HGH G-Tropin -100 iu -850zł

HGH (Human Growth Hormone), czyli ludzki hormon wzrostu to najsilniejsza anaboliczna substancja hormonalna prowadząca do wzrostu mięśni i redukcji tłuszczu.

Po raz pierwszy został wyizolowany z ludzkiej przysadki mózgowej już w latach 50-tych. Pierwotnym obszarem jego zastosowania była terapia w przypadku stwierdzenia karłowatości, czyli choroby w której w ludzkim ciele ustaje produkcja hormonu wzrostu, czego efektem jest zatrzymanie procesu wzrostu kości i mięśni.

W latach 80-tych ubiegłego wieku zaprzestano pobierania hormonu wzrostu z ludzkiego podwzgórza w wyniku zgonów osób, które go przyjmowały. Po latach badań okazało się, że przyczyną śmierci był tych osób był zainfekowany HGH. Substancja ta jednak nie zniknęła z rynku, gdyż w międzyczasie jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie – Lilly – stworzyła syntetyczną wersję hormonu identyczną z tą występującą w naszym organizmie naturalnie.

Czym jest hormon wzrostu?

HGH, czyli ludzki hormon wzrostu jest naturalną substancją, która wytwarzana jest w ludzkim organizmie – konkretnie w przednim płacie przysadki mózgowej. Przez wielu nazywany jest „hormonem młodości” i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. HGH odpowiada m.in. za przyrost mięśni, spalanie tłuszczu, regeneracje organizmu czy wiek komórek, a jego produkcja i naturalne stężenie w organizmie regularnie spada, gdy człowiek ukończy 20 rok życia. Przyjmuje się, że poziom tego hormonu obniża się o 15% co dziesięć lat, a u osób po sześćdziesiątym roku życia jego poziom wynosi zaledwie 25% – stąd obniżona sprawność fizyczna i psychiczna. Dlatego też „kuracja odmładzająca” polegająca na wstrzykiwaniu hormonu wzrostu staje się coraz bardziej popularna wśród zagranicznych, ale i polskich gwiazd. Jej stosowanie wpływa korzystnie nie tylko na przyrost masy mięśniowej i spalanie tłuszczu, co jest szczególnie istotne dla sportowców, ale także na popęd seksualny, wygląd skóry i samopoczucie.

W kręgach kulturystyki i sportu hormon wzrostu zaczęto wykorzystywać w latach 80-tych ubiegłego wieku, czego dowodem może być chociażby porównanie sylwetek sportowców lat 70-tych i 80-tych. Wyraźnie można zaobserwować trend na większe i lepiej wyrzeźbione sylwetki tej drugiej grupy. Dzisiaj świata kulturystyki nie można już sobie wyobrazić bez stosowania hormonu wzrostu. Hormon ten ma korzystny wpływ na ludzki organizm bez względu na to, czy jesteśmy początkującymi czy też zaawansowanymi użytkownikami, choć trzeba przyznać, że osoby nie posiadające podstawowej wiedzy na jego temat mogą być nieco rozczarowane. Jeśli jednak wiemy jak prawidłowo z niego korzystać, to efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania. 

Hormon wzrostu kontra sterydy

Wiele osób zastanawia się pewnie jaka jest różnica pomiędzy hormonem wzrostu o sterydami. Odpowiedź na to pytanie jest jedna – kolosalna! Żaden ze sterydów anabolicznych nie może się równać skutecznością hormonowi wzrostu, bowiem zasada działania tych pierwszych jest prosta – ich zadaniem jest zwiększenie objętości komórek mięśniowych. Należy jednak pamiętać, że komórki te mają swoje granice wzrostu, po przekroczeniu których wzrost drastycznie spada, a najczęściej staje się niemożliwy. Przewaga HGH polega na tym, że stymuluje on komórki mięśniowe nie tyle do wzrostu, co w pierwszej kolejności do podziału, a dopiero potem do zwiększenia objętości. Nie bez znaczenia jest tez fakt, że hormon ten jest aktywny na wielu płaszczyznach a jego pracę wspierają inne hormony. To sprawia, że HGH jest hormonem o bardzo kompleksowym działaniu. I jeszcze jedna, chyba najważniejsza kwestia, czyli bezpieczeństwo stosowania. Hormon wzrostu jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, dzięki czemu – pod warunkiem odpowiedniego stosowania – nie ma mowy o niekorzystnych skutkach jego stosowania. Inaczej sytuacja ma się w przypadku sterydów. Zdecydowana większość z nich oprócz stymulowania wzrostu komórek mięśniowych, stymulować może też inne komórki – także te mogące zagrażać naszemu zdrowiu.

Te dwa specyfiki różnią się także sposobem podawania – sterydy anaboliczne aplikuje się głęboko domięśniowo, podczas gdy w hormon wzrostu podaje się zazwyczaj podskórnie, cienką igłą pod skórę brzucha. Dzięki temu substancja bardzo szybko przenika do krwi i już po 10 minutach we krwi można wykryć podwyższoną wartość somatotropiny.

Hormon wzrostu ma także bezpośredni wpływ na mięśnie szkieletowe i komórki tłuszczowe. Z tymi drugimi jest związany wieloma procesami fizjologicznymi i można powiedzieć, że są one jego celem. HGH powiem stymuluje nasz organizm, by w pierwszej kolejności energię czerpał właśnie z nagromadzonego tłuszczu, a nie z masy mięśniowej. W początkowym stadium stosowania HGH większość osób zauważa znaczny przyrost masy mięśniowej. Ma to związek z przygotowywaniem się naszego organizmu do przyrostu masy właściwej, czyli tzw. masy suchej, przez co mięśnie gromadzą w sobie spore zapasy wody. Ten trend jednak stabilizuje się w późniejszym etapie stosowania HGH. W okresie intensywnych przygotowań do zawodów, czy też podczas diety, hormon wzrostu zapewnia nam bardzo wysokie spalanie tłuszczów. Chroni też wypracowaną masę mięśniową przed degradacją, czego nie jest w stanie zrobić żaden inny hormon.

Nie bez powodu HGH uznawany jest za jeden z najpotężniejszych hormonów występujących z ludzkim organizmie. To właśnie on przez lata zapewniał naszemu ciału wzrost i – co najważniejsze – czynił to w sposób naturalny.