Methabolone- Methandienone 10mg/tab 100 tabs

Methabolone Methandienone to tabletki, które zawierają substancję, która należy do jednych z najpopularniejszych sterydów dostępnych na rynku.

Jego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jego pochodzenia – jest to steryd anaboliczny, którego cechą charakterystyczną jest bardzo szybkie działanie. Jest to substancja będąca pochodną testosteronu. Dlatego też najczęściej sięgają po niego osoby, które chcą w jak najkrótszym czasie osiągnąć jak najlepsze efekty lub też chcą, aby były one od razu widoczne zaraz po rozpoczęciu kuracji preparatem. Ten popularny steryd wykorzystywany jest podczas cyklów, bardzo często określa się go też jako „metka”, a w kulturystyce znany jest jako metanabol. 

Pewną ciekawostkę może stanowić fakt, że substancja ta została stworzona w zupełnie innym celu – miał to być lek, którego zadaniem było przeciwdziałanie zanikom mięśni, jakie występują w konsekwencji chorób i ciężkich urazów. Jego działanie ogniskowało się wokół uzupełniania niedoborów białka, co pozytywnie wpływało na budowanie mięśni. Zalecano go po długotrwałym leczeniu glikokortykosteroidami lub bezpośrednio po zabiegach radioterapii. Niestety, zaprzestano kuracji z wykorzystaniem metanabolu ze względu na inne skutki uboczne jego stosowania.

Po co stosować metanabol i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć? 

Sterydy, inaczej określone jako środki dopingujące mają za zadanie z jednej strony bardzo szybko wspomóc proces budowania masy mięśniowej, a z drugiej strony – poprawić wydajność organizmu. Preparat ten znany jest nie tylko z szybkości działania, ale i z tego, że posiada wysoką toksyczność i może powodować wiele działań niepożądanych. Jest silnie aromatyzowany, ma bardzo silne właściwości androgenne oraz anaboliczne. Tak naprawdę używają go zarówno profesjonaliści jak i osoby, które zaczynają uprawiać sport całkowicie amatorsko. Bardzo często jest też substancją, którą osoby trenujące wzajemnie sobie polecają ze względu na jego skuteczność. 

Preparat zwiększa wydzielanie insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1. Dodatkowo ma takie właściwości, że znacząco poprawia samopoczucie, a także obniża poziom kortyzolu. Ze względu na szybko zauważalne efekty działa zarówno na ciało jak i na umysł w sposób silnie dopingujący. Znacząco zwiększa wydzielanie dopaminy w organizmie, a dzięki temu hormonowi szczęścia można jeszcze bardziej poprawić swoje osiągnięcia na treningach. Preparat oprócz przyrostu masy mięśniowej powoduje także wzrost siły.

Sposób przyjmowania preparatu

Jak zostało wcześniej wspomniane – stosuje się go podczas cyklów w formie tabletek doustnych. Zalecana dawka dzienna zawiera się w granicach 15-30 mg. Całkowity czas trwania kuracji to od 4 do 6 tygodni czasu. Skrajną granicą jest przyjmowanie go przez okres 8 tygodni bez przerwy. Warto wiedzieć, że szybkość działania preparatu oznacza, że pierwsze efekty jego przyjmowania są już widoczne po około 5 dniach od rozpoczęcia całej kuracji. Jednakże, przyjmuje się, że rezultaty są najbardziej widoczne w momencie, kiedy upłyną już około 2 tygodnie kuracji. To, co przede wszystkim wydaje się atrakcyjne w przypadku tego preparatu to także fakt, że jest on dostępny w tabletkach, co w porównaniu do zastrzyków jest o wiele bardziej atrakcyjną opcją. Najbardziej zalecaną strategią zażywania tabletek w ciągu dnia jest ich optymalne rozłożenie tak, aby środek jak najlepiej mógł się wchłaniać do organizmu. Po porannej dawce metanabolu najlepiej zachować 4-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.

Czy musimy obawiać się skutków ubocznych? 

Metanabol powoduje dużą retencję wody w organizmie. Ze względu na fakt, że preparat ten jest bardzo silny i mocno oddziałuje na organizm, takie skutki uboczne mogą się pojawić, a po ich wystąpieniu lub nasileniu się najlepiej zaprzestać kontynuowania kuracji. Ze względu na swój sposób działania, a także fakt, że jest przyjmowany doustnie, metanabol najsilniej wpływa na wątrobę i może powodować jej uszkodzenia. Wśród innych skutków ubocznych możemy też znaleźć negatywny wpływ na trzustkę oraz nerki, wpływ na rozwój nowotworu prostaty, przyczynianie się do powstawania chorób serca, arytmii, łysienia oraz trądziku. Z tego też względu – jak wszystkie tego typu produkty – powinien być przyjmowany z rozsądkiem i umiarem, bez przekraczania zalecanej, dziennej dawki jego spożycia.

Dodatkowo, możemy w pewien sposób spróbować uchronić się przed ewentualnymi skutkami ubocznymi, na przykład poprzez przyjmowanie preparatów osłonowych dla wątroby podczas kuracji, a w przypadku typowo estrogenowych problemów można pokusić się o preparaty, których głównym zadaniem jest blokowanie receptorów estrogenowych. 

Podsumowując, preparat ten pozwala w bardzo krótkim czasie zbudować siłę, masę mięśniową i niesamowicie wyglądającą sylwetkę kulturysty. Wspomoże zarówno zawodowca jak i amatora podczas regularnych treningów i zdopinguje do jeszcze efektywniejszej pracy nad swoim ciałem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to środek toksyczny, a jego przyjmowanie może spowodować różnego rodzaju skutki uboczne.