GAIASTON (Sustanon Mix Testosteron) 250mg/ml 10amp

Sustanon 250

Nie można opisać susatanonu bez pochylenia się nad testosteronem, który stanowi podstawowy męski hormon steroidowy. 

Testosteron zwiększa masę i siłę mięśni, jest równocześnie androgenny i anaboliczny. Sterydy anaboliczno-androgenne to grupa preparatów, która we własnym wiązaniu zawiera pierścień o dość skomplikowanym nazewnictwie – cyklopentanoperhydrofenantrenem. Dzięki chemicznej modyfikacji tegoż pierścienia możliwe jest powstawanie środków o mniejszym, albo większym działaniu androgennyn, albo anabolicznym. Dotychczas przeprowadzane próby wyodrębnienia substancji, która wykazywała by tylko działanie anaboliczne nie powiodły się. Anaboliczne, czyli innaczej ,, budująco”. Chodzi tutaj o budowanie masy mięśniowej, silniejsze ścięgna, kości, odporniejsze stawy, torebki stawowe i więzadła. Działanie androgenne tyczy się z kolei kwestii płciowych, czyli wszelakich cech, które związane są z rozrodczością męską. Najbardziej męski spośród wszystkich hormonów, czyli testosteron ułatwia retencję azotu, a to bardzo korzystnie wpływa na proces budowania masy mięśniowej, jak i spalania tkanki tłuszczowej. 

O testosteronie zwykło się mówić, że nie jest wyłącznie anaboliczny, ale również antykataboliczny. Dzięki jego obecności w organizmie możliwe jest zwiększenie włókien mięśniowych, ale i zmiana ich liczby. Zażywanie testosteronu powoduje zwiększenie liczby czerwonych krwinek, a to przekłada się bezpośrednio na wzmocnienie wydolności organizmu. Testosteron to bez wątpienia najbardziej popularny steryd, a przy tym doping. Dzieje się tak pomimo jego licznych skutków ubocznych. Większość z pośród nich spowodowana jest faktem, że testosteron konwertuje do estrogenów, a to jest przyczyną ginekomastii, czy też zatrzymywania wody w organizmie. Formy testosteronu w występują w postaci długich, albo krótkich estrów. I tak krótszy z pośród estrów ma krótki okres półtrwania, ale jego działanie odczujemy prawie że natychmiastowo. Z kolei zaś długi estr kumuluje się w krwiobiegu znacznie dłużej, ale jest potrzebny w budowie tkanki mięśniowej. Jeśli chodzi o sustanon, to jest to mix krótkich i długich estrów testosteronu. Dzięki czemu szybko odczujemy jego obecność w organizmie, ale jego działanie będzie również długotrwałe. W ciele każdego z nas występuje enzym aromatazy. To dzięki niemu część testosteronu przetwarzana jest na estry. Organizm mężczyzny potrzebuje również estrogenu, aby funkcjonować normalnie, niemniej nazbyt wysoki jego poziom może być przyczyną działań niepożądanych, takich jak ginekomastia, trądzik, wzdęcia, przetłuszczające się cera, czy też łysienie. Dlatego też należy używać Al, albo inhibitorów aromatazy podczas korzystania z sustanonu. Zapobiegnie to przekształcaniu testosteronu do estrogenów, zmniejszając dzięki temu skutki uboczne. Podczas cyklu z testosteronem nie obejdzie się niestety bez zażywania takich środków jak arimidex, aromasin, nolvadex, które mają za zadanie przeciwdziałać estrogenom.  

Sustanon 250 – dawkowanie

Sustanon jest aktywny w naszym organizmie nawet przez okres trzech tygodni, niemniej zalecana dawka to 250 mg raz na tydzień. Trzeba jednak zaznaczyć, że dawkowanie jest kwestią indywidualną, która zależna jest w dużym stopniu od stażu treningowego, jak i efektów które chcemy osiągnąć. 

Z czym można łączyć Sustanon 250, ażeby uzyskać mozliwie najlepsze efekty? 

