Kompendium wiedzy o sterydach

CYPIONAT DHB- Nowość !!! sterydy sklep online
Zapoznaj się z cennikiem sterydów

Pierwszym skojarzeniem jakie nasuwa nam się przy przyjmowaniu sterydów jest wzrost tkanki mięśniowej. Nie jest to bynajmniej kłamstwo, jednak jeśli zaczynasz swoją przygodę ze sterydami musisz być ostrożny, żeby nie wyrządzić szkody swojemu organizmowi. Do tego tematu należy więc podejść z głową i rozpocząć od początkowego cyklu. Warto mieć na uwadze to, iż przyjmowanie sterydów wiąże się nie tylko z budowaniem masy mięśniowej, ale również z ingerencją w naturalne mechanizmy wzrostu i budowy organizmu.

Czym są sterydy anaboliczne i dlaczego stosują je atleci i kulturyści?

Sterydy anaboliczne są syntetyczną postacią męskiego hormonu jakim jest testosteron. Testosteron produkowany jest w jądrach. Wzrost wydzielania testosteronu zaczyna się w okresie dojrzewania. Wpływa on na pojawienie się owłosienia na twarzy oraz innych częściach ciała, wzmaga rozwój narządów płciowych, wpływa na popęd seksualny, zgrubienie strun głosowych oraz rozwój tkanki mięśniowej i układu szkieletowego. Przyjmowanie dodatkowej dawki tego hormonu aktywuje wzrost masy mięśniowej. Jednak nadmierna ilość testosteronu we krwi może nieść za sobą również poważne konsekwencje.

Sportowcy i kulturyści na całym świecie używają sterydów anabolicznych, aby zwiększyć intensywność treningów. Wpływają one bowiem na większą wytrzymałość podczas treningów, a także na zmniejszenie zmęczenia mięśni i ich podatność na urazy. Zbudowanie masy mięśniowej na wzór kulturystów nie jest możliwe bez zażywania sterydów, w przypadku nastawienia na taki efekt należy sięgnąć po sterydy anaboliczne.

Trenbolone Enanthate producenta Alchemia-Pharma w sklepie online

Sterydy anaboliczne zwiększają wytrzymałość organizmu na na zmęczenie, ponieważ wpływają na wzrost liczby czerwonych krwinek. Sterydy mają bardzo szerokie spektrum działania, dlatego są też składnikami leków dostępnych na receptę. Posiadają one silne właściwości przeciwzapalne, są stosowane u osób, u których stwierdzono przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc. Czerwone krwinki będące przenośnikami tlenu w organizmie zapewniają odpowiednie dotlenienie tkanek. Gdy czerwonych krwinek jest więcej, transport tlenu jest szybszy, a w mięśniach nie dochodzi do zachodzenia procesu oddychania beztlenowego, którego efektem jest wytworzenie kwasu mlekowego. Gromadzący się w mięśniach kwas mlekowy zatruwa mięsień i powoduje ból, trwający aż do momentu jego usunięcia. Zwiększony poziom tlenu w mięśniach poprawia wytrzymałość i sprawność w czasie treningów. Taki efekt jest bardzo pożądany w sporcie, ponieważ daje przewagę nad innymi konkurentami.

Najlepsze sterydy dla początkujących

Sterydy oddziałują na ludzi w różny sposób. Wpływ sterydów na organizm uzależniony jest od wieku, płci, wagi, czynników genetycznych i środowiskowych. Nie można więc jednoznacznie wskazać, jakie sterydy będą najlepiej działać na daną osobę. Eksperci w tej dziedzinie radzą, żeby spróbować przyjmowania różnych sterydów w odpowiednich cyklach, a następnie wybrać ten, który działa najlepiej.

Wśród najlepszych sterydów dla początkujących sportowców można wymienić:
Dianabol – jest przyjmowanym doustnie sterydem anabolicznym. Został opracowany w 1958 roku. Jest to suplementarny steroid działający silniej niż naturalna postać testosteronu. Efekty działania można zaobserwować kilka tygodni później. Może być stosowany również z innymi sterydami. Obecnie cieszy się dużą popularnością wśród kulturystów. Dzienna dawka Dianabolu dla osoby początkującej powinna wynosić 15-30 mg. Okres stosowania suplementu nie powinien przekroczyć 6 tygodni, gdyż dłuższe stosowanie może nieść negatywny wpływ na stan zdrowia. Wśród korzyści płynących z zażywania suplementu można wymienić: poprawę wytrzymałości mięśni, zwiększenie liczby czerwonych krwinek dotleniających organizm, poprawę spalania tłuszczu, zwiększenie apetytu, wzrost wydajności podczas ćwiczeń. Wśród skutków ubocznych Dianabolu znajdują się: ginekomastia (wzrost piersi u mężczyzn), zatrzymanie wody w organizmie, skutkujące obrzmieniem stóp i stawów, pojawienie się trądziku, wzrost owłosienia, a także uszkodzenie wątroby.

