Masteron – Kompendium wiedzy

masteron-propionat-drostanolon

Masteron – Kompedium Wiedzy

Masteron, nazywany przez ekspertów również jako Drostanolone Propionate to unikalny, innowacyjny steroid androgenny mający niezwykle ciekawą historię powstania, stający się co raz popularniejszym steroidem może być stosowany na wielu płaszczyznach. Początkowo służąc jako wydajny anty-estrogen w leczeniu terapeutycznym, dzisiaj używany jest jako subtelna pomoc w polepszeniu ogólnego wyglądu sylwetki i poprawy sprawności fizycznej.

Przed zapoznaniem się z resztą artykułu zwróć uwagę na to, iż używając Masteronu bezpośrednio oddziałujesz na swoją gospodarkę hormonalną, będącą niezwykle ważną częścią twojego zdrowia. Ważnym jest, aby przed użyciem jakiejkolwiek substancji wpływającej na twoje zdrowie zapoznać się z szeregiem funkcji jakie spełnia dany steroid. W dzisiejszym artykule zapoznamy się z chemiczną strukturą Masteronu, a także funkcjami jakie pełni w poprawie naszego stanu zdrowotnego, jednocześnie ilustrując prawdopodobne skutki uboczne, mogące powstać podczas suplementacji androgennego steroidu.

Czym jest Masteron?

Masteron po raz pierwszy wprowadzony był na rynek pod nazwą Masteril, pierwotnie używany jako anty-estrogen, dzisiaj zażywany jest głównie w celu poprawy kondycji zdrowotnej i powiększenia masy mięśniowej, działając na nasz organizm w podobny sposób jak inne popularne obecnie steroidy. Pierwsze udokumentowane sposoby stosowania Masteronu określały go jako produkt mający na celu poprawę zdrowia kobiet chorujących na raka piersi, stosując go jako synergiczny dodatek do leków mających bezpośrednio oddziaływać na anty-estrogen ncbl.

Sprawdzone sterydy do cyklu dla początkujących!
Masteron Enanthate

Dzisiejsze stosowanie terapeutyczne Masteronu w celach redukcji objawów raka piersi jest rzadko spotykane, niegdyś popularny lek dla kobiet dzięki swojemu prozdrowotnemu oddziaływaniu zaczął być szeroko rozpowszechniony wśród atletów i kulturystów, głównie ze względu na związek z układem hormonalnym ludzkiego ciała.

Ze względu na anty-estrogenowy charakter suplementu możemy z łatwością stwierdzić cechy jakie posiada Masteron. Substancja mając podobny do reszty anty-estrogenów związek z androgennym DHT nie jest konwertowana przez organizm w estrogen w procesie zwanym aromatyzacją, którą spotykamy podczas uwalniania się łatwo dostępnych związków testosteronu w organizmie.

Uważa się, że działanie Masteronu na zmniejszenie wydzielanego do ciała estrogenu ma związek z inhibicją enzymów związanych z procesem aromatyzacji, tudzież przez bezpośrednią interakcje z komponentami estrogenu.

Reasumując, Masteron jest świetnym środkiem pomocniczym w zachowaniu odpowiedniego poziomu testosteronu w organizmie, a także służąc jako środek zapobiegawczy aromatyzacji innych steroidów w estrogen.

Kup Masteron , drostanolone w naszym sklepie z koksami online!
Masteron czyli drostanolon w sklepie z koksami online

Dostępne formy Masteronu

Masteron, lub inaczej mówiąc Drostanolone na rynku obecny jest w dwóch różnych formach, posiadających różniące się od siebie korzyści i niejednokrotnie, negatywy.

Drostanolone Propionate

Masteron propionate, tudzież drostanolone propionate to oryginalna i bezprecedensowo najpopularniejsza forma suplementowa Masteronu. Większość dostępnych na rynku marek mających w swojej ofercie Masteron, jako główny składnik steroidu podaje właśnie wersję Drostanolone Propionate.

Drostanolone Propionate to wysoce efektywny anty-estrogen używany na co dzień jako skuteczny anabolik. Pomimo mocy jaką posiada Masteron, na rynku obecne są także mocniejsze anaboliczne substytuty. Pomimo tego, masteron propionate jest świetnym suplementem pomagającym w odpowiednim wzroście masy mięśniowej organizmu.

Drostanolone Enanthate

Kolejnym na naszej liście dostępnym rodzajem Masteronu jest ester nazywany Drostanolone Enanthate, który w porównaniu ze swoim poprzednikiem posiada o wiele dłuższy czas półtrwania w organizmie.

Oznacza to, iż podczas stosowania Masteronu enanthate nie musisz przejmować się częstym dawkowaniem suplementu, jednak zalecanym jest zażywanie większych porcji, ze względu na słabsze od Masteronu propionate działanie.

