Kuracja TRT w sporcie i nie tylko .

Kuracja TRT w sporcie i nie tylko .

O kuracji trt coraz więcej mówi się w naszym kraju , jak dobrze wiemy męski organizm ma taką przypadłość 🙁 że z wiekiem naturalny poziom testosteronu spada .

Niestety ale takie czynniki , jak wiek , schorzenia , blokowanie własnej gospodarki hormonalnej przez zażywanie sterydów ma wpływ na poziom naszego testosteronu .

Na czym polega ta kuracja ?

Kuracja trt to podawanie syntetycznego testosteronu i utrzymywanie go na wysokim ale naturalnym poziomie .

Przyjmowanie testosteron jest w tym przypadku procesem długotrwałym , iniekcje odbywają się co 5-7 dni i są oparte na długich estrach np testosteron enanthate ( prolongatum) .

Stężenia jakie dawkowanie są pacjentowi to od 100 – 150 mg testosteronu w tygodniu.

Efekty jakich możemy się spodziewać to poprawa libido , lepsza regeneracja , wzrost siły , przyrost masy mięśniowej , spalenie tkanki tłuszczowej .

TRT jest stosunkowo bezpiecznie , zażywając testosteron parę miesięcy musimy się spodziewać że co jakiś czas będziemy zmuszeni robić badania kontrolne na takie hormony jak : testosteron , estrogen i prolaktyna .

Często stosując syntetyczny testosteron jesteśmy zmuszeni do stosowania antyestrogenu dlatego w tym przypadku warto jest mieć pod ręką np Proviron lub Aromasin.

Warto tez cyklicznie przy tak długim stosowaniu testosteronu , pobudzić naszą przysadkę – czyli bierzemy HCG .

Przykład kuracji TRT:

1-20 tyg – 1ml Testosteron Prolongatum ( raz w tygodniu np w każdy poniedziałek)

1-20 tyg – cyklicznie co 5 tygodni badania kontrolne na hormony : Testosteron , estrogen , prolaktyna) , wiedząc na jakim są poziomie dawkujemy Proviron lun inny antyestrogen) ( dawkowanie proszę o kontakt sterydyorg@tutanota.com)

1-20 tyg – HCG 250j.m  dwa razy w tygodniu  , lub w 10 tyg 5×1000 j.m co 2 dzień i kolejna taka dawka na 2 tyg po ostatniej iniekcji testosteronu.

Po kuracji trt należy wykonać PCT czyli popularny odblok który ma na celu szybsze nastawienie naszego organizmu na produkcję własnego testosteronu .

O kuracji TRT sporo dowiadujemy się w prasie , a przynajmniej o sportowcach ją stosujących i tak np:

Często do trt oficjalnie przyznają się sportowcy z kręgów sportów walki i tak np tacy mistrzowie jak Belfort czy Overeem , nie kryli się z syntetycznym testosteronem , zwłaszcza ten drugi kiedy poniósł kilka porażek z rzędu , mówiono że bez sterydów praktycznie nie istnieje .

Nieoficjalnie wiadomo że 99% zawodników MMA miało styczność z dopingiem , z oczywistych przyczyn , będąc na cyklu budowali masę mięśniową , poprawiali wydolność , siłę , redukowali poziom tkanki tłuszczowej itd.

Dlaczego doping jest zabroniony ? Skoro i tak większość bierze , kwestia kogo jest się w stanie złapać .

Obecnie na sportowcach ciąży ogromna presja wyników , poprawy rekordów , środowisko zewnętrzne nie jako zmusza zawodników do zażywania sterydów , dlaczego ?

Choćby dlatego że Czas leci nieubłagania , a dany mistrz czy czołowy zawodnik z racji wieku nie jest w stanie zrobić takich wyników , jak choćby młody wilk który zaczyna deptać mu po piętach , pokusa zarobków dużych pieniędzy i zostania na piedestale jest tak duża że doping staje się czymś oczywistym.

Osobiście uważam kurację trt za bezpieczną i dającą o wiele więcej plusów w naszym życiu niż minusów .

No stronie sterydy.org.pl znajdą państwo sporo informacji o wszystkich dostępnych sterydach , dodatkowym atutem portalu , jest możliwość bezpłatnej konsultacji mailowej z ekspertem w tej dziedzinie.