Nandrolon (Deca Durabolin) – jest jednym z najczęściej stosowanych sterydów. Jest preferowany do stosowania również dla kobiet. Steryd wstrzykiwany jest bezpośrednio w mięsień, co pozwala osiągnąć jego szybszy rozwój. Początkowa dawka tygodniowa nie powinna przekraczać 200 mg. W pierwszym tygodniu przyjmuje się dwa zastrzyki po 100 mg, następnie dawkę zwiększa się się do podawania po 200 mg jednorazowo. Efekty stosowania Nandrolonu pojawiają się po około 4-6 tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania. Korzyściami płynącymi ze stosowania tego sterydu są: zwiększony apetyt, zwiększony wzrost mięśni w porównaniu z tkanką tłuszczową, szybka redukcja masy, wzrost liczby czerwonych krwinek, wpływa on także na zwiększenie wchłaniania minerałów przez kości. Do skutków ubocznych stosowania Nandrolonu można zaliczyć: ryzyko impotencji wynikające z zahamowania procesu spermatogenezy, pojawienie się trądziku na skórze, ryzyko uszkodzenia wątroby, pojawienie się nudności i wymiotów. W wyniku przyjmowania Nandrolonu u kobiet mogą pojawiać się męskie cechy płciowe, takie jak zarost, zgrubienie głosu, powiększenie łechtaczki.

Winstrol – jest silnie działającym sterydem. Przed jego zastosowaniem należy zawsze zasięgnąć porady lekarskiej, gdyż pozwoli on dobrać dawkę idealną do budowy ciała pacjenta. Przyjmowanie Winstrolu pociąga za sobą szereg skutków ubocznych. Osoby początkujące powinny rozpoczynać od dawki 50 mg podawanej co drugi dzień stopniowo zwiększając dawkę do maksymalnie 200 mg dziennie. Na efekty stosowania Winstrolu trzeba niestety czekać dłużej, dlatego w celu uzyskania szybszych efektów podaje się go wraz z innymi sterydami, takimi jak testosteron. Stosowanie Winstrolu przynosi kulturystom więcej korzyści, niż inne sterydy. Należą do nich m. in.: uniknięcie ginekomastii (sterydy te nie przekształcają się w estrogeny, dzięki czemu nie powodują wzrostu piersi u mężczyzn), powoduje znacznie szybszy rozwój mięśni, niż w przypadku innych steroidów, nie powoduje zatrzymywania wody w organizmie, powoduje wzrost liczby czerwonych krwinek co pomaga osiągnąć dłuższą wytrzymałość podczas treningów. Co więcej można go też stosować z innymi sterydami bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych, można go przyjmować doustnie lub w postaci zastrzyków, nie uszkadza wątroby oraz innych ważnych narządów. Do skutków ubocznych stosowania Winstrolu można zaliczyć: pojawienie się trądziku, bezsenność, bóle głowy, zmiany libido, mdłości, wymioty, zmiany i przebarwienia skórne.

Testosteron Enanthate – obecnie jest to steroid zabroniony do użytku w sporcie zawodowym, jest jednak nadal przyjmowany przez kulturystów i sportowców. Hamuje on naturalną produkcję testosteronu. Testosteron Enanthate należy przyjmować w cyklach, aby utrzymać we krwi pożądaną ilość testosteronu. Początkującym zaleca się dawkę 300-500 mg tygodniowo. Taka dawka przyczynia się do widocznego wzmocnienia wytrzymałości i masy mięśniowej. Do korzyści stosowania Testosteronu Enanthate zalicza się: zwiększenie liczby czerwonych krwinek, utratę wagi i rozbudowanie mięśni oraz zwiększenie mineralizacji kości. Skutkami ubocznymi stosowania Testosteronu Enanthate mogą być nudności, wzrost piersi u mężczyzn, drętwienie rąk i nóg, trądzik, powiększenie łechtaczki u kobiet, zmiany nastroju i problemy z oddychaniem. Dla początkujących zaleca się rozpoczęcie stosowanie od małych dawek.

