Trenbolon a jego wpływ na zdrowie

Nie ma chyba już żadnych wątpliwości że Trenbolon jest jednym z najmocniejszych sterydów anaboliczno – androgennych (w skrócie SAA).

Cieszy się ogromną popularnością na całym świecie , jednak jak wiemy i tak numerem jeden pozostaje steryd bazowy każdej kuracji a mianowicie Testosteron , jednak patrząc na działanie i moc to jednak popularny Trenabol czy w postaci długiego czy krótkiego estru(Enanthate, Acetate) jest o wiele silniejszym środkiem. Lata stosowania przez sportowców pokazały że jest jednym z najlepszych sterydów wspierających budowę mięśni. Z tego powodu cieszy się tak dużym powodzeniem. Zanim jednak sięgniesz po ten środek warto się o nim znacznie więcej dowiedzieć. Więcej o odpowiednim stosowaniu Trenbolonów znajdziesz w naszych artykułach : Enanthate i Acetate .

Trenabol a skutki uboczne?

Trenbolon to stosunkowo świeży steryd jednak już wiadomo że to jeden z najbardziej toksycznych sterydów iniekcyjnych jaki jest na rynku. Stosując go można spodziewać się takich skutków ubocznych jak : wahania poziomu cholesterolu (HDL/LDL), trądzik, zwiększenie ciśnienia, ataki agresji, utratę włosów, jak tak patrzać na te objawy od razu nasuwa mi się że Trenabol to silny androgen. U naszych zachodnich sąsiadów ostatnimi czasy steryd ten nie jest już uznawany za lek przeznaczony do użytku przez ludzi. Jakiś czas temu na jednym z zachodnich portali przeczytałem ciekawy news , właśnie o opisywanym tutaj środku , napisano tam że trenbolon może być wykorzystywany w leczeniu chorób układy krążenia. Dziwne to bo mija się z dotychczasową wiedzą o nim , zobaczmy o co chodzi?

Badania na Trenbolonie ( właściwości lecznicze):

Badanie które zostało opisane na portalu , zaznaczam że zostało przeprowadzone na gryzoniach. Badania były wykonywane na dwunastu szczurach, które zostały podzielono na 2 równe grupy. Sześciu założono pompy osmotyczne, przez które otrzymywały cyklodekstryny. Kolejne 6 szczurów dozowano natomiast Trenbolon w dozie 2mg na jeden kilogram masy ciała dziennie. Taka kuracja trwała 6 tygodni. Raporty po badaniach wprowadziły nie małe zamieszanie, pojawiły się zaskakujące wyniki dotyczące zdrowia gryzoni którym to podawano trenbolon.
Co zaskakujące ich wyniki co najważniejsze nie uległy pogorszeniu. Badania wykazały że szczury straciły do 37% tkanki tłuszczowej , zyskały około 11% masy mięśniowej, a poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów, stosunek cholesterolu HDL do LDL i wrażliwość na insulinę uległy znaczej poprawie !!!! Oprócz pozytywnych efektów wystąpiły też skutki uboczne , mianowicie łagodny ale jednak rozrost gruczołu krokowego. Badania trochę więcej mówią nam o działaniu tego sterydu ,możliwe że efekty utrzymają się po odstawieniu leku , oczywiście czas pokaże jak i kolejne badania czy trenbolon naprawdę jest tak szkodliwy , potrzeba na to czasu.

Czy jak to się mówi w świecie kulturystów TREN , może faktycznie mieć pozytywny wpływ na nasz organizm?

Ciężko dać jednoznaczną odpowiedź. Przypomnę że to niezwykle mocny steryd anaboliczny. Kiedy ktoś go nadużywa to jak wiemy na pewno dużo ryzykuje , ja osobiście nie jestem zwolennikiem wysokich dawek w każdym rodzaju sterydu. Jednak jeśli stosujemy umiarkowane dawki to nie wykluczam możliwości że może on być wykorzystywany w celach leczniczych. Chociaż nad tym ostatnim stwierdzeniem należy się zastanowić nieco dłużej. Sam mam około 40 lat , wielu mężczyzn w moim wieku odczuwa już efekty starzenia się, trybu życia i co z tego wynika osłabienia procesu metabolizmu (odporność na insulinę, otyłość). Kolejnym problemem w tym wieku okazuje się utrata tkanki mięśniowej. I tu zaczynam myśleć o trenbolonie coraz poważniej bo jest on w stanie zmienić naszą sylwetkę w dosyć krótkim czasie. Oczywiście jest już bardzo mocno popularna terapia hormonalna z użyciem hormonu wzrostu czy testosteronu ale czemu nie spróbować z trenabolem.
Cały czas myślę o tych badaniach laboratoryjnych jednak martwi mnie to że było one jednorazowe i przeprowadzone tylko na szczurach. Tak wiem zwolennicy trena powiedzą , ze każdy lek w pierwszej fazie badań testowany jest wyłącznie na zwierzętach, a najpopularniejsze są do tego właśnie szczury. Jednak patrząc jak sporo osób stosuje trenbolon to jednak do tego czasu nie wykazał on jeszcze tak dobrych efektów jak u gryzoni na badaniach. Mam nadzieje że w przyszłości nasi naukowcy więcej czasu poświęcą trenbolonowi. Do tego czasu wstrzymam się z opinią na temat jego właściwości leczniczych , ale na pewno już teraz potwierdzę że to niezwykle mocny steryd.

Co dorzucić do cyklu ?

Niedawno czytałem na temat Tauryny , niezwykle popularnego suplementu , znanego aminokwasu. W badaniach znowu na gryzoniach podzielonych na 2 grupy: 1 bez żadnych substancji i 2 gdzie stosowano takie środki jak Deca Nandrolone (100 mg na kg masy ciała/tygodniowo) oraz taurynę (100 mg na kg masy ciała/ dziennie) . Kuracja trwała 8 tygodni. Wnioski były zaskakujące: zmiany które zaszły u szczurów biorących sterydy z tauryną były znaczące ale co najważniejsze nie zaobserwowano zaburzeń hormonów płciowych. Poziom testosteronu jak i jakość spermy nie uległy zmianie. Po badaniach stwierdzono, że zawdzięczamy to taurynie która posiada właściwości przeciw utleniające, przeciwzapalne oraz anty apoptotyczne. Są to wstępne badania także nie będę mówił tu o jakichkolwiek zaleceniach, jednak już wiemy teraz że tauryna jest bezpiecznym i skutecznym aminokwasem. Dlatego tak zasugeruję części czytających stosujących doping że może by było warto włączyć ją do kolejnej kuracji , jeśli bierzesz sterydy, sprawdzisz , może dojdziesz do ciekawych wniosków i podzielisz się nimi z naszym portalem.