GHRP-6 5mg-80zł

Opis:

Kolejnym z popularnych i sprawdzonych peptydów jest iniekcyjny GHRP-6, należącym do grupy peptydów uwalniających naturalny hormon wzrostu.

Sięgając po GHRP6 możemy się spodziewać zwiększenia produkcji GH. Peptydy z rodziny GHRP to GHRP-2 i 6, Ipamorelin i Hexarelin. Wszystkie te peptydy działają podobnie i nie ma potrzeby ich łączenia w jednej kuracji.

Zastosowanie:

Pierwszoplanowym zastosowaniem popularnej „szóstki” jest zwiększenie naturalnego poziomu hormonu wzrostu HGH, co jak wiemy już z poprzednich naszych publikacji prowadzi do wzrostu innego hormonu jakim jest IGF-1. Proces ten ma wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, oraz przy odpowiedniej diecie i treningu prowadzi do przyrostu mięśni. Peptyd GHRP wykorzystywany jest jako alternatywa do syntetycznego hormonu wzrostu , dlatego nie warto ich łączyć.

GHRP-6 swoją popularność zawdzięcza mocniejszym działaniem w stosunku do innych GHRP , wpływ peptydu na zwiększenie apetytu ( jest wadą , jak i zaletą kwestia indywidualna), dodatkowo okazał się skuteczny w zmniejszaniu stanu zapalnego i wspomaga gojenie urazów i regenerację ścięgien.

Kiedy stosować ?

GHRP-6 ma podobne właściwości co GH i w podobnych celach jest stosowane , pamiętajmy że stosując peptydy uwalniamy własne zasoby hormonalne, oraz ghrp jest łagodniejsze dla naszego portfela.
Jego zalety to :poprawa sylwetki , przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej,lepszy wpływ na wydolność i regenerację oraz właściwości kosmetyczne (poprawa jakości skóry ,gojenia się blizn).

Łączenie z innymi peptydami ?

Stosując GHRP-6 może dochodzić do dużych wzrostów wydzielania hormonu wzrostu, badania wykazały że odpowiednie dawkowanie GHRP6 da znacznie większy efekt niż peptydy z grupy GHRH. Jednak gdy połączymy dowolne GHRH z GHRP-6, to wystarczy połowa lub nawet 1/3 dawki GHRP-6, aby uzyskać taki sam wzrost wytwarzania GH.

Dlatego bardzo popularne jest połączenie GHRH z GHRP. Dobrym wyborem z GHRH jest :Mod 1-29 (znany również pod inną nazwą CJC-1295).

Dawkowanie:

GHRP-6 najczęściej dostępne jest w opcji 5 mg, które przechowujemy w lodówce. Proszek rozrabiamy w wodzie iniekcyjnej i mamy gotowy roztwór do iniekcji. Ilość wody to kwestia indywidualna może być 2,5 ml lub mniej. Roztwór obowiązkowo musimy przechowywać w lodówce.

GHRP6 jest peptydem iniekcyjnym stąd podawanie może być podskórne lub domięśniowe, zgodnie z preferencjami osoby stosującej.

Dawkowanie ghrp6 to 2-3 razy dziennie w dawkach od 100 do 200mcg. Ważne jest by peptyd przyjmować co najmniej 30-60 minut przed posiłkiem. Stosując GHRP-6 z innym peptydem z grupy GHRH czyli np. CJC1295 , powinniśmy zmniejszyć dawkowanie należy do około 50-100mcg w iniekcji.

Termin ważności:

Dużo osób pyta jaki termin przydatności peptyd ma po rozrobieniu , chociaż nie ma wyraźnego okresu to przyjmuje się że należy go zużyć w ciągu 30 dni od rozrobienia.

Farmakologia:

Wszystkie peptydy z grupy GHRP są mimetykami greliny, czyli hormonu wytwarzanego w komórkach żołądka na czczo. Grelina i mimetyki greliny , działają w ten sposób że aktywują receptory greliny, potocznie nazywanym: wydzielaniem receptora hormonu wzrostu (GHS-R1a). Jest taka hormonalna zależność że podwyższony poziom greliny oddziałuje na zwiększenie poziomu GH poprzez stymulację receptorów greliny w przysadce.

Grelina sama w sobie ma wiele czynności które mają ważny wpływ na nasz organizm, oprócz stymulacji do uwalniania hormonu wzrostu to dodatkowo pobudza apetyt, pełni funkcje ochronne komórek przed uszkodzeniami np.:oksydacyjnymi. Osobiście przekonałem się o właściwościach leczniczych w okresie kontuzji : zmniejsza stan zapalny, wspomaga proces gojenia i może wspomagać spalanie tłuszczu. Pamiętajmy że Grelina ma nieznaczny wpływ na wzrost produkcji kortyzolu poprzez wzrost ACTH , jak i również prolaktyny. Wpływ na kortyzol i prolaktynę jednak porównywalny jest do kiedy jesteśmy na czczo.

O czym pamiętać stosując GHRP-6 ?

Pamiętajmy że aby GHRP-6 było niezwykle skuteczne to poziom glukozy we krwi lub somatostatyny musi być niski. Z tej przyczyny dla uzyskania najlepszego efektu stosując GHRP-6 powinno być podawane podczas gdy cukry we krwi są na niskim poziomie, na przykład około 30-60 minut przed posiłkiem. Pamiętajmy że GHRP tak jak hormon wzrostu nie lubi węglowodanów.

Ważny też jest nasz poziom tarczycy , jak jest niski to również ma wpływ na skuteczność GHRP-6 .Dlatego często podczas stosowania GHRP cyklicznie dodaje się do kuracji nieznaczne ilości T3 lub T4 (50-200 ug na dobę T4 lub 12.5-50 mcg / dzień Cytomel T3). Takie dawki mogą poprawić efektywność. (Pamiętaj jeśli dodałeś Cytomel T3, to dawka dzienna powinna być podzielona na trzy).