Jakie sterydy są bezpieczne dla kobiet ?

Sterydy stosowane przez kobiety powinny wykazywać jak najniższe działanie androgeniczne.

Istnieje wiele takich preparatów na rynku, które zazwyczaj nazywane są łagodnymi sterydami. Przykładem może być Primobolan lub Anavar. Należy zaznaczyć, że zawsze przy stosowaniu sterydów pojawia się efekt podwyższenia we krwi stężenia androgenów, nawet nieznacznie. Różnica między łagodnym, a silnym sterydem tkwi tylko w intensywności, z jaką wywołuje on ten efekt.

Jakich sterydów nie powinnaś przyjmować ?
Kobiety powinny unikać przyjmowania sterydów zbudowanych z długich łańcuchów estrowych, ponieważ są one bardzo wolno przetwarzane, a ich czas półtrwania w organizmie jest stosunkowo długi. Przykładem takich sterydów jest Nandrolon czy Decanat.

Nie są też wskazane sterydy, które charakteryzują się silnym działaniem androgenicznym, czyli Trenbolon, Anadrol, Dianabol oraz Testosteron.

Grupy kobiet stosujących cykle sterydowe

  • Profesjonalne kulturystki

Podobnie jak profesjonalni kulturyści, ta grupa kobiet będzie nastawiona na rozwój muskulatury, o wiele bardziej potężnej niż możliwej do zbudowania przez przeciętną kobietę. Takie panie są skłonne zaakceptować ryzyko związane z wirylizacją, która może pojawić się w odpowiedzi na zażywanie sterydów anabolicznych.

  • Zawodniczki konkursów fitness

Kobiety zajmujące się standardowym treningiem fitness, nie dążą do tak rozbudowanej mięśniowo sylwetki jak ich koleżanki kulturystki. Ich celem jest uzyskanie stosunkowo smukłej, ale bardzo dobrze wyrzeźbionej figury, zachowując względnie kobiecą budowę ciała. Nie są tak skłonne do ryzykowania swojego zdrowia podczas cyklów sterydowych, raczej pilnują by nie pojawiły się u nich wyraźne skutki uboczne. Rzadko decydują się na zażywanie testosteronu lub dianabolu.

  • Kobiety, które chcą pozbyć się nadwagi + uzyskać ładną, smukłą sylwetkę

Kiedy spotykamy kobietę, która pojawia się na siłowni parę razy w tygodniu, a jednocześnie stosuje sterydy, możemy być pewni, że jej celem jest jak najszybsze uzyskanie widocznych efektów ćwiczeń – ładniejsza, bardziej zgrabna sylweta. Takie amatorki nie mają skłonności do podejmowania nawet najmniejszego ryzyka związanego z przyjmowaniem sterydów. Skrupulatnie pilnują przyjmowanych dawek, wybierając te najniższe, lecz nadal efektywne. Jakiekolwiek objawy efektów ubocznych będą dla nich sygnałem do zaprzestania kuracji. Dawki przyjmowane w tej grupie kobiet są bardzo niskie, a same cykle najkrótsze z możliwych.