Tak samo jak w przypadku wszelakich form egzogennych testosteronu, istotne jest, aby zdawać sobie sprawę, z czym można łączyć sustanon 250, aby zmaksymalizować efekty ćwiczeń. Zażywając sustanon w pojedynkę możemy również osiągnąć dobre rezultaty i to jeśli chodzi o masę, jak i siłę mięśni. Niemniej jednak przeważa zdecydowanie opinia, że połączenie go z innymi sterydami takimi jak chociażby metanabol, albo turanabol jeszcze polepsza te efekty. Sustanon to bardzo synergistyczny steryd. Zatem może zwiększać pozytywny wpływ innych sterydów, które zażywane są w ty samym czasie, a co najważniejsze – odbywa się to bez wzmacniania skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać o tym, że turanabol i metanabol wpływają toksycznie na wątrobę, zatem na początku cyklu można z nich korzystać nie przekraczając okresu 6 tygodni, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń tego narządu. 

Skutki uboczne

Zawarty w Sustanonie hormon, czyli właśnie testosteron, odznacza się silnym działaniem, co ma niekorzystne odbicie w wybranych skutkach ubocznych. Najwięcej z pośród nich związanych jest z konkretną skłonnością tego hormonu : może on przekształcać się w estrogen. Kiedy do tego już dojdzie, pojawi się retencja wody, a tkanka tłuszczowa będzie się nadmiernie gromadzić.  

Skutkiem ubocznym może być także ginekomastia, inaczej mówiąc przerost sutków męskich. Takie skutki uboczne zdecydowanie nie będą sprzyjać odpowiedniej muskulaturze. 

Dlatego też podczas cyklu stosowania testosteronu, zaleca się przyjmowanie środków, które mają za zadanie przeciwdziałać estrogenom. Najbardziej efektywne i pewne będzie postawienie na inhibitory aromatazy, chociaż jest to droższa opcja. Wyżej wymienione sposoby są jednakże potrzebne także po to, aby zapobiegać ginekomastii. Początkowe jej objawy to spuchnięcie w obrębie sutków. Dochodzi do tego czasami świąd, a nawet ból. Jeżeli tylko zaobserwujemy takie objawy, należy zastosować środki przeciwdziałające, jeżeli nie zrobiło się tego do tej pory. 

Sustanon jest naprawdę bardzo androgenny, co powoduje spore prawdopodobieństwo wystąpienia charakterystycznych skutków ubocznych. Pośród nich można wymienić chociażby przesadne owłosienie na całym ciele, trądzik, spotęgowane łysienie, albo też przetłuszczającą się cerę. Można jednakże zapobiec takim problemom, wykorzystując środki, redukują takie efekty poprzez zmniejszenie przemiany testosteronu do DHT. 

Należy w tym miejscu dodać, że Sustanon skutecznie hamuje wytwarzanie testosteronu endogennego (tego, który organizm wytwarza samodzielnie). Zażywanie właściwych środków polecanych przez specjalistów pozwoli jednakże na uniknięcie załamań hormonalnych. Nie można zapomnieć również o tym, że Sustanon zachowuje swoją aktywność nawet w czasie miesiąca od przebytej nim iniekcji. 

Nie dla kobiet

W powyższym tekście kilka razy padł przymiotnik ,, męski”, jak i różne jego odmiany. Nie bez znaczenia. Sustanon bowiem należy stanowczo odradzić kobietom. Głównie ze względu na jego duży wpływ o charakterze androgennych. Dodatkowym minusem w tym wypadku jest jego długi czas aktywności w naszym organizmie. Dlatego też, przyjmowanie Sustanonu przez kobiety może się skończyć bardzo źle. 

Istnieje bowiem spore ryzyko wystąpienia u pań drugorzędnych cech męskich – mało tego, objawy te mogą być bardzo wyraźne, a przy tym wystąpić w dość krótkim czasie. Istnieją jednakże kobiety, które będą gotowe stosować testosteron. Istnieje dla nich inne wyjście, czyli pojedynczy ester tegoż hormonu; propionian. Ma on dużą kontrolę nad stężeniem testosteronu w organizmie. 

Ciekawostki 

Sustanon 250 może być wykryty w ludzkim organizmie do 3 miesięcy od jego podania. Po zakończonym cyklu z sustanonem warto zażywać clenbuterol przez okres 3-4 tygodni, aby móc utrzymać masę mięśniową.