Przykładowa dieta w okresie robienia masy mięśniowej

Dwa dni temu opisałem przykład co jem na redukcji , a co gdy robię masę mięśniową , co stosuje z dopingu ? Jak z odżywianiem ?

Przypominam że to tylko przykładowy jadłospis.

Co do dopingu to cykl który stosuje w okresie budowania masy mięśniowej , oparty jest na długich estrach , przy czym raczej stosuje umiarkowane dawki , o to przykładowa 20 tygodniowa kuracja:

CYKL STERYDOWY :

1-20 tyg- 500mg Testosteron Enanthate tygodniowo

1-10 tyg- 250mg Nandrolone Decanoate tygodniowo

10-20 tyg – 200mg Drostanolone (Masteron) Enanthate tygodniowo

1-4 tyg – 40mg Metanabol dziennie

10 tyg – 1 opakowanie HCG (2500 iu co 3 dni)

1-20 tyg – 1 tab Aromasin co 2 dzień ( lub inny antyestrogen)

Po cyklu, obowiązkowo stosujemy protokół PCT.

W czasie robienia masy , będąc na cyklu zaleca się kontrolowanie hormonów.

Dieta przystosowana do budowania masy mięśniowej pozwala nam na pewno na więcej luzu , czyli w tygodniu możemy sobie pozwolić tzw. cheat meal czyli odstępstwo od zaplanowanych posiłków ( jedzenie na mieście, fast food itp.) , ma to na pewno korzystny wpływ na psychikę , zwłaszcza że standardowo po masie następuje redukcja 🙂

Przykładowy jadłospis podczas „masowania”:
Jeżeli chodzi o suplementy które stosuje , to jest to ten sam schemat jak przy wycince czyli:zestaw witamin , wapń , potas ,magnez.

Posiłek 1 – robimy Shake
W dzień kiedy trenujemy , proporcje wyglądają następująco:
150g płatków owsianych lub jaglanych, 150g owoców, 40g masła orzechowego , 40g odżywki białkowej. Wszystko to idzie do blendera i gotowe , smacznego 🙂

Śniadanie w dzień kiedy nie trenuje wygląda następująco :
Zmniejszam tylko proporcje o 50g na płatkach i owocach , reszta bez zmian.

Posiłek 2
100 g kaszy/makaronu/ryżu, 250 g piersi z kurczaka, 250g świeżych warzyw

Posiłek 3 (Jest to bardzo ważny posiłek , spożywany przed treningiem)
100 g kaszy jaglanej lub ryżu czy makaronu, 250g piersi kurczaka i oczywiście warzywa 250g

Posiłek 4 (jemy po treningu)
W tym przypadku żeby mi się ryż nie przejadł , podaje około 300g ziemniaków, 250 g piersi w kurczaka i co ważne to kiszone warzywa około 250g

Posiłek 5
100 g ryżu , z 250g piersi z kurczaka, i świeże warzywa około 200g

Posiłek 6
Już bez węglowodanów – 250 g piersi z kurczaka i tyle samo warzyw.

Na noc sięgam po takie suplementy jak : ZMA ,zestaw witamin na noc, witamina D i omega 3.

W budowaniu masy , fajne jest to że podczas tej diety możemy sobie pozwalać na więcej. W tym czasie zalecam pracę nad siłą , duża ilość pożywienia , daje nam bardzo dużo energii co możemy spożytkować na treningu. Pamiętajmy że stosując doping nasz trening będzie efektywniejszy ,a zyski będą bardziej spektakularne.

Podsumowanie:

Jak ktoś przeczytał poprzedni post w dziale Dieta na e-sterydy.pl to widzi już że dieta w okresie redukcji różni się od tej w czasie budowania masy tylko gramaturą i sterydami wykorzystywanymi w cyklu. Dieta na masę jest przyjemniejsza dla naszej psychiki , samopoczucia i pozwala na więcej urozmaiceń, niestety w czasie redukcji trzeba być trochę takim ascetą , mieć silną wolę , stosować się do rozpiski przynajmniej jeżeli chodzi o jadłospis. Pamiętajmy że jedzenie jest tak naprawdę połową sukcesu , jeżeli chodzi o wygląd naszego ciała, dodając do tego trening i suplementacje można spodziewać się rewelacyjnych efektów. Często mówi się o tym że dieta jest monotonna , faktycznie jest w tym trochę racji , ale można ją urozmaicić przez stosowanie różnych przypraw oraz zmiany w przygotowaniu posiłku.

Jeśli chodzi o doping to pamiętajmy że musimy kontrolować hormony w czasie kuracji , po zakończeniu cyklu sięgnąć po odpowiedni protokół PCT.