GAIABOLD (Boldenone Undecylenate) 250mg/ml 10amp

Boldenone Undecylenate jest sterydem anabolicznym, który od lat 50 XX wieku swoje zastosowanie znajduje w weterynarii.

Później, od roku 1960, zaczęli korzystać z niego lekarze w celach klinicznych. Dziś ze względu na swój charakter nie jest już stosowany w medycynie, ale za to świetnie sprawdza się w kulturystyce i sportach siłowych. Boldenon to środek o silnym działaniu anabolicznym i umiarkowanym androgennym. Wykazuje podobne działanie, co testosteron i DHT. Zaletą jest ogólny niski wpływ na estrogeny i stosunkowo niskie oddziaływanie na wątrobę.

Czym jest boldenon i w jakiej formie najlepiej go przyjmować?

Najpopularniejszą formą w jakiej sprzedawany jest boldenone undecylenate. Jest on skutecznym i jednym z najpopularniejszych środków podawanych drogą iniekcji. Swoją popularność wśród kulturystów, zyskał oczywiście przez możliwość zbudowania beztłuszczowej masy mięśniowej i siły w krótkim okresie czasu. Na świecie jest sprzedawany pod nazwą handlową ganabol. Zagranicą częściej spotkać można się z preparatami takimi jak Equipoise czy Syblolin. Środek ten należy do rodziny tzw. AAS, czyli sterydów anabolicznych o działaniu androgennym. Masa jest głównym powodem, dla którego wybierany jest właśnie ten steryd.

Boldenon zapalonym kulturystom znany był jeszcze przed czasami świetności metanabolu oraz anapolonu. Swoją sławę zyskał dzięki wysokiemu stosunkowi anabolizmu do androgennności, który wynosi 2:1. Boldenon stosowany jest w postaci długich estrów, przez co iniekcje mogą być wykonywane raz na kilka dni. Czas półtrwania boldenone undecylenate podawanego domięśniowo to aż 14 dni. Dopiero po tym czasie produkty metabolizmu są wydalane z organizmu.

Samo działanie boldenonu oparte jest na strukturalnym podobieństwie do testosteronu. Główną różnicą jest podwójne wiązanie na pierwszej pozycji przy pierścieniu aromatyzującym. Efekty jednak są skrajnie różne, aczkolwiek mimo braku grupy metylowej wspierającej 17-grupę OH steryd jest aktywny oralnie. Niestety, ze względu na właściwości fizyczne boldenonu, ten w temperaturze pokojowej zamienia się w płyn, co utrudnia stosowanie go w takiej formie. Pełna nazwa chemiczna tego związku to 1,4-androstadiene-3-one,17β-ol.

W przypadku Boldenone Undecylenate dołączony długi łańcuch estru undecylenate powoduje wyjątkowo dobrą rozpuszczalność tego środka w tłuszczach. Po odcięciu enzymu od hormonu Boldenonu, ten wchodzi w interakcję z receptorami androgenów w komórkach mięśniowych stymulując ich wzrost. 

Jakie są efekty i rezultaty stosowania boldenonu?

Wchodząc na cykl z boldenonem liczyć można na:

  • zwiększoną syntezę protein,
  • szybkie zbudowanie czystej i potężnej masy mięśniowej,
  • zwiększoną siłę w trakcie treningów,
  • większą twardość mięśni i waskularyzację (wyżyłowanie),
  • zwiększoną wytrzymałość.

Warto zauważyć, że w grę wchodzą również inne sterydy, pod warunkiem że stosowane dawki będą podawane w odpowiednich proporcjach. Najczęściej podaje się boldenon wraz z testosteronem i trenbolonem. Ponieważ nie jest to bardzo mocny środek, może zostać wykorzystany w okresie częściowego roztrenowania (aby uniknąć terapii PCT). Znany jest z używania w kombinacji z winstrolem i turinabolem.

Rezultaty takich mieszanek zazwyczaj przyczyniają się do przybrania 5 – 10 kg czystej masy mięśniowej w trakcie zaledwie jednego cyklu. Mieszanie z trenbolonem zdecydowanie odradza się amatorom zaczynającym swoją przygodę ze sterydami anabolicznymi.

