GAIAZOL (Winstrol) 10mg/tab 60tabs

Stanozol znany jest również pod nazwami takimi jak winstrol czy też stanozolol oraz stanazol.

Są to preparaty klasyfikowane jako sterydy wykazujące bardzo silne działanie anaboliczne. Obok takich substancji jak trenabol czy nanondrol stanowi jeden z najbardziej popularnych środków o podobnym działaniu.

Stanozol jest bardzo popularnym środkiem wśród szeroko pojętych kulturystów oraz sportowców, którym zależy na osiągnięciu szybkich efektów polegających na znacznym wzroście tkanki mięśniowej oraz znaczącym zwiększeniu i polepszeniu ogólnej wydolności i wytrzymałości organizmu.

Duża popularność winstrolu powoduje, że wiele osób go przyjmujących bagatelizuje fakt, że w znacznych dawkach niestety wykazuje właściwości toksyczne dla ludzkiego organizmu.

W kręgach medycznych winstrol stosowany jest w celach terapeutycznych podczas terapii przewlekłego obrzęku naczynioruchowego, który objawia się między innymi: obrzękami w okolicach twarzy, kończyn dolnych oraz górnych, narządów rodnych a nawet błony śluzowej gardła i jelit. Przyjmowanie stanozolu w istotny sposób zmniejsza nasilenie jak i częstotliwość ataków schorzenia.

Mechanizm działania Stanozolu.

Stanozol zaliczany jest do form dopingu. Jest środkiem sterydowym o wysokim działaniu promującym procesy o charakterze anabolicznym, czyli wykazuje ponadprzeciętne właściwości opierające się na budowaniu nowej tkanki. Dzięki maksymalnej intensyfikacji różnych procesów chemicznych, które przebiegają w komórkach tkanki mięśniowej, w znaczący sposób usprawnia przepływ przez błonę komórkową różnorodnych substancji odżywczych w komórkach tkanki mięśniowej. Przekłada się to na większe i intensywniejsze procesy syntezy białek kurczliwych, które budują nowe włókna mięśniowe.

Widocznym działaniem uzyskanym dzięki suplementacji Stanozolu jest istotny wzrost nowej, bardzo dobrej jakości masy mięśniowej a także siły, wydolności i wytrzymałości organizmu. Dzięki czemu możliwe jest zastosowanie częstszych i bardziej intensywnych treningów wspomagających dążenie do wymarzonego celu.

Regularne przyjmowanie Stanozolu skutkuje uzyskaniem twardej masy mięśniowej, która pozbawiona jest zbędnej tkanki tłuszczowej oraz zawartości wody (tzw. „sucha” masa mięśniowa). Zbudowana tkanka mięśniowa charakteryzuje się perfekcyjną definicją oraz jakością. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które są w trakcie przygotowań do zawodów kulturystycznych.

Pod względem chemicznym winstrol jest pochodną DHT (dihydrotestosteron). Dihydrotestosteron jest z kolei ważnym metabolitem pochodzącym z przekształceń innego hormonu androgennego jakim jest testosteron, który jest najbardziej popularnym hormonem wykazującym właściwości anaboliczne. Zarówno DHT oraz testosteron wpływają w znaczący sposób na procesy związane z syntezą białek wchodzących w skład włókien mięśniowych, budujących mięśnie.

Stanozol syntetyzowany jest dzięki chemicznej reorganizacji dihydrotestosteronu. W budowie chemicznej winstrolu w pozycji 17-alfa podstawiona jest grupa metylowa, dodatkowo występujący pierścień A wzbogacony został o grupę pyrazolową.

Liczne badania wykazały, że istnieje wprost proporcjonalna zależność pomiędzy stężeniem testosteronu a stężeniem dihydrotestosteronu. Im więcej testosteronu znajduje się w organizmie tym wyższe jest stężenie DHT.

Jak w przypadku każdej substancji przyjmowanej egzogennie istnieją przeciwskazania do stosowania preparatu. Są to:

– występowanie aktywnego nowotworu prostaty (gruczołu krokowego) lub aktywny nowotwór piersi,

– występowanie hiperkalcemi (objawiającej się zbyt wysokim stężeniem wapnia we krwi),

– występowanie przewlekłych chorób serca i układu krwionośnego,

– zbyt duże stężenia triglicerydów i cholesterolu we krwi,

– występowanie problemów związanych z procesem krzepliwości krwi,

– przyjmowanie preparatów o działaniu przeciwzakrzepowym,

– nieleczona cukrzyca,

– zaburzenia pracy wątroby i nerek.

