Clenbut – Clenbuterol 40/60mcg

Opis

Clenbut / Clenbuterol jest selektywnym beta2-mimetykiem. Jest to lek na astmę oskrzelową, powszechnie stosowany na całym świecie. Oddziałuje on, na współczulny układ nerwowy, łączy się on z neurotransmiterami, między innymi takimi jak adrenalina czy noradrenalina. Powoduje on zwiększenie hormonów katabolicznych. Lek ten występuje zazwyczaj w postaci tabletek chodź zdarza się również syrop jaki forma zastrzyków. Clen jest niezwykle popularny w ostatnim czasie, a zawdzięcza to swoim spektakularnym efektom, osiąganym w zawrotnie szybkim tempie.

Działanie Clenbuterolu

Wpływa On na stopień napięcia mięśni gładkich. Niektóre z nich działają uspokajająco, to właśnie mięśnie dróg oddechowych stąd jest to lek na astmę.

Jednak ma on wpływ również na inne funkcje organizmu. Przyspiesza proces termogenezy, ponieważ wzrasta ciśnienie krwi co powoduje spalanie tkanki tłuszczowej. Lek ten traci swoje właściwości termo geniczne  po 6-8 tygodniach. Po tym okresie temperatura ciała wraca do normy.

Wynikiem zażywania Clenbuterolu jest solidny wysokojakościowy wzrost masy mięśniowej, który jest jednoznaczny z ciągłym przyrostem siły. Pożądanym  elementem tego leku jest również zmniejszenie apetytu. Clen podnosi również glukozę we krwi, i zwiększa przepływ tlenu, wzmacniając układ krążenia. Znalazł się on na liście niezawodnych środków dopingujących. Często stosowany jest przez sportowców z połączeniem erytropoetyny co powoduje zwiększenie wydajności organizmu i pomaga osiągnąć zamierzony cel. Zdecydowanie Clenbut ma działanie pobudzające. Działanie Clenu możemy porównać do efedryny jednak jest on o wiele bardziej silniejszy.

Dawkowanie

Dawkowanie Clenbuterolu musi być bardzo ostrożne. Zależne jest co chcemy przez jego stosowanie osiągnąć. Optymalnym czasem stosowania leku jest mniej więcej od 4 do 6 tygodni. Trzeba pamiętać, że dawkowanie należy dostosować do wagi ciała. W celach odchudzających stosowany jest nawet do 120/160 mcg na dobę. Jednak ważne jest i tego należy przestrzegać by zaczynać dawkę od 20 mcg dziennie i stopniowo ją zwiększać. Zazwyczaj dla mężczyzn jest to 5-8 tabletek po 20 mcg a dla kobiet 1-4 tabletek na dobę. Właściwości anaboliczne przestają się już ukazywać po 18 dniach stosowania.

Dla tego też powszechnie stosuję się cykle zażywania Clenbuterolu. Najczęściej stosowanym cyklem jest dwa tygodnie zażywania i dwa tygodnie przerwy. Pamiętając by nie stosować tych cyklów dłużej niż dwanaście tygodni. Jest to optymalne by osiągnąć najlepsze wyniki.

Clenbuteryl potocznie zwany Clenem należy przyjmować w dawce podzielonej w ciągu dnia i unikać por wieczornych ze względu na jego pobudzające działanie.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Clenbut wywoływać może skutki uboczne.

Do głównych możemy zaliczyć:

  • bóle głowy,
  • zwiększone pocenie się,
  • pobudzenie,
  • skurcze mięśni
  • podwyższone ciśnienie krwi.

Należy również wspomnieć, że środek ten może negatywnie wpływać na wątrobę, więc zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Skurczy mięśn,i możemy spróbować uniknąć pijąc od 4-6 litrów wody dziennie, zażywając banany i pomarańcze, które są bogate w potas.

Warto jednak wspomnieć, że większość skutków ubocznych ma działanie czasowe i po upływie około 10 dni zanikają samoistnie, pomimo trwania kuracji dalej.

Łączenie z innymi środkami

Clen łączony jest zazwyczaj ze sterydami anaboliczno – androgennymi o niskim stopniu aromatyzacji. Niektóre praktyki stosują jeszcze hormony tarczycy co doprowadza do bardzo silnego podkręcenia tempa przemiany materii, przyspieszając tym samym spalanie tłuszczu. Jednak z tą drugą metodą trzeba uważać, gdyż zwiększa ona ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Dla kogo ten lek

Jako że Clen jest świetnym środkiem dopingującym, największe zastosowanie znajduje w kulturystyce i fitnessie, ponieważ działa przede wszystkim, na poprawę sylwetki, ze względu na eliminację tkanki tłuszczowej. Znajdzie również zastosowanie u sportowców w dziedzinach wytrzymałościowych.

Dieta przy stosowaniu Clenbuterolu

Tabletki same w sobie napędzą nasz organizm do działania. Dostaniemy przysłowiowego kopa, jednak musimy pamiętać o odpowiedniej diecie i ćwiczeniach by wspomóc drogę do wymarzonej sylwetki. Najlepszą dietą jest ta która ma ujemny bilans kaloryczny. Ćwiczenia są dopiero na drugim miejscu jednak i o nich nie należało by zapominać.

Co zawiera opakowanie

W opakowaniu znajduje się 50 sztuk tabletek, 40-60 mcg

Podsumowując, Clenbuterol jest skutecznym lekiem, który pomoże nam w walce ze zbędnymi kilogramami. Doda energii do dalszej pracy nad swoją sylwetkom, jak i zbliży do wymarzonego celu. Efekty, które możemy osiągnąć stosując ten specyfik mogą być spektakularne, przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach. Sprawdzi się on w kulturystyce, fitnessie sporcie wyczynowym jak i dla osób które po prostu chcą zrzucić zbędnie nagromadzoną tkankę tłuszczową, w szybkim tempie. Clenbuterol ma silne skutki uboczne o których nie możemy zapominać, lecz przy dostosowaniu się do odpowiednich wskazówek możemy zminimalizować ich skutki.