Boldenone undecylenate przez wyjątkowo długi czas półtrwania, optymalnie można podawać domięśniowo raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie w celu utrzymania stabilnego (nie zbyt wysokiego) stężenia substancji w organizmie.

Dawkowanie boldenonu i skutki uboczne

Typowy cykl na długich estrach boldenonu łączony jest z enantatem testosteronu przez okres 14 – 15 tygodni. Po zakończeniu całego cyklu, zalecana jest terapia PCT (post cycle therapy), aby przywrócić organizm do normalnego stanu i pozwolić na regenerację.

Boldenone Undecylenate można dawkować w granicach 200 – 350 mg na tydzień w towarzystwie enantatu testosteronu – około 300 – 500 mg na tydzień. Oczywiście nie są to jedyne możliwe dawki, a boldenon może być podawany sam, bez wsparcia innych środków.

Zagrożenia płynące z eksperymentowania z tym środkiem nie są tak poważne jak w przypadku innych sterydów. Można powiedzieć, że skutki uboczne są delikatne przy porównaniu z innymi sterydami anabolicznymi.

Głównym problemem, jaki może nas dotknąć przy używaniu boldenonu jest podwyższone ciśnienie krwi. Niektórzy kulturyści w celach zapobiegawczych oddają krew w szpitalu, aby zapobiec temu efektowi. Według ich doświadczenia, ten sposób rzeczywiście pomaga i pozwala na dłuższe korzystanie ze środków anabolicznych.

Dodatkowo, w celach wspierających regenerację i funkcjonowanie organizmu, poleca się tabletki zawierające duże dawki witamin, N-acetylocysteiny, ekstrakty z ostropestu i palmy sabałowej. Te środki mają udokumentowany wpływ na poprawę funkcjonowania wątroby, układu krwionośnego i ochrony czerwonych krwinek. Istotne jest także utrzymanie profilu lipidowego na normalnym poziomie. Bo jeśli trzeba wymienić jakiś charakterystyczny dla boldenonu skutek uboczny to jest to właśnie zaburzenie normalnego funkcjonowania gospodarki lipidowej.

Boldenon może powodować retencję wody, niepokój, ginekomastię i wpływać niekorzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Mniej zauważalny niż w przypadku testosteronu jest zły wpływ na estrogeny.

Korzystając z tego środka, należy pamiętać o obserwowaniu i badaniu swojego profilu lipidowego. Dodanie do swojego cyklu wspomnianych środków wspomagających, może zapobiec możliwemu spadkowi libido i obniżeniu nastroju.

Stosując go w cyklach, najlepiej zaopatrzyć się w inhibitory aromatazy lub Armidex

Jakie są główne wady boldenonu?

Boldenon niestety nie jest środkiem bez wad. Środek ten sztucznie podwyższa poziom testosteronu w organizmie, przez co naturalna produkcja testosteronu przez przysadkę znacząco spada. Mimo obiegowej opinii mówiącej, że boldenon nie blokuje, nie można zaprzeczyć faktom. Środek ten w badaniach wykazuje szkodliwe działanie na potencjał rozrodczy, płodność i syntezę testosteronu. Trzeba się też liczyć z tym, że wzrośnie poziom estradiolu – jednego z estrogenów, choć nie w każdym przypadku efekt ten da się we znaki. Może wykazać też niekorzystny wpływ na nerki i wątrobę. W skrajnych przypadkach zaburzone funkcjonowanie nerek może zmienić ich wygląd, wielkość, a nawet kształt.

Negatywne działania nie kończą się na podwyższonym estradiolu i zmniejszonym libido. Przez niekontrolowany estradiol i nieprzyjmowanie antagonisty tego związku, może dojść do znaczącej ginekomastii, trądziku, łysienia i nadmiernego owłosienia na całym ciele. 

Mniej dotkliwymi skutkami ubocznymi jest rozregulowanie apetytu powodując tzw. wilczy apetyt i nasilone pragnienie. Jest to wyjątkowo istotne w okresie redukcyjnym, kiedy musimy ograniczać spożycie kalorii. Może dotknąć nas także trądzik na klatce piersiowej, plecach i w okolicy barków. Poleca się branie dokładnych kąpieli i stosowanie mydeł o właściwościach antybakteryjnych.