Equibol250- Boldenone Undecylenate 250mg 10 amp

Boldenon można czasami spotkać również pod nazwą „EQ” – jest sterydem weterynaryjnym, który opracował koncern farmaceutyczny CIBA w 1949 roku.

Boldenon – charakterystyka

Pod względem budowy Boldenon bardzo przypomina Metanabol, a nawet można go z nim pomylić. Skąd więc inne nazwy produktów, skoro są tak bardzo do siebie podobne? Istnieje pewna różnica, dzięki, której można je odróżnić. Metanabol jest hormonem 17AA, który stosuje się doustnie, a jego okres półtrwania wynosi zwykle 8 godzin. Boldenon nie posiada grupy 17AA, natomiast ma dołączony bardzo długi łańcuch estru undecylenianiu. Stąd też do nazwy Boldenon, dodaje się często „undecylenian”. Łańcuch Boldenonu dobrze rozpuszcza się w oleju. Enzymy wątrobowe odpowiadają za odcinanie łańcucha estru od hormonu Boldenonu, więc wchodzi w interakcję z receptorami androgenów w komórkach mięśniowych. Dzięki temu okres półtrwania Boldenonu znacznie różni się od Metanabolu, wynosi albowiem nawet do 14 dni i pozostaje w ciele zdecydowanie dłużej niż Metanabol.

Boldenon stosują głównie sportowcy i kulturyści, którzy chcą zwiększyć nie tylko masę mięśniową, ale również wytrzymałość. Boldenon nie daje efektów natychmiastowych i masa podczas jego stosowania rośnie trochę wolniej, za to jest dużo bardziej jakościowa.

Bardzo dużą popularność Boldenon zdobył wśród ciężarowców, którzy stosują go często jako zamiennik Decanabolu. Ciężarowcy prócz dobrej masy mięśniowej potrzebują również sporej siły i to właśnie te dwie rzeczy zapewnia im Boldenon. Decanabol co prawda również ma podobne działanie, jednak powoduje sporo niepożądanych skutków ubocznych, co jest sporym problemem. Poza wytrzymałością i masą mięśniową Boldenon produkuje krwinki czerwone i pobudza tym samym krążenie krwi. Ten proces ma też znaczny wpływ na muskulaturę, ponieważ krew może dotrzeć do mięśni podczas ciężkich treningów i przyspieszyć ich wzrost. Zarówno jeśli planujesz budować masę mięśniową, jak i chcesz przeprowadzić redukcję – Equibol 250 ze względu na wszechstronne działanie sprawdzi się w obydwu przypadkach.

Podczas przeprowadzania cyklu redukcyjnego można go łączyć z:

 • Trenbolonem
 • Winstrolem.

Natomiast podczas budowanai masy najczęsciej jest brany z:

 • Metanabolem
 • Testosteronem Cypionate
 • Testosteronem Enathate.

Warto również dodać, że oba cykle wymagają inhibitorów aromatazy.

Boldenon Skutki Uboczne

Boldenon wywołuje trądzik w okolicach klatki piersiowej, pleców i barków. Osoby podatne na tego typu podrażnienia powinny wcześniej zaopatrzyć się w środki, które będą w jakimś stopniu zapobiegać występowaniu trądziku.

Poza trądzikiem Boldenon nie powoduje wielkich skutków ubocznych – szczególnie w porównaniu do Trenbolonu. Poza trądzikiem możemy wyróżnić takie skutki uboczne jak:

 • tłusta skóra
 • niski głos
 • chrypka
 • wypadanie włosów
 • zwiększone owłosienie na ciele
 • zwiększony apetyt.

Retencja wody w organizmie jest dosyć niska, jednak u niektórych osób może objawiać się nieco bardziej. Jeśli wystąpią skutki uboczne estrogenów w zwiększonej jakości, to można zastosować anty-estrogen – Nolvadex. Podczas dawkowania Boldenonu na wszelki wypadek można także stosować aspirynę, ponieważ w długich cyklach istnieje niewielkie ryzyko powstania zakrzepu. Stosowanie Boldenonu może powodować stały głód i pragnienie – w przypadku redukcji gdzie ograniczamy liczbę kalorii, może to rodzić pewne komplikacje.

Dawkowanie Boldenonu

Equibol 250 Boldenone początkujący powinni stosować w granicach 200-300 mg na tydzień. Taka dawka powinna już dać widoczny przyrost masy mięśniowej. Boldenone najlepiej zażywać przez co najmniej 12 tygodni. Jak wcześniej zostało wspomniane – środek daje bardzo jakościową masę mięśniową, jednak trzeba na nią trochę poczekać. Nie możemy oczekiwać od Boldenonu ekspresowego przyrostu masy, jak ma to miejsce na przykładzie innych sterydów. Jednak inne sterydy mimo iż faktycznie szybko dostarczają przyrostu masy, to masa sama w sobie jest średniej jakości.

Zaawansowani zawodnicy stosują dawkę 400-600 mg Boldenonu na tydzień. Nie rzadko łączą ten środek ze wspomnianymi odmianami testosteronu.

Od kilku lat możemy również spotkać się z twierdzeniami iż Boldenon jest dobrym zamiennikiem Nandrolonu, co jest nieprawdą. Boldenon w weterynarii jest często podawany koniom i poprawia ich masę mięśniową oraz apetyt. Dokładnie takim samym działaniem wykazuje się u ludzi. Łaknienie podczas stosowania Equibolu jest naprawdę trudne do powstrzymania, dlatego niektórzy mają problem z przeprowadzaniem prawidłowej redukcji przy korzystaniu z Boldenonu. Jednak świetnie sprawdza się na przeciwnym biegunie, a wiec budowaniu masy mięśniowej. Osoby mające problem z budowaniem masy i brakiem apetytu na pewno będą zadowolone z działania tego sterydu.

Podsumowanie

Boldenon jest popularny szczególnie wśród ciężarowców, ponieważ znacząco podnosi siłę i masę mięśniową. Jednak kulturyści również go stosują ze względu na łagodne efekty uboczne. Stosowany w zalecanych dawkach nie powinien wywoływać wielu skutków ubocznych. Często łączy się go z różnymi odmianami testosteronu.