Ipamorelin 5mg-120zł

Ipamorelin to kolejny produkt z rodziny GHRP , tym razem jest to peptyd tzw. 3 generacji , to ciekawy peptydy, stąd większa popularność w sporcie.

Podobnie jak w przypadku GHRP-6, Ipa to peptyd który uwalnia nasz naturalny hormon wzrostu (tzw.heksapeptyd) , Ipamorelin ma bardzo silne właściwości, co wpływa na uwalnianie GH. Ten efekt do podbijania własnego hormonu wzrostu jest tym co interesuje ludzi jeżeli chodzi o doping, stosując ten peptyd można spodziewać się wzrostu w wielkości muskulatury, szybszym rozwoju masy mięśniowej , szybkości i efektywności spalania tkanki tłuszczowej.

Opis:

Ipamorelin to tzw. penta-peptyd. (Aib-His-D-2-Nal-D-Phe-Lys-NH2), cechą charakterystyczną jest to że jego siła tkwi regularności podnoszenia poziomu hormonu wzrostu (GH) . Czym różni się Ipamorelin od innych peptydów z grupy GHRP ?
W dopingu popularną dawką jest 200mcg -300mcg, od 2 do 3 razy dziennie, iniekcja podskórna . Zwykle kuracje rozpoczynamy od mniejszych dawek , na dawkę docelową wchodzimy ostrożnie , jest to podyktowane tym że różnie możemy na Ipe reagować np. jednym z działań niepożądanych jest ból głowy . Najlepiej robić iniekcję , około 30-45 minut przed treningiem, ta metoda jest bardzo dobra ponieważ impuls hormonu wzrostu jest w tym momencie na maksymalnym poziomie.

Tak jak inne peptydy Ipamorelin nie lubi węglowodanów.


Badania laboratoryjne:

Peptyd Ipamorelin jest dobrze przebadany i przetestowany zanim został dopuszczony do sprzedaży , badania które są interesujące dla sportowców ,szczególnie kulturystów wykazały że Ipa ma duży wpływ na wzrost masy ciała , kości, jak i uwalniania naturalnego hormonu wzrostu.
Jedno z doświadczeń które polegało na podawaniu różnych dawek Ipamorelin w ciągu 15 dni, miało na celu przetestować reakcje poszczególnych osób.
W całej grupie badawczej nie wykazano zmiany całkowitego stężenia hormonu IGF-I ,a mimo tego i tak zaobserwowano efekt w postaci przyrostu masy mięśniowej. W opisie badania znaleziono minimum wzmiankę że liczba komórek w kości promieniowej praktycznie się nie zmieniła. To dobra informacja ze względu że pokazuje że następuje wzrost mięśni przy mniejszym zagrożeniu deformacją kości lub chrząstki.

Dawkowanie:

Jak już wiemy 200-300mcg dziennie wykazało, że poziom GH zwiększa się , podczas gdy stosując peptyd GHRH pozostaje niezmienny w porównywalnej dawce. To dobra informacja, ponieważ pokazuje że Ipamorelin nie może zablokować po odstawieniu naturalnej produkcji hormonu wzrostu – dlatego śmiało można powiedzieć że Ipamorelin jest selektywnym wyzwalaczem HGH.

Kolejnym plusem jest to że Ipamorelin nie wywołuje poczucia głodu co jest bardzo ważne dla osób które są na dietach niskokalorycznych. Pamiętajmy że łącząc Ipe z SAA narażamy się na większe skutki uboczne, jednak dawkując wszytko umiarkowanie , kontrolując hormony , Ipamorelin na pewno wzmocni działanie i uczyni je bardziej efektywnym w połączeniu ze sterydami anabolicznymi, ponieważ wszystkie te środki mają wpływ na hormon wzrostu / IGF itp.

Ciekawostki z badań:

Badania na gryzoniach wykazały że Ipamorelin wyzwala hormon wzrostu GH z komórek przysadki tak samo skutecznie jak GHRP-2.
Inne badania wykazały że u zdrowych świń, Ipamorelin wyzwala taki poziom GH porównywalny z GHRP-6.

W teorii Ipa może zwiększyć Acetylchloine i kortyzol, gdy stosuje się peptyd w dużych dawkach. Wzrost Acetylchloiny i kortyzolu jest jednak więcej prawdopodobny kiedy zażywamy GHRP-2 lub GHRP-6. W praktyce jeżeli chodzi o Ipamorelin wystąpiło niewiele przypadków znacznego wzrostu acetylocholiny i kortyzolu.
Ten fakt dobitnie pokazuje że Ipamorelin jest peptydem który jest antagonista receptora GHRP i chyba jedynym dostępnym obecnie na rynku , istotą działania Ipamorelin jest to że wiąże się z receptorem na komórce i wyzwala jej reakcję, ze swoistą selektywnością w odniesieniu do wspomagania uwalniania hormonu wzrostu.

Podsumowanie:

Dużym plusem tego peptydu jest to, że nie powoduje on gwałtownych skoków kortyzolu lub prolaktyny, co daje mu dużą przewagę nad GHRP-2 i 6. Dodatkowo jeżeli chodzi o odstawienie to Ipamorelin jest łagodny w tym przypadku, gdzie w przeciwieństwie do GHRP6 obserwujemy znaczący i szybki spadek GH. Ipamorelin to taka wolniejszy i bardziej naturalna opcja peptydu uwalniającego GH, dzięki temu ma bardziej trwały i stabilny efekt.
Podsumowując Ipamorelin to nową generacja peptydów uwalniających hormon wzrostu. Jego zalety to siła , stabilność, jest trwalszy i potencjalnie o wiele bardziej bezpieczniejszy kiedy zależy nam na długotrwałym użyciu.

Jeżeli interesuje cię ten lub inne peptydy zapraszamy na stronę e-sterydy.pl