Kuracja hormonem wzrostu GH.

Co to jest ta kuracja HGH ? Eliksir młodości ?

Wśród sportowców , celebrytów , branży biznesowej coraz większą popularnością cieszy się stosowanie hormonu wzrostu ( HGH , GH).

Co powinniśmy o tym wiedzieć ?

Najważniejsze jest aby wiedzieć o podstawowej zasadzie jaka towarzyszy braniu hormonu wzrostu a mianowicie to że najbardziej liczy się długość stosowania kuracji ,niż wielkość dawek podawanych. Oznacza to nic innego jak to że dzienna dawka hormonu wzrostu np. 2 iu stosowane przez sześć miesięcy zapewni nam lepsze wyniki niż np. 8iu ale przez np. dwa miesiące.

Z hormonem wzrostu jest podobnie jak z innym popularnym hormonem a mianowicie testosteronem. Oba to hormony naszego organizmu, musimy wiedzieć że nie są one toksyczne i można je stosować przez dłuższy czas. Tak naprawdę kuracje rzędu 1-3 miesiące nie mają sensu jeżeli chodzi o hormon wzrostu. Dobrym rozwiązaniem kiedy już chcemy stosować GH jest kuracja między 6 miesiącami a rokiem.

Dawkowanie:

Skoro już wiemy ile ma wynosić czas stosowania GH , to warto wiedzieć jakie są bezpieczne dawki. Sam osobiście stosowałem syntetyczny GH przez okres około 12 miesięcy w dawkach dziennych niskich i umiarkowanych czyli od 2iu dziennie do maksymalnie 6iu. Co tym czasie i w tych dawkach odczułem ? Na pewno to że im dłużej podajemy hormon wzrostu, tym jego efekt jest bardziej namacalny , przykłady : poprawa sylwetki , lepszy sen , regeneracja , skok wytrzymałości mięśniowej , lepsze spalanie tkanki tłuszczowej , wzrost witalności. Na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony do hormonu wzrostu, a to że droga to zabawa itp., zwłaszcza że na początku zaobserwowałem jedynie retencję wody, jednak z biegiem czasu , systematycznego stosowania , treningu pojawiły się pierwsze anaboliczne efekty działania GH które wyszczególniły się przyrostem masy mięśniowej i wzrostem siły , nadmienię tylko że masa zdobyta na GH jest bardzo dobrej jakości.

Jeszcze więcej o dawkowaniu.

Powyżej opisałem swoje doświadczenia związane ze stosowaniem hormonu wzrostu, jednak nie wziąłem tych informacji z kosmosu , dawkowanie które stosowałem to praktyka większości kulturystów , przyjmuje się że dawki w wysokości 2-6iu GH to bezpieczne i efektywne dozy. Jeżeli chodzi o sposób iniekcji to jest on raczej oczywisty zwłaszcza dla kogoś kto miał już styczność z dopingiem , a mianowicie iniekcji dokonuje się strzykawką insulinową w brzuch. Jeśli nigdy nie stosowałeś somatropiny, powinieneś zacząć od dziennej dozy 2iu , przynajmniej przez parę miesięcy po czym można zwiększyć dawkę , maximum to 6iu , ale wystarczająco na pierwszy raz będzie maksymalnie do 4iu.

Osoby które miały kurację GH z dawką 2iu, w przyszłości mogą stosować 4iu somatropiny. Tak naprawdę na początku nie potrzeba stosować więcej niż 6iu. Owszem wśród zawodowców często słychać że biorą po 10iu dziennie , ale to już inna historia na inną opowieść , wśród zawodowych kulturystów ogólnie panuje moda na duże dawki wszystkich środków. Uważam że priorytetem jest bezpieczeństwo. Dodatkowo stosując duże dawki rzędu 8-10iu dziennie , trzeba mieć na uwadze zakłada jednoczesne podawanie z GH takich środków jak insulina i hormony tarczycy, w przeciwnym wypadku niestety ale wysokie dawki GH marnują się i będą przyczyną dużych skutków ubocznych.

Ciekawostki:

Praktyka pokazuje że niektórzy kulturyści stosują nawet do 30iu somatropiny , jednak są to wyjątki , ogólnie przyjmuje się wśród zawodowców i mówimy o absolutnym topie o dawkach 10-16iu dziennie , dla amatorów zaleca się stosowanie bezpiecznych i efektywnych dawek do 6iu na dobę.

Bez względu ile dziennie hormonu bierzemy , w celu zmaksymalizowania efektów powinno hormon podawać się przynajmniej 2 razy dziennie. Dlaczego tak ? Jak wiemy z opisu hormonu wzrostu ma on mały czas połowicznego rozpadu – do kilku godzin, to naprawdę nie wiele. Dlatego praktyka pokazała że najlepiej zacząć od porannej iniekcji , przed śniadaniem. Jeśli chodzi o drugą dawkę somatropiny to najlepszą porą będzie po treningu (przed po treningowym posiłkiem).

Dawkę dzienną docelową najlepiej podzielić na 2 równe dozy. Jest to prosta zasada jeżeli bierzesz 2 iu dziennie , to dawki będą wyglądać następująco 1iu rano , 1 iu po treningu i podobnie dla innych dawek (przy4iu- po 2 itd.). Bardzo ważne jest że hormon wzrostu nie za bardzo lubi węglowodany , dlatego w posiłkach w okolicach zażywania GH, musimy ograniczyć ilość węglowodanów oraz dostarczyć więcej białka i niewiele tłuszczów.

Uwaga:

Niektórzy stosują GH przed snem , ma to na celu przybliżenie naturalnego cyklu wydzielania się hormonu, lecz badania wykazały że nie ma to sensu. Badania wykazały że kiedy nie ma dopływu pożywienia , to na pewno nie dojdzie w czasie snu do wydzielania się hormonu wzrostu, a iniekcja insuliny przed snem w ogóle mija się z celem. Idąc za tą myślą dalej, to zastrzyk GH w nocy po prostu prowadzi w czasie snu do wyłączenia własnej produkcji HGH. Problem ten delikatnie mówiąc można ominąć poprzez iniekcje wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem.

Wnioski :

Krótko , czas kuracji powinien być jak najdłuższy , powyżej 6 miesięcy , bardziej efektywne jest dłuższe stosowanie niż krótsze a na większych dawkach .

Badania wykazały że 2iu przez 6 miesięcy dało lepsze efekty niż 6iu przez 2 miesiące.