Sterydy anaboliczne polecane dla kobiet

Anavar

Anavar to łagodny steryd anaboliczny, najlepszy dla kobiet, które chciałyby rozpocząć pierwszy cykl sterydowy. Ponadto posiada niską aktywność androgeniczną, co jest niezwykle ważne przy przyjmowaniu sterydów przez kobiety. Obecnie dostępny jest również na rynku pod nazwą Oxanabolu lub Oxandrinu. Większość kobiet, które przyjmują Anavar, rozpoczynają od dawki 5-10mg, zażywanej codziennie przez 4 tygodnie. Preparat działa przez zwiększenie siły mięśniowej oraz stopniowy przyrost masy mieśniowej. Skutki uboczne są rzadko odnotowywane, jeżeli już występują to w łagodnych formach.

Primobolan

Primobolan jest stosunkowo znanym środkiem w środowisku kulturystek, które wspomagają się anabolikami. Praktycznie nie daje skutków ubocznych w postaci obrzęków oraz nie ulega konwersji w estrogen. Dawka wskazana do zażuwania przez panie mieści się między 30mg-50mg dziennie, przez 4 tygodnie. Jedyne skutki uboczne, które rzadko się pojawiają to: trądzik, tłusta skóra oraz wzmożony przyrost owłosienia na ciele.

Winstrol

Winstrol lub Stanozolol jest powszechnie stosowany przy wyrabianiu masy mięśniowej. Ponadto może znacząco działać na rozwój siły mięśniowej. Jest to jeden z niewielu sterydów anabolicznych, który może być przyjmowany przez kobiety. Winstrol jest dostępny w formie zastrzyków oraz tabletek doustnych. Doustnie można przyjmować 5-10mg każdego dnia (60mg tygodniowo), przez 4 tygodnie. W formie zastrzyków należy wykonywać 4 zastrzyki tygodniowo o dawce 15mg (tak samo przez 4 tygodnie). Niektóre kobiety zgłaszają ból w stawach oraz bóle głowy po zażyciu Winstrolu, jednakże wyłącznie w sytuacji przyjęcia 25mg lub więcej jednorazowo. Jeżeli zdecydujesz się na tabletki, nie zapomnij o zadbaniu o swoją wątrobę – staraj się suplementować ostropest plamisty – zioło, które chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu oraz innych substancji.

Equipoise

Equipoise lub Boldenone Undecylenate to kolejny łagodny steryd anaboliczny. Pomimo tego, że jego stosowanie może wywoływać skutki uboczne, pojawiają się one dopiero przy zażywaniu bardzo wysokich dawek. Objawy wirylizacji (nadmiar męskich hormonów u kobiet) są praktycznie niespotykane, jeżeli preparat zażywany jest w odpowiednio niskiej dawce. Kobiety mogą przyjmować zastrzyk 50-75mg raz na tydzień, przez 4 tygodnie. Jest to jeden z głównych sterydów anabolicznych stosowanych przez kobiety. W większości przypadków jest on dobrze znany kobietom uprawiającym sport zawodowo, lub kulturystkom.

Podczas przygotowań do zawodów, kulturystki przyjmują także Clenbuterol– znany z właściwości anabolicznych oraz przyspieszających spalanie tłuszczów. Ponadto dostępny jest także Cytomel (bardziej znany jako T3). Cytomel jest hormonem produkowanym przez tarczycę, powoduje przyspieszenie przemiany materii, co wśród kulturystek oraz sportsmen’ek może przyspieszyć spalanie tłuszczu.