GAIATURBOL (Turinabol) 10mg/tab 60tabs

Czym jest Turinabol?

Turinabol (inna nazwa Turanabol) to oralny steryd doustny, odznaczający się zwłaszcza efektami anabolicznymi.

Nie ulega aromatyzacji, więc nie należy obawiać się retencji wody w organizmie. Nie wykazuje tak silnego działania, jak metanabol, jednakże pomaga także uzyskać czystą masę mięśniową, bardzo dobrej jakości i wysoką wytrzymałość organizmu. Skutki jego przyjmowania widoczne są po dłuższym czasie. W przypadku stosowania tego preparatu nie występuje efekt rozwodnienia mięśni. Historia preparatu rozpoczęła się w roku 1960, wówczas stosowany był on w medycynie. Wykorzystywano go w leczeniu ciężkich schorzeń, które prowadziły do wyniszczenia organizmu. Środek ma właściwości odbudowujące masę kostną i mięśniową. W roku 1990 odkryto, iż Turinabol był także wykorzystywany przez NRD. Zawodnicy biorący udział w igrzyskach czy olimpiadach, przeważnie nie byli świadomi, iż podano im ten środek, aby zwiększyć wyniki, które trudno byłoby osiągnąć bez środka dopingującego. Wykrycie Turinabolu w organizmie zawodnika w tamtych czasach okazywało się niemożliwe, środek podawano pod pretekstem aplikacji zwykłych witamin. Turanabol powinien być przyjmowany zwłaszcza przez kulturystów przed zawodami. Może być przyjmowany jednakowo przez mężczyzn i kobiety. Środek w bardzo krótkim okresie ulega spalaniu i wydaleniu z moczem z organizmu. Ciężko jest więc go przedawkować. Turinabol można łączyć z pewnymi suplementami na przykład z Anavarem czy Clenbuterolem. Turanabol warto przyjmować wraz z Clomidem oraz Nolvadexem, dzięki temu organizm szybciej zregeneruje się po odstawieniu preparatu. Przeznaczenie produktu to przede wszystkim uzyskanie dobrej jakościowo masy mięśniowej i zwiększenie wytrzymałości. Produkt działa około 16 godzin. Cykl wynosi od 6 do 8 tygodni. Substancja wykrywana jest w organizmie do 2 tygodni.

Działanie preparatu

Turinabol to pochodna dianobalu, jednakże jego działanie jest odmienne. Charakteryzuje się silnymi właściwościami anabolicznymi i niskim działaniem androgennym. Nie zatrzymuje zbytnio wody w organizmie, dzięki czemu można uzyskać doskonale zdefiniowaną, czystą masę mięśniową. Produkt pozwana nadać twardość muskulaturze. Kuracja z zastosowaniem tego środka umożliwia wzmocnienie działania pozostałych sterydów, przyjmowanych wraz z Turinabolem. Preparat aktywuje centralny system nerwowy, wiąże molekularne substancje w mózgu, dzięki czemu osoba przyjmująca środek otrzymuje dodatkowy przypływ energii oraz siły, wzrasta także motywacja do treningu.

Po paru tygodniach przyjmowania preparatu możemy odczuć:

przyrost masy oraz zwiększona siła

mocniejsze i bardzo wytrzymałe mięśnie

łatwość asymilacji środka przez organizm

brak ryzyka ginekomastii

brak występowania retencji wody

Dawkowanie Turinabolu

Mężczyźni powinni stosować dawki nie większe aniżeli 80 mg, lecz nie mniejsze niż 20 mg. Dawki powinny być podzielone na mniejsze i równe. Należy je przyjmować co parę godzin. Ze względu na niską androgeniczność, preparat stosowany jest także przez kobiety. Dawkowanie nie większe aniżeli 20 mg ograniczy zbytni przyrost masy mięśniowej. Dawki powinny być przyjmowane wraz z posiłkiem, co pozytywnie wpływa na wątrobę. Nie należy przyjmować Turinabolu dłużej niż przez 8 tygodni.