Popularność Stanazolu w kulturystyce.

Stanazol według FDA (ang. Food and Drug Federation, Agencja Żywności i Leków) zaliczany jest do niedozwolonej formy dopingu. Warto o tym pamiętać, jeśli planowane są udziały w oficjalnych konkursach czy też zawodach zarówno sportowych jak i kulturystycznych. Winstrol, dzięki wykazywaniu bardzo silnych właściwości o charakterze anabolicznym w znaczący sposób pomaga w budowaniu pożądanej masy mięśniowej. Dodatkowym atutem jest fakt, że regularne przyjmowanie preparatu zawierającego Stanazol wzmacnia siłę mięśni i polepsza wytrzymałość i wydolność organizmu. Może to wpływac na uzyskane wyniki w zawodach sportowych.

Stanazol wykazując silne właściwości promujące procesy anaboliczne jednocześnie wykazuje słabe działanie androgenne, co skutkuje uzyskaniem niezwykle jakościowej masy mięśniowej. Zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu pozwala na zwiększenie częstotliwości i intensywności wysiłku fizycznego. Przyjmowanie Winstrolu nie powoduje zatrzymywania się zbędnej wody w organizmie, dzięki czemu możliwe jest budowanie twardej, „suchejmasy mięśniowej, która jest pozbawiona również zbędnej tkanki tłuszczowej.

Stanazol nie wykazuje znaczącego wpływu na proces aromatyzacji, czyli nie powoduje przekształceń hormonów androgennych (między innymi testosteron i androstendion) w estrogeny, które w zbyt dużym stężeniu powodują liczne skutki uboczne.

Stanazol w znacznej części przypadków stosowany jest cyklach redukcyjnych, ponieważ wpływa na metabolizm substratów tłuszczowych. Dlatego też zaleca się łączenie Stanazolu z innymi sterydami anabolicznymi w celu uzyskania maksymalnie zadowalających efektów. Dobrym przykładem takiego łączenia środków jest stosowanie winstrolu wraz z testosteronem. Wzrost wolnego testosteronu we krwi powoduje zwiększenie jego biologicznej aktywności.

Stanazol w znacznym stopniu hamuje działanie SHBG (odpowiedzialnej za proces wiązania wolnego testosteronu, tym samym obniżając jego stężenie).

Jako, że Stanazol zaklasyfikowany jest jako środek niedozwolony, obecnie stosowane metody wykrywania dopingu w zależności od stosowanej wersji pozwalają wykryć:

– wersję doustną do około trzech tygodni,

– wersję iniekcyjną do około dziewięciu tygodni.

Równie ważną cechą wykazywaną przez Stanazol jest słabe odziaływanie na działanie osi HPTA (oś podwzgórze – przysadka – jądra).

Dawkowanie Stanazolu.

Obecnie dostępne są dwie formy Stanazolu: w formie doustnie suplementowanych tabletek oraz roztworu w ampułkach przeznaczonych do wykonywania iniekcji.

Jeśli chodzi o doustne preparaty zalecana dobowa dawka wynosi 20-50 mg. Okres półtrwania wynosi około dziewięciu godzin.

W przypadku formy roztworu przeznaczonego do iniekcji zaleca się dawkę 50-100 mg co drugi, trzeci dzień, gdyż okres półtrwania wynosi 48 godzin.

Cykl suplementacji Stanazolu nie powinien być dłuższy niż 4-6 tygodni bez względu na wybraną formę.

W związku w działaniem toksycznym Stanazolu należy pamiętać o przyjmowaniu dodakowych preparatów wykazujących właściwości osłonowe.

Możliwe negatywne skutki uboczne przyjmowania Stanazolu.

Jak w przypadku każdej substancji możliwe jest występowanie negatywnych efektów w postaci:

reakcje alergiczne na substancję czynną preparatu,

obrzęki kończyn dolnych i górnych,

wzmożony trądzik,

problemy związane ze snem,

bóle i zawroty głowy.