Początkującym sportowcom zaleca się stosowanie sterydów w postaci pierwszych cykli z małymi dawkami. Sterydy bowiem mogą powodować złe skutki uboczne. Niektóre z nich mogą być trudne w leczeniu lub wymagać interwencji medycznej. Z tego powodu każdy cykl powinien zostać dokładnie opracowany i potwierdzony badaniami, aby zapobiec pojawieniu się późniejszych komplikacji.

Co to jest cykl?

Enan czyli Testosteron Enanthate, popularny steryd w Sklepie z dopingiem online, kup w dobrej cenie!
Sklep ze sterydami online

Sterydy inaczej niż powszechnie przyjmowane leki nie mogą być przyjmowane w regularnych odstępach czasu, tylko w odpowiednio ustalonym szyku. Podanie do organizmu dużych ilości sterydów przy jednoczesnym wydzielaniu naturalnych hormonów może doprowadzić nawet do śmierci. Przyjmowanie sterydów jest ingerencją w układ hormonalny i organizm musi się dostosować do tych zmian. Dochodzi więc do rozchwiania gospodarki hormonalnej, a nawet do całkowitego zatrzymania wydzielania naturalnych hormonów. Dlatego aby ograniczyć destrukcję układu hormonalnego należy przyjmować je w cyklach zawierających okresy całkowitego odstawienia, w czasie których sterydy zostają wypłukane z organizmu. Cykle trwają zwykle od 4 do 8 tygodni, po czym następuje okres przerwy, zaś wznowienie ma miejsce po zregenerowaniu organizmu.

Najlepszy cykl sterydowy dla początkujących

Cykle dla początkujących dobrane są tak, aby zoptymalizować efekty treningów, z jednoczesnym zmniejszeniem intensywność efektów ubocznych.

Cykl Dianabol – trwa 8 tygodni, przez pierwsze 5 tygodni stosuje się dawkę 30 mg dziennie, a następnie przechodzi się do fazy terapii postcyklowej.

Cykl Winstrolu – także trwa 8 tygodni, gdzie przez 5 tygodni stosuje się po 50 mg dziennie, a następnie przechodzi się w fazę terapii postcyklowej.

Cykl Testosteronu Enanthate – trwa przez 15 tygodni, przez 10 tygodni podaje się dawki po 500 mg tygodniowo, w tygodniu 11 i 12 nie przyjmuje się sterydów, a przez kolejne tygodnie następuje okres terapii postcyklowej.

Cykl zawierający Testosteron Enanthate i Dianabol – Dianabol jako lżejszy steryd często bywa podawany w celu poprawy skuteczności działania Testosteronu Enanthate.Typowy cykl obu sterydów  trwa 15 tygodni. W ciągu pierwszych 4 tygodni zażywa się 500 mg Testosteronu Enanthate i 30 mg Dianabolu dziennie. Od 5 do 10 tygodnia bierze się po 500 mg Testosteronu Enanthate tygodniowo. W 11 i 12 tygodniu następuje przerwa w przyjmowaniu sterydów, a przez pozostałe trzy tygodnie prowadzi się terapię postcyklową.

Cykl Testosteronu Enanthate i Dekanonianu Nandrolonu – cykl ten trwa 17 tygodni. Przez pierwsze 10 tygodni przyjmuje się po 500 mg Testosteronu Enanthate tygodniowo i po 400 mg Dekanonianu Nandrolonu tygodniowo. Między 11, a 13 tygodniem następuje przerwa w przyjmowaniu sterydów, a od 14 do 17 tygodnia prowadzi się terapię postcyklową.

Co to jest terapia postcyklowa (PCT – post cycle therapy)?

Wynikiem przyjmowania sterydów jest zahamowanie produkcji naturalnych hormonów. W wyniku przyjmowania testosteronu dochodzi do wzrostu jego poziomu we krwi w skutek czego organizm blokuje jego produkcje w organizmie. Skutkiem tego mogą być zaburzenia erekcji, wzrost ciśnienia krwi, czy ginekomastia. Terapia postcyklowa polega na przyjmowaniu leków, które pobudzają organizm do wznowienia naturalnej produkcji hormonów. Dodatkowo terapia postcyklowa ma za zadanie utrzymać efekty cyklu sterydowego. Wśród leków terapii postcyklowej można wymienić Clomid i Nolvadex.