Przykładowy dzień z życia kulturysty na redukcji

Kiedy jesteśmy na etapie rzeźbienia swojej sylwetki , to naszym dłutem jest trening aerobowy , dieta i odpowiednia suplementacja.

Pamiętajmy o tym że musimy być bardzo konsekwentni w naszej diecie- odpowiedniej redukcji kalorii, nastawieniu się na mocniejsze treningi zwłaszcza jeśli chodzi o ilości powtórzeń i krótsze przerwy , ale o tym więcej w kolejnym artykule. Po co to wszystko ? Dla upragnionej sylwetki , chęci zaspokojenia własnych aspiracji , startu w zawodach itd. Jeżeli chodzi o dietę rozpisze tutaj jeden ze swoich dni żeby pokazać co jem , w jakich ilościach itd. W diecie wszytko podporządkowane jest temu aby nastawić nasz organizm , czerpał energię z tłuszczów zapasowych, proces ten fachowo nazywany jest LIPOLIZĄ. Zaznaczam że jest to przykład jednego z moich dni , o dokładną rozpiskę diety zapraszam na @ kontaktowego.

Poniżej rozpisany jeden z moich dni w czasie redukcji , przypominam że redukuję z około 108 kg na 98 kg. Zaznaczam również że oprócz legalnego wspomagania w postaci suplementów wchodzę na środki z działu dopingu :).

W tym czasie będę stosował :

1-8 tyg- 100mg Testosteron Propionat co 2 dzień

1-6 tyg- 100mg Nandrolone phenylpropionate co 2 dzień

1-6 tyg – Stanozolol (winstrol) w dawkach 1-2 tyg- 30mg dziennie , 3-4tyg- 40 mg dziennie , 5-6 tyg 50 mg dziennie.

1-7 tyg- Proviron od 25 do 50 mg dziennie ( w zależności od poziomu estrogenu).

Po cyklu oczywiście robię odpowiednie PCT( czyli odblok – środki które umożliwiają powrót gospodarki hormonalnej do czasu z przed cyklu sterydowego).

Suplementacja po jaką sięgam kiedy wstaje rano to: zestaw witamin , wapń , potas ,magnez, karnityna.

Co do posiłków to będąc w czasie redukcji czy nie i tak staram się zjadać 6 posiłków dziennie różnica jest tylko w ilości węglowodanów itp.

Przykładowa dzienna propozycja diety :

Posiłek 1 – standardowo chyba najbardziej popularne śniadanie wśród kulturystów- Omlet

Na omlet potrzeba nam :
50 g płatków jaglanych lub owsianych, 8-10 białek jaj, 1 żółtko jaja, świeże warzywa -interpretacja dowolna (pomidor, ogórek, papryka, cebula), jest możliwość wersji na słodko , wtedy owoce i 30g odżywki białkowej można dodać

Posiłek 2
Osobiście idę klasykiem -czyli 250 g piersi kurczaka + do tego warzywa 250g ( w sezonie świeże , zimą sięgam po mrożonki).

Posiłek 3 – Jem przed treningiem , obowiązkowo musi wejść trochę węgli 🙂
W tym przypadku mamy do wyboru kaszę lub ryż -50 g , znowu 250g piersi z kurczaka i świeże warzywa 250g
Dodatkowo przed treningiem sięgam po suple , biorę aminokwasy w formie BCAA, spalacz tłuszczu i zależnie od motywacji – przed treningówkę ( nazwy swoich ulubionych mogę podać na @)

Posiłek 4 – Po treningu ( najczęściej mam go ze sobą w pojemniku)
Ryż lub kaszę zwiększam w nim o 25g czyli mam 75g i w tych samych proporcjach mięso i warzywa czyli -250g kury, 250g warzyw
Po treningu sięgam znowu po BCAA i odżywkę białkową ( izolat rozrobiony na wodzie)

Posiłek 5 i 6 – to około 250 g piersi z kurczaka + 250g kiszonych warzyw
Na noc sięgam po takie suplementy jak : ZMA ,zestaw witamin na noc, witamina D i omega 3.

Zaznaczam że jest to tylko przykładowy dzień z mojej diety , można to modyfikować według własnych potrzeb , upodobań itp.

Pamiętajcie o tym by jeść kiszone (nie kwaszone) produkty. Natomiast jeśli chodzi o białko które dostarczamy w diecie , najlepiej by był to izolat białka.
Należy zrozumieć że suplementy czy sterydy to tak naprawdę tylko 20 % sukcesu , 80 % to odpowiedni trening i odżywianie , tak naprawdę nie zachęcam do stosowania niedozwolonych środków , sam je biorę ale to już dłuższa historia 🙂 , dobre wyniki dla osoby która dba o swoje zdrowie , uprawia sport hobbistycznie osiągnie dzięki tym 80% .

Z dodatkowych informacji w czasie redukcji ważny jest odpowiedni trening , w tym przypadku ja dorzucam sporo „Cardio”. Dzięki temu moja forma bardzo szybko się poprawia , pozwala mi dosyć szybko dojść do wagi docelowej i ma pozytywny wpływ na kondycję . Sesje cardio , krótszą preferuję przed treningiem na siłowni , a nieco dłuższą po , lub dorzucam ją jako drugi oddzielny trening , np. rano- cardio , po południu/wieczór siłownia.