IGF1-LR3 1mg-220zł

Jednym z najmocniejszych i najbardziej uniwersalnych peptydów na rynku jest IGF-1-LR3 .

Jest to bardzo silny hormon anaboliczny , dlatego stosując go należy zachować ostrożność, jego działanie polega na zatrzymaniu białka w mięśniach , co skutkuje wzrostem masy mięśniowej. Dodatkowo : IGF jest przekaźnikiem sygnałów od większości naszych hormonów , począwszy od somatotropiny, męskich i żeńskich hormonów płciowych ,melatoniny oraz żeńskich i męskich hormonów płciowych np. estrogenu, testosteronu i DHEA oraz testosteron. Stosując powyższe hormony osobno ich działanie zazwyczaj jest umiarkowane jednak pobudzają one produkcję IGF-u w wątrobie oraz mięśniach, IGF przenika do krwi gdzie dociera do tkanek mięśniowych. Ciekawe jest że hormon ten przetwarza na sygnały anaboliczne info o naszym poprawnym stanie odżywienia – podobne działanie ma insulina. Dzięki podobnym właściwością do Insuliny , IGF nazywany jest peptydem insulino-podobnym. IGF-1-LR3 to doskonały hormon o działaniu anabolicznym , jest bardzo popularny w sportach sylwetkowych i siłowych.

Co zyskamy stosując IGF-1 ?

Stosując hormon IGF podawany z zewnątrz ,efekty będą insulinopodobne, dlatego że IGF-1 aktywuje receptor insulinowy, choć na pewno słabiej niż sama insulina. Powoduje to szybszy i większy transport aminokwasów, glukozy, wewnątrz komórek mięśni szkieletowych, zwiększa syntezę i zatrzymuje glikogen wewnątrz komórek, dodatkowo wpływa na nawodnienie. Osobiście kiedy wziąłem IGF-1 producenta euro-pharmacies na testy na treningu zaobserwowałem mega uczucie pompy na treningów , po jakimś czasie dodatkowo na plus doszły takie efekty jak szybki wzrost siły i masy mięśniowej. Będąc na IGF poziomu cukru we krwi spada , i może doprowadzić do delikatnej hipoglikemii, jeśli nasza dieta jest uboga w węglowodany. Jednak ryzyko tego zjawiska jest o wiele niższe niż w przypadku insuliny.

Dodatkowe informację o IGF-1-LR3:

W dopingu spotkałem się z paroma typami IGF , działanie mają zbliżone ale jednak różnią się budową czasem działania itp. Rekombinowany IGF-1 jest najmniej efektywny z peptydów insulinopodobnych , ponieważ czysty IGF-1 ma krótki okres półtrwania , co ma wpływ na to że po podaniu, szybko rozkłada się w nerkach i niestety jest wydalony z moczem. Okres jego półtrwania to zaledwie parę minut. Drugim typem IGF , to kompleks IGF-1 oraz białek wiążących, czyli IGF-1 – IGFBP3. Ten syntetyczny IGF-1 sprzedawany jest w aptekach. Trzecim rodzajem jest najbardziej popularny w dopingu IGF-1 LR3 w nim natomiast kwas glutaminowy został zastąpiony argininą w pozycji 3 , dodatkowo dodano 13 aminokwasów. Ta postać hormonu IGF-1 przeciwdziała rozkładowi i wydłuża czas jego okresu półtrwania do jednej doby.


Możliwe skutki uboczne:

Wiemy już że peptyd IGF-1 podawany z zewnątrz stymuluje wzrost praktycznie każdej komórki w naszym ciele. Stosując niezmodyfikowany IGF-1 biorąc go miejscowo (w trenowaną partię mięśniową), w ten sposób unikamy efektów ogólnoustrojowych ze względu na krótki okres półtrwania IGF-1. Kiedy stosujemy IGF-1 LR3, to niestety ale powinniśmy się liczyć z efektami ogólnoustrojowymi, sportowcy najbardziej obawiają wzrostu narządów wewnętrznych oraz kości. Są sposoby aby ten skutek uboczny ograniczyć, co zrobić ? A to że trzeba w tym czasie mocniej potrenować ,da nam to że poprzez trening zwiększymy wrażliwość receptorów na IGF-1. Będąc aktywny fizycznie zwiększamy czujność receptorów w naszych mięśniach szkieletowych ,a jednocześnie receptory narządów wewnętrznych nie są aktywowane. Na bezpieczeństwo w kuracji ma wpływ również dawka , stosując niskie dawki IGF-1 LR3, aktywujemy wyłącznie receptory w mięśniach szkieletowych. Jednak działanie ogólnoustrojowe w przypadku tego peptydu na pewno wystąpi.

Dawkowanie:


Zalecana dawka to 20 do 60mcg na dobę , najlepiej po treningu. Popularne jest rozbijanie dawki w ciągu doby , np. stosując 40mcg dziennie to 20mg w jeden biceps i kolejne 20mcg w drugi biceps jeżeli ćwiczyliśmy daną partię mięśniową. Kuracja na IGF-1-LR3 powinna trwać około 4 tygodnie , następnie trzeba zrobić tyle samo czasu OFF. Jeśli któraś partia twoich mięśni widocznie odstaje od reszty , to iniekcje powinieneś zacząć od tego miejsca.

Ważne:


Węgle !!!!
Węglowodany stosując IGF są bardzo ważne ponieważ zapobiegają spadkom cukru oraz wspomagają nasz rozrost. Dlatego stosując IGF po treningu , dodajemy od razu 40 gramów węglowodanów złożonych i 30 gramów węgli prostych . Jeśli w czasie dwóch godzin poczujesz spadek cukru , szybko sięgnij po węglowodany.

Po sprawdzone peptydy najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach zapraszamy na e-sterydy.pl