LGD-4033

Co to jest LGD-4033 ?

Na pewno nie jest to model telewizora pewnego koreańskiego koncernu , chociaż jak patrzę na nazwy Sarm-ów to tak to może wyglądać dla laika .

Ligandrol czyli nasz LGD-4033 to jeden z najmocniejszych SARMów dostępnych na rynku ale o tym zaraz .

LGD wiąże się bardzo mocno z receptorami androgennymi , a jak wiemy im mocniejsze wiązanie tym mocniejsze działanie , co dodatkowo ma wpływ na dawkę preparatu.

LGD-4033 działa już przy stosunkowo niskich dawkach , w medycynie stosowany jest w leczeniu skutków osteoporozy.

Działanie ?

Ligandrol ma dosyć szerokie spectrum działania , od typowo anabolicznego tak pożądanego dla naszych mięśni , do blokowania wchłaniania minerałów z układu kostnego. Przewagą sarm nad sterydami jest to że pomimo wysokiego anabolizmu nie wykazują wpływu na gruczoły łojowe i prostatę.

Badania kliniczne wykazały że LGD-4033 jest najsilniejszy spośród sarmów jeżeli chodzi o budowanie masy mięśniowej. Osobiście podchodziłem do tego z lekkim niedowierzaniem do czasu zastosowania tego środka w praktyce , faktycznie dosyć szybko i zauważalnie pozbyłem się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawiłem definicję mięśniową , jest to fajny środek w postaci tabletek jeżeli chcemy odpocząć od sterydów.

Dawkowanie opiszemy poniżej , jednak nawet w przypadku bardzo dużych dawek nawet 20 mg dziennie , LGD-4033 jest bezpieczny ( jednak należy pamiętać wtedy o krótkim czasie stosowania , zaleca się do 4 tygodni przy wysokich dawkach).

Bezpieczne dawki to okolo 5mg dziennie , gdzie już odczuwalne są efekty anaboliczne , w trakcie stosowania sarmu nie zaobserwowano zmian stężeń LH i FSH. Jeśli nastąpił już spadek testosteronu to jest on zazwyczaj chwilowy i powraca bardzo szybko do normy.

Działania niepożądane:

Jeżeli zaobserwowali by państwo jakieś niepokojące objawy , zaleca się odstawienie tego środka , nie zauważono żadnych negatywnych oddziaływań na ciśnienie krwi , serce itp .

Jeżeli chodzi o PCT to nie ma jednoznacznego protokołu że jest on wymagany , jednak zaleca się wykonanie badań kontrolnych i ewentualne podjęcie działań.

Dawkowanie:

Dzięki temu że Ligandrol ma bardzo długi okres półtrwania od 24 do 36 godzin , jego przyjmowanie nie jest kłopotliwe , ustalmy sobie mniej więcej jedną porę dnia i stosujmy go raz dziennie.

Zalecane dawkowanie to od 4 do 5 mg dziennie – jest to bezpieczna dawka w której zauważamy efekty w przeciągu paru tygodni.

Od 8 do 10mg dziennie- zapewnia mocne przyrosty , jednak dawka ta jest dawką docelową na którą wchodzimy stopniowo.

Osobiście czytałem o takich którzy stosowali dawki rzędu 20mg dziennie , jednak nie zaleca się stosować takiego dawkowania amatorom !!!! Kolejna sprawa że zdrowie jest najważniejsze a nie stosujemy dopingu aby pogarszać swój stan zdrowia !!! Zaleca się dawkowanie maksymalnie do 10 mg dziennie !!! Czas trwania kuracji nie powinien przekraczać 8 tygodni.

Podsumowanie:

Podsumowując LGD-4033 to najsilniejszy obecnie dostępny SARM dostępny w sprzedaży, używany do budowy dobrej jakościowo masy mięśniowej ale  również w celach rekompozycji składu ciała ( budowa masy mięśniowej- ubytek tkanki tłuszczowej).

Kolejnym plusem jest bardzo pozytywne oddziaływanie na układ kostny oraz tkanki miękkie ( takie jak ścięgna i stawy). Od siebie dodam że sam osobiście zaobserwowałem duży wzrost siły 🙂

W porównaniu do innych środków dopingujących np : sterydów , nie wykazuje negatywnego oddziaływania na organizm.