CYPIOBOL-250 (Testosteron Cypionate) 250mg/ml 10ml- 120zł

Testosteron Cypionat- kup online

Testosteron cypionat na cyklu na mase, sklep online!

Powszechnie znana jest wiedza, że kulturyści powinni prezentować się w pewien określony sposób. Chcąc wyróżnić się na zawodach muszą dysponować siłą fizyczną oraz odpowiednią aparycją. Aby osiągnąć zamierzone efekty, stosują ścisłe diety i trzymają się odpowiednio przygotowanego planu treningowego –  co czasami nie wystarcza. Jako że głównym elementem przyciągającym wzrok mają być rozrośnięte mięśnie w całym ciele, wielu kulturystów regularnie sięga po sterydy anaboliczne, które mają za zadanie zwiększyć szybszy przyrost tkanki mięśniowej. Jednym z mniej popularnych w Polsce, ale często stosowanym przez kulturystów za granicą jest steryd anaboliczno-androgenny o nazwie Testosteron Cypionate (lub po prostu cypionian testosteronu). Jakie ma on właściwości? Jak często powinien być stosowany? Czy po jego długotrwałym używaniu występują skutki uboczne? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te kwestie dotyczące cypionianu testosteronu

Testosteron Cypionate – czym jest? 

Testosteron Cypionate, lub po prostu cypionian testosteronu (albo jeszcze prościej: TestCyp), to steryd anaboliczno-androgenny. Występuje pod postacią sterylnego roztworu, a w jego składzie występuje długi, wolno działający ester cyjanianowy. TestCyp bardzo łatwo aromatyzuje, czyli przekształca się w estrogen, przez co, jak zaobserwowano, wykazuje wyraźną retencję wody. Każdy egzogenny testosteron, w tym również cypionian testosteronu, pozwala na znaczny przyrost tkanki mięśniowej. Oprócz tego powoduje zwiększenie siły i wytrzymałości podczas cyklu. Stosuje się go podobnie jak każdy steryd anaboliczny, czyli poprzez iniekcję – zastrzyk domięśniowy – odpowiedniej ilości roztworu.

Testosteron Cypionate bardzo często jest przyrównywany do innego sterydu anabolicznego – Enathate. Ten drugi jest dużo bardziej rozpowszechniony w krajach europejskich, w tym również w Polsce. Opinie zarówno co do Enathane, jak i cypionianiu testosteronu są podzielone wśród użytkowników, którzy wskazują na wady i zalety każdego z nich. Specjaliści wskazują na duże podobieństwo budowy chemicznej obydwu sterydów – obydwa są estrami testosteronu, o długim działaniu, obydwa wykazują również dużą retencję wody i pozwalają na znaczący przyrost tkanki mięśniowej. Różnicą jest to, że Enathane posiada o jeden atom węgla mniej niż Testosteron Cypionate. Niektórzy uważają, że to czyni go to bardziej skutecznym, ze względu na lepsze uwalnianie hormonu. Dodatkowy atom węgla może mieć z kolei wpływ na minimalnie większy wzrost retencji wody w przypadku TestCyp. Ponadto, na terenie Polski cypionian testosteronu może wydawać się bardziej ekskluzywnym środkiem, ze względu na jego mniejszą dostępność. Mimo to część sportowców, zwłaszcza