Skutki uboczne

Turanabol uznawany jest za jeden z łagodniejszych sterydów. Nie powoduje konwersji testosteronu do estrogenu, nie występuje więc ryzyko pojawienia się ginekomastii estrogenowej. Stosowanie produktu niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia wątroby, z tego względu preparat należy przyjmować wraz z jedzeniem. Przekroczenie zalecanych dawek u kobiet może być powodem wystąpienia wirylizacji. U niektórych może pojawić się zwiększone ciśnienie tętnicze. Nieraz zdarzają się przypadku zwiększonego libida zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Opisane skutki uboczne pojawiają się w trakcie przekroczenie 6 tygodniowego cyklu w sporych dawkach. Przyjmowanie 10 mg dziennie nie wpłynie nie korzystnie na organizm i nie da żadnych niepożądanych objawów.

Dodatkowe informacje

Obecność preparatu w sponsorowanym programie dopingu doprowadziła do tego, iż wśród kulturystów oraz sportowców środek stał się bardzo popularnym sterydem. Skład chemiczny Turinabolu sprawił, iż ma on działanie łagodniejsze aniżeli Dianabol. Modyfikacja jego struktur sprawiła, że nie aromatyzuje on do estrogenów i ma o wiele mniejszą siłę androgenną. Preparat ma rekomendację anaboliczną 54, niezwykle niską androgenną ocenę 6, dzięki czemu jego osobne działanie anaboliczne oraz androgenne jest widoczne i korzystne. Turanabol charakteryzuje się mniejszą siłą anaboliczną, aniżeli sterydy takie jak Dianabolu. Turanabol wpływa w korzystniejszy sposób na swojego użytkownika. Zmiany w strukturze chemicznej spowodowały, iż środek ma kilkunastogodzinny okres półtrwania i zdolność do wiązania się z SHBG. Wadą jest to, iż preparat wykazuje niekorzystny wpływ na wątrobę. Turinabol ma za to mało efektów ubocznych w działaniu androgennym oraz żadnych wykrytych efektów estrogennych, przez wykazaną niezdolność do aromatyzacji do estrogenów. Wystąpienie jakichkolwiek niepożądanych efektów działania środka, uzależnione są od przyjmowanych dawek. U kobiet możliwe jest pojawienie się męskim symptomów przy dawce 20 mg na dzień. U panów czasem występuje zjawisko ginekomastii, jednakże bardzo rzadko, można zauważyć także retencję wody czy wysokie ciśnienie krwi. Zarówno u kobiet jak u mężczyzn zauważono wzrost libido. Stwierdzono również ryzyko chorób wątroby. Bezpieczna dawka Turinabolu wynosi 10 mg na dzień przez okres 6 tygodni. Przy takich dawkach, osoba przyjmująca środek nie powinna doświadczyć żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Przeciętna dawka dla panów wynosi od 20 do 40 mg na dzień. Zaawansowani zawodnicy przyjmują dawkę od 50 do 60 mg dziennie, nie dotykają ich jednak skutki uboczne.

Turinabol charakteryzuje się słabszym działaniem aniżeli Diabonal. Dlatego, aby uzyskać, dobre efekty należy przyjmować zwiększone dawki tego preparatu. Jednakże dzięki niemu kulturyści i sportowcy mogą liczyć na uzyskanie dobrej jakościowo masy mięśniowej, bez ryzyka wystąpienia ginekomastii ani innych efektów estrogennych. Turinabol to doskonały środek zwłaszcza w okresach utraty wagi przez niezdolność konwersji do estrogenów. Preparat ma nieocenione zdolności, cenione zwłaszcza za zdolność wiązania się z SHBG. Efekty uzyskane dzięki temu produktowi można porównać do Oxandrolonu. Turinabol zwiększa działanie innych sterydów przez możliwość wiązania się z SHGB. Tworzy tak zwaną synergię działania. Czasem powoduje nadwyżkę wolnego testosteronu w organizmie. Substancja aktywna jest w stanie osiągnąć maksymalną koncentrację we krwi po 2 godzinach od zażycia dawki. Z tego względu nie należy od razu przyjmować całej dziennej dawki, tylko warto podzielić ją na mniejsze 3-4 dawki. Uzyskamy dzięki temu dłuższą i stabilną koncentrację substancji we krwi. W razie wątpliwości co do stosowania preparatu warto zasięgnąć porady lekarza, przed przyjęciem dawki należy dokładnie zapoznać się z ulotką.