Niektórzy kulturyści proponują także jednoczesne stosowanie Masteronu enanthate wraz z testosteronem enanthate, mających wzajemne synergiczne działanie.

Zalety stosowania Masteronu w kulturystyce

Lista zalet które posiada Masteron jest naprawdę pokaźna, dodatkowo zauważalna niedługo po rozpoczęciu suplementacji wraz z prowadzeniem odpowiedniego treningu. Jedne z najpopularniejszych i podtrzymujących się korzyści stosowania Masteronu to:

 • Zwiększenie wzrostu tkanki mięśniowej i poprawa jej wytrzymałości. Jednym z najczęściej zauważalnych efektów suplementacji Masteronem jest jego wysoce skuteczna poprawa wytrzymałości mięśni, polecana głównie kulturystom i sportowcom chcącym poprawić kondycję wszystkich partii mięśniowych ciała. Dodatkowo Masteron znany jest ze swojego działania służącego szybkiemu zagęszczaniu się włókien w partiach mięśniowych ciała, powodując wizualne wypuklenie mięśni ciała. Pomimo tego, Masteron nie jest uznawany za naprawdę potężny steroid na tym polu, w porównaniu z takimi steroidami jak np. Trenbolone.
 • Widoczna poprawa kondycji i zwiększenie poziomu energii stosujących Masteron.Duża liczba osób stosujących Masteron przyznaje, iż podczas intensywnego wysiłku na siłowni, lub w domu odczuwają o wiele większy napływ energii, niż przed stosowaniem Masteronu. Wszystko ze względu na przyśpieszenie metabolizmu, oddziałującego na poprawę wzrostu wydzielanej energii przez komórki naszego ciała.
 • Pomaga w cięciach. Masteron posiada klinicznie potwierdzony, skuteczny efekt redukcyjny na zrzucenie zbędnych kilogramów, tym samym nadając się dla osób cierpiących na nadwyżki wagi. Niektóre opinie użytkowników sugerują, iż Masteron jest lepszym steroidem w pozbywaniu się tłuszczu z organizmu, niż w rozbudowywaniu tkanki mięśniowej.
masteron-drostanolon-prop

Jak widzimy, Masteron pomimo swojej skuteczności w prawidłowej suplementacji nie posiada aż tylu znaczących pozytywów, jak jego strukturalnie podobne anaboliczne substytuty. Pomimo tak znaczącej wady, dzięki takiemu funkcjonowaniu Masteron posiada o wiele mniejszą liczbę negatywnych skutków ubocznych podczas stosowania suplementu, w porównaniu z innymi, na ogół mocniejszymi steroidami.

Efekty uboczne stosowania Drostanolone

Stosując Drostanolone jako suplement diety, powinniśmy szczególnie ostrożnie zwracać uwagę na możliwe do wystąpienia skutki uboczne zażywania Masteronu. Pomimo małej liczby stwierdzonych skutków ubocznych stosowania steroidu, warto pamiętać o tym, iż efekty uboczne mogą nastąpić nawet w najmniej spodziewanym dla nas momencie cyklu. Dlatego, przed stosowaniem Masteronu powinniśmy zastanowić się nad sensem stosowania anty-estrogenu.

Masteron ze względu na brak bezpośredniej reakcji z estrogenem, niwelując tym samym proces aromatyzacji zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych zażywania. Udowodniono, iż Masteron w przeciwieństwie do innych anabolików posiada o wiele mniejsze ryzyko wystąpienia takich efektów ubocznych jak ginekomastia, zwiększenie ciśnienia krwi, czy nadmierne zatrzymywanie się wody w ciele.

Jednakże pomimo dużej liczby pozytywnych efektów, Masteron może przyczynić się do:

 • Utraty włosów, tym bardziej u osób mających genetyczne predyspozycje do nadmiernego łysienia.
 • Wzmożenie napięcia emocjonalnego, zazwyczaj objawiającego się agresywnym zachowaniem
 • Inwazyjne pojawianie się trądziku, którego efekty nasilają się podczas stosowania Masteronu z innymi steroidami.
 • Redukcja wydzielanego testosteronu, który dzięki oddziaływaniu Masteronu na układ hormonalny potrzebuje o wiele większej ilości czasu na pełną regeneracje.
 • Infekcje w miejscu wkłucia, które przez nierozważny, amatorski sposób podania leku mogą być bardzo groźnymi dla zdrowia. Warto dlatego zadbać o to, aby proces wkłuwania Masteronu był przeprowadzony przez osobę kompetentną i profesjonalną.

Ciężko stwierdzić jak każdy z nas może zareagować na suplementacje Masteronem, głownie ze względu na indywidualne predyspozycje każdego organizmu w stosowaniu lekarstwa.

Odpowiednie dawkowanie Masteronu

Masteron ze względu na posiadane przez niego dwie unikalne formy powinien być podawany w różnych, jednakże mało różniących się od siebie dawkach zależnie od typu posiadanego przez nas lekarstwa.

 • Drostanolone propionate – podawany zazwyczaj w małych wartościach rzędu 50-150 mg/ml. Szybszy czas półtrwania tego rodzaju Masteronu powoduje o wiele szybsze uwolnienie substancji z organizmu, zmuszając tym samym do stosowania leku przynajmniej raz w ciągu dwóch dni.
 • Drostanolone enanthate – wolniej działająca forma, która w przeciwieństwie do Propionate powinna być zażywana w dawkach rzędu 200 mg/ml.

Cykle na Masteronie

Użytkując z takich substancji jak Masteron warto mieć pod uwagą konieczność przeprowadzenia tzw. cykli. Cykle to nic innego jak przerywana forma stosowania substancji z przerwami pomiędzy każdym zastosowaniem lekarstwa. Cykle są bardzo pomocne w momencie, kiedy chcemy zapobiec powstaniu tolerancji organizmu na daną substancje, a także redukując zależność związaną ze stosowaniem Masteronu a zwiększonym wydzielaniem testosteronu.

Zwiększony poziom tolerancji organizmu na dany lek powoduje, iż ciało oczekuje, że następne dawki danej substancji będą o wiele wyższe jeśli będziemy chcieli uzyskać podobne do wcześniejszych efekty. Stosując co raz wyższe dawkowania Masteronu jesteśmy w stanie doprowadzić nasz organizm do niechcianego efektu ubocznego jakim jest objawienie się zależności organizmu, który do poprawnego wydzielania testosteronu będzie wymagać odpowiednich dawek lekarstwa. Stosowanie cykli ułatwia tym samym zniwelowanie występowania powyższych skutków zbyt częstego użytkowania Masteronu.

Kolejnym ważnym czynnikiem podczas stosowania cyklicznego użytkowania Masteronu jest z pewnością zwrócenie uwagi na anaboliki i inne steroidy których używamy wraz z Masteronem. Niektóre z nich mogą być o wiele potężniejszymi substancjami, dlatego warto zwrócić na nie uwagę przed rozpoczęciem pierwszego cyklu.

Jeśli cykliczne stosowanie Masteronu odpowiada twojemu trybowi życia zainteresuj się również poniższymi poradami:

 • Cykle dla początkujących: Początkujący w cyklicznym stosowaniu Masteronu powinni stosować lekarstwo nie więcej niż raz na dwa dni. Masteron enanthate powinien być stosowany dwukrotnie w ciągu tygodnia, strzegąc proporcji utrzymujących się na poziomie 300 mg na tydzień. Masteron propionate powinien być stosowany w ciągu miesiąca w dawce nie większej niż 400-600 mg.
 • Cykl dla zaawansowanych: Jeśli stosujesz Masteron już od dłuższego czasu, spożywaj go nie częściej niż raz na dwa dni, cyklicznie zwiększając odstępy do tygodnia przerwy. Użytkownicy Masteronu propionate powinni stosować go w maksymalnych dawkach 500 mg na tydzień, sympatycy Masteronu enanthate zaś w dawkach nie większych niż 400 lub 600 mg na tydzień, jednocześnie starając się cyklicznie omijać stosowanie Masteronu na jeden miesiąc.

Alternatywny steryd

Masteron w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie na rynku steroidami jest bezapelacyjnie stosunkowo bezpieczną substancją, jednakże jeśli uważasz, że Masteron to dla Ciebie za dużo, zainteresuj się innymi, obecnymi na rynku silniejszymi odpowiednikami Masteronu.

Jeśli jednak uważasz, że Masteron jest za słabym steroidem, nie mającym żadnych pozytywnych efektów w rozwoju twojej masy mięśniowej, lub zrzucenia zbędnych kilogramów zachęcamy do zainteresowania się jednym z najlepszych naturalnych androgenów którym jest pyłek sosnowy.

 • Pyłek sosnowy – Jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku naturalnych androgenów. Pyłek sosnowy zawiera w swoim składzie naturalnie występujący wolny testosteron, który może bezpośrednio wniknąć w nasz układ krwionośny, zapewniając tym samym naszemu organizmowi naturalne i bezpieczne androgeniczne zalety, bez możliwości wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych.

Podsumowanie

Pomimo zalet jakie posiada Masteron, lek ten nie należy do silnych steroidów, jednakże zapewnia on unikalne, podobne do innych znanych sportowcom anabolików efekty, mogące zmienić nasze zdrowie, sylwetkę i kondycje na lepsze. Mamy nadzieję, iż artykuł przedstawiony Państwu pomoże w dokładnym zrozumieniu działania Masteronu, a także pomoże w dokonaniu decyzji związanej z zakupem odpowiedniego, dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb produktu do suplementacji treningowej.