łączenie go z innymi specyfikami o działaniu anabolicznym zapewnia jeszcze lepsze zauważalne przyrostu masy mięśniowej. Dodatkowo w cyklach, które są typowo masowe, stosuję się takie środki jak testosteron czy Dianabol, który zapewnia przyrost mięśni, przy jednocześnie zmniejszonej retencji wody pod skóra oraz mniejszych skutków ubocznych, które są wywołane przez estrogeny.

Skutki uboczne

Jak każdy steryd, nieodpowiednio brany może powodować w naszym organizmie skutki uboczne, które mogą mniej lub bardziej przyczynić się do kontuzji, czy też innych zagrożeń dla naszego zdrowia bądź życia. Skutki jakie mogą wystąpić po nieodpowiednim zażywaniu sterydu to:

 • wypadanie włosów
 • wzrost wagi ciała
 • wzrost LDL, spadek HDL
 • zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach lub niekiedy czasowa bądź trwała niepłodność
 • zwiększenie się hematokrytu
 • U kobiet, mogą wystąpić problemy takie jak: powiększenie łechtaczki, obniżenie głosu, owłosienie na twarzy, trądzik, wirylizacja