Masterbol 150mg/ml – Drostanolone Propionate

Masterbol wykorzystuje właściwości substancji czynnej – Drostanolone Propionate.

Dzięki temu steryd ten, przyczynia się do wyrzeźbienia masy mięśniowej w krótkim okresie czasu. Drostanolone Propionate to silny środek androgenowy i jednocześnie pochodna DHT. Masterbol przynosi bardzo dobre rezultaty, przy zachowaniu niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Mięśnie zbudowane na tym specyfiku są pełne, twarde, ich kształt jest dużo ładniejszy niż przed kuracją. Masterbol bardzo często jest stosowany przez kulturystów przed zawodami, ze względu na swoje działanie przy zachowaniu niskiego poziomu tłuszczu.

Drostanolone Propionate ma działanie antyestrogenne. Podczas stosowania tego środka, ciało traci wodę i tkankę tłuszczową, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem przed zawodami. Poprawia się muskulatura, która staje się twardsza, wyrazista, poprawia się również gęstość mięśnia. W odróżnieniu od innych sterydów tego typu, Masterbol ma niską toksyczność dla wątroby. Można go stosować dłużej niż inne sterydy, nie narażając przy tym wątroby. Jest to jeden z tych faktów, przez które sięgają po niego nie tylko zawodowcy, ale również amatorzy, rozpoczynający przygodę z siłownią.

Masterbol stosowany jest często w tzw. okresie przedstartowym. Dokłada się go do np.:

 • Winstrolu
 • Parabolanu
 • Oxandrolonu
 • Boldenonu

Dobre połączenie z innymi środkami, daje najlepsze efekty w postaci wyrazistej i nisko tłuszczowej masy mięśniowej.

Zastosowanie Drostanolone Propionate

Preparat z racji swojego antyestrogennego działania, znalazł zastosowanie przy leczeniu raka piersi u kobiet. Obecnie powszechnie stosuje się go w kulturystyce i niektórych sportach wytrzymałościowych. W kulturystyce najczęściej przyjmuje się go na 4 tygodnie przed zawodami. Jego aktywność wynosi 1-1,5 dnia.

Dokładne działanie Drostanolone Propionate

Masterbol to preparat, który nie wykazuje tendencji do aromatyzacji co oznacza, że nie powstaje przez niego estrogen. Jest to ważna wiadomość, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć takich skutków ubocznych jak ginekomastia. Jak wcześniej zostało wspomniane jest pochodną DHT (dihydrotestosteronu) i umożliwia podniesienie poziomu androgenów bez jednoczesnego wpływu na stan estrogenów. Oznacza to, że wysoka skuteczność Drostanolone Propionate nie wiąże się z dużą ilością skutków ubocznych, co znacząco wyróżnia ten steryd na tle innych mu podobnych.

Zalety stosowania Masterbolu

 • małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych ze względu na to, że Drostonalone jest pochodną DHT
 • bardzo dobra jakość uzyskiwanej masy mięśniowej – mięśnie są kształtne, wyraziste
 • niski poziom tkanki tłuszczowej – idealny do stosowania przed zawodami kulturystycznymi
 • szybki przyrost masy mięśniowej

Skutki uboczne

Mimo, że przy stosowaniu Masterbolu istnieje małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, to jednak można wyróżnić kilka z nich, które mogą się pojawić. Ze względu na to, że środek nie ulega aromatyzacji, nie pojawiają się skutki uboczne związane z tworzeniem estrogenu czy retencją wody w organizmie – co jest częstą bolączką innych sterydów tego typu.

Działanie androgeniczne przyczyniać się może do:

 • trądziku
 • tłustej cery
 • nadmiernego owłosienia danych partii ciała
 • przyspieszonego łysienia
 • zwiększona agresja
 • zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty

Jak dawkować Masterbol?

Zaleca się przyjmować Masterbol w dawkach 100-500 mg w dwudniowych odstępach czasu. Jeden cykl nie powinien trwać dłużej niż 12 tygodni, ale także nie krócej niż 8 tygodni – w tym przedziale możemy uzyskać najlepsze rezultaty. Drostanolone Propionate możemy łączyć z innymi sterydami. Poza testosteronem, często łączy się go z Metanabolem czy Dianabolem. Masterbol działa najlepiej u osób, które posiadają niski poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie. Osoby, które mają dużo procent BF, mogą nie zauważać tak dobrych efektów, jak osoby, które mają go mniej.

Główna wada Drostanolone Propionate, to jego krótki okres półtrwania. Z tego powodu wymaga częśtych iniekcji. Masterbol to słaby środek anaboliczny i jego głównym zadaniem nie jest dawanie wielkich przyrostów masy mięsniowej w bardzo krótkim czasie. Wady Masterbolu wynikają z budowy chemicznej. Jest pochodną DHT więc wykazuje skutki uboczne podobne do środków podlegających 5-alfa redukcji. Nie zaleca się stosowania go osobom, które mają problemy z włosami, prostatą, stawami etc. Drostanolone jest idealny do cyklów jakościowych gdzie towarzyszy np. winstrolowi. Masterbol może również powodować wysuszanie stawów. To jego zasadniczna różnica pomiędzy Nandrolonem. Nandrolon w przeciwieństwie do Drostonalone Propionate zatrzymuje wodę w stawach, co ma działanie uśmierzające ból – sportowcy mogą ćwiczyć nawet mimo bólu w stawach. Masterbol nie zatrzymuje wody w stawach i powoduje ich wysuszenie. Wysuszenie stawów może zwiększać ryzyko kontuzji.

Drostonalone Propionate to świetny środek dla zawodowców oraz osób, które mają niski poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. W krótkim czasie pomaga wyrzeźbić ciało i sprawia, że mięśnie nabierają pełnego i wyrazistego kształtu.