Efedryna

Czytając fora internetowe , zauważyłem że często pada pytanie odnośnie efedryny , tak więc postaram się przybliżyć ten preparat , pokazać jego zalety jak i wady.

Efedryna jest substancją zabronioną , mającą dobre działanie jeśli zależy nam na odchudzaniu , jednak należy pamiętać że podając ten środek trzeba być ostrożnym.

Opis:

Efedryna jest związkiem chemicznym o bardzo mocnym działaniu pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy. Ze względu na te działanie efedryna jest zaliczana do substancji amfetamino podobnych. W farmaceutyce wykorzystywana jest od wielu lat w leczeniu astmy , gorączki czy przeziębienia. Są 2 drogi pozyskiwania efedryny ,naturalna-  z chińskich ziół Ma Huang i syntetyczna- czyli efedryna HCL . W naszym kraju naturalna efedryna jest całkowicie zakazana.

Czy naprawdę efedryna jest takim killerem tkanki tłuszczowej ?

Po 1 to faktycznie efedryna bardzo mocno przyczynia się do pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej , i zmiany naszej sylwetki. Ma doskonałe właściwości anaboliczne , co jak wiemy jest szczególnie pożądana w budowaniu idealnej sylwetki. Zażywając Efedrynę możemy przyspieszyć tempo przemiany materii nawet o 10%. Tak więc jeżeli chodzi o szybkość spalania tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu masy mięśniowej to faktycznie środek wart uwagi.

Często kulturyści stosują efedrynę w połączeniu z kofeiną co wzmacnia jej działanie. Kolejną cechą za którą ceni się ją w dopingu jest pobudzenie jakie otrzymujemy stosując efedrynę nawet w niewielkich dawkach , oddziałuje ona na układ nerwowy , co skutkuje zwiększeniem wydolności organizmu.

Jeśli jesteś łasuchem , i podczas diet raczej nie wytrzymujesz długo , to właśnie efedryna pomoże ci zmniejszyć apetyt i zwiększyć temperaturę twojego ciała ( termogeneza).  Podsumowując jak widać gołym okiem efedryna jest stosowana w kuracjach redukcyjnych , kiedy zależy nam na zmianie sylwetki , zwiększeniu wydolności czy nabrania chęci na trening ,a jak ją brać ?

Dawkowanie:

W okresie redukcji stosuje się od 25 do 50mg efedryny dziennie. Najlepiej stosować na 30 minut przed treningiem , pamiętać należy o tym abyśmy trenowali do godziny 17 jeśli chcemy przespać noc. Dawkę docelową należy podzielić na 2-3 w ciągu dnia. Pamiętaj !!! Jeśli chcesz odstawić efedrynę trzeba to robić stopniowo , ponieważ gdy nagle odstawimy może dojść do stanów depresyjnych czy ogólnemu pogorszeniu samopoczucia. Czy są jakieś inne efekty uboczne podczas stosowania ?

Efekty uboczne:

Niestety ale efedryna nie jest do końca bezpieczną substancją , stosowanie jej może wywołać wiele efektów ubocznych np: bezsenność , bóle głowy , duszność , potliwość , nerwowość, zaburzenia w procesie regeneracji , nerwowość , drżenie rąk ,suchość w ustach.  Są to tylko przykładowe objawy , nieodpowiednie dawkowanie ( za duże ) może wywołać znacznie poważniejsze objawy. Nasz organizm szybko toleruje efedrynę co niestety zmusza nas do stosowania większych dawek , dlatego warto stosować ją cyklicznie raz na jakiś czas , ponieważ im dłużej ją stosujemy tym większe dawki musimy stosować , a wtedy istnieje ryzyko wystąpienia :

  1. Problemy sercowo-naczyniowe – jeśli masz problemy z nadciśnieniem lub takie wystąpią podczas stosowania efedryny powinieneś natychmiast przerwać kurację.
  2. Osoby chore na cukrzycę lub mające podobne problemy nie powinny stosować efedryny ze względu że ma ona wpływ na metabolizm glukozy – czyli podwyższa poziom insuliny a w tym samym czasie stopuje wchłanialność glukozy.
  3. Efedryna uzależnia – ze względu na tolerancję i to że jej stosowanie może się spodobać , niestety uzależnia psychicznie podobnie jak amfetamina czy kokaina , nie bez powodu na samym początku posta o tym napisałem , uczucie euforii które towarzyszy efedrynie to kolejny powód dla którego powinniśmy być ostrożni w dawkowaniu jak i czasie stosowania.
  4. U mężczyzn może powodować problemy z oddawaniem moczu (zwiotczenie pęcherza moczowego).

Podsumowanie:

Tak na koniec , efedryna to na pewno mocny środek który pomoże wam osiągnąć rewelacyjne efekty jeśli chodzi o zmianę sylwetki i pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jednak miejmy na uwadze to że nie zaleca się stosowania Efedryny , początkującym adeptom kulturystyki ,jak i osobą z krótkim stażem warto jednak zainwestować w pełni legalną suplementację i dietę a efekty może nie tak szybko ale na pewno się pojawią. Portal e-sterydy.pl nie zachęca do stosowania środków dopingujących , opisaliśmy efedrynę i wszystkie za i przeciw. Stosowanie efedryny to droga na skróty i to bardzo szybkie 🙂 ale wybór zostawiam zawsze tobie . Ja osobiście zastanowił bym się nad stosowaniem tego środka mimo jego mocy , ale to kwestia indywidualna.