Letrozole-2,5mg/tab 20tabs-90zł

Kolejnym skutecznym antyestrogenem dostepnym na stronie sterydy.org.pl jest Letrozole producenta euro-pharmacies, o stężeniu 2,5mg/tab pakowane po 20 tabletek .

Letrozole to lek z grupy inhibitorów aromatazy . W medycynie ma zastosowanie w leczeniu nieoperacyjnego raka piersi u kobiet (po menopauzie).Medycyna , medycyną a w świecie sportu . Letrozole ma nieco inne zastosowanie . Sportowcy biorą ten lek ze względu że niweluje estrogenowe skutki uboczne które występują przy zażywaniu znacznych ilości sterydów anabolicznych. Przypominam że Letrozole to niezwykle mocny antyestrogen. Stosując sterydy anaboliczne istenieje ryzyko wystąpienia ginekomastii , a także duża retencja wody w organizmie, stosując AI (inhibitory aromatazy), w tym również Letrozole w trakcie trwania cyklu, jesteśmy w stanie zapobiec tym negatywnym skutkom działania wysokiego estrogenu .Letrozole posiada tą cechę że stopuje przemianę estrogenów, aktywnie blokując proces aromatyzacji.

Bezpieczna dawka zbijając wysoki poziom estrogenu , to do 2,5mg na dobę.

Letrozole najlepiej zażywać w czasie cyklu , także pamiętajmy że po cyklu i tak i tak musimy wykonać kurację PCT (złożone z takich środków jak HCG, Clomid i Tamoxifen).

Z czego składa się Letrozole ?

Lek zawiera 2,5 miligrama letrozolu i 61,5 miligramów laktozy jednowodnej w jednej tabletce. Czytając ulotkę w składzie można znaleźć nieznaczne ilości skrobi kukurydzianej, celulozy mikrokrystalicznej, karboksymetyloskrobię sodową typu A, krzemionkę koloidalną bezwodną, sterynian magnezu , makrogol, tytan dwutlenku, żelazo tlenku żółtego i czerwonego.

Letrozole w medycynie i nie tylko ?

Podstawowym zastosowaniem Letrozole jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się oraz rozrastaniu raka piersi u kobiet. Oprócz tego jednak, jak to w życiu bywa znalazł od dodatkowo zastosowanie w kulturystyce ponieważ niweluje on estrogenowe skutki uboczne, które występują przy zażywaniu SAA.

Letro wpływa na wytwarzanie jak i zmniejszanie ilości estrogenów za sprawą stopowania aktywności enzymów. Ten proces z kolei hamuje rozrost nowotworów złośliwych piersi.

Głównym przeznaczeniem letrozoli jest działanie przeciwnowotworowe !!!

Dawkowanie:

Letrozole występuje tylko w postaci doustnej ( tabletki). Lek ten stosujemy tylko pod okiem lekarza specjalisty. Dawki , okres stosowania , częstotliwość , określa lekarz specjalista. Najlepiej spożywać lek w trakcie lub po posiłku , popijając szklanką wody.

Przeciwwskazania:

Leku nie mogą stosować kobiety, które nie przechodziły menopauzy, a także są ciąży lub karmią piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem jest uczulenie bądź nadwrażliwość na letrozol lub inne substancje które występują w tabletce. Nie zaleca się stosować letrozolu w przypadku problemów z nerkami, wątrobą.