Cytomel-T3-50mcg/tab 20tabs-40zł

Kolejnym produktem polecanym przez serwis sterydy.org.pl

jest syntetyczny hormon tarczycy czyli Cytomel T3 ,w medycynie wykorzystywany jest w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz walki z otyłością.

Właściwości:
Jest to Syntetyczny odpowiednik trójjodotyroniny , jest lekiem wspomagającym leczenie choroby tarczycy. W dopingu wykorzystywany jest do przyspieszania metabolizmu. Cytomel (nazwa handlowa) ma ogromny wpływ na zdolność wychwytywania przez nasz organizm poszczególnych składników odżywczych i przenoszenia ich do komórek które wykorzystują ten efekt do produkcji energii. Stosując T3 powodujemy, że wzrasta produkcja energii którą nazywamy ATP, prowadzi to do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i węglowodanów.

Działanie:

Dzięki paru cechą które opiszemy poniżej , T3 popularne jest wśród kulturystów zwłaszcza przed zawodami.

Działanie Cytomelu polega na przyspieszeniu metabolizmu , co skutkuje zwiększeniem aktywności komórkowej (jest to aktywacja utylizacji tłuszczy i węglowodanów w organizmie).

Dodatkowym plusem Cytomelu jest to że łącząc go z innymi sterydami, zwiększa on ich anaboliczność , jeżeli zależy nam na rzeźbieniu naszej sylwetki , pamiętajmy że fajnie łączyć go z innymi sterydami redukcyjnymi , maksymalizuje to efekty naszego cyklu .

Efekty uboczne:

-bóle głowy , nudności , palpitacje serca, nadmierne pocenie się, dysfunkcje metaboliczne.

Aby zminimalizować efekty uboczne , na dawkę docelową wchodzimy stopniowo , dodatkowo zachowujmy ostrożność dawkując hormon tarczycy.

Dawkowanie :

-maksymalna dzienna dawka to 100mcg, ( mając producenta euro-pharmacies to 2 tabletki dziennie) , a przygodę z t3 powinniśmy zacząć od połowy tabletki.

Kobiety maksymalną dawkę powinny ograniczyć do1 tabletki dziennie (50mcg) , i zaczynać dawkowanie stopniowo (od 1/2 tabletki).

W kulturystyce jak i innych dyscyplinach hormon tarczycy stosuje się w celu rzeźbienia sylwetki. Zażywany jest przeważnie podczas fazy „cięcia” kiedy stosujemy restrykcyjną dietę, dzięki niemu aktywniej atakujemy tkankę tłuszczową.

Przyjmując T3, nie należy zapominać że sam środek nic nam nie da , ważna jest dieta. Jest to tak samo istotne, jak łączenie hormonu tarczycy z innymi sterydami anabolicznymi. Cytomel zwiększa metabolizm tłuszczów, jak również węglowodanów i białek. W tym przypadku jest pewne ryzyko zmniejszenia masy mięśniowej.

Przyjmowanie T3 powinniśmy zaczynać w sposób stopniowy. Początkowo wystarczy nam 1 tabletka dziennie. Już po około 4 dniach możemy zwiększyć naszą dawkę. Pamiętajmy o regularności najlepiej brać rano na czczo codziennie przez dany okres. Cykl z użyciem T3 nie powinien przekraczać 6 tygodni.

Cytomel polecany jest głównie dla płci męskiej. Jednak, jak praktyka pokazuję , cieszy się sporym zainteresowaniem u kobiet również go przyjmują. Pamiętajmy że u pań dawka jest najczęściej mniejsza niż u mężczyzn. Nie powinna ona przekraczać 50mcg na dobę. Organizm kobiet jest o wiele bardziej wrażliwy na działanie liotyroniny sodu. Suplementację hormonem tarczycy warto uzupełnić cynkiem, jodem i selenem. Cytomel nie jest wskazany dla osób mających problem z nadczynnością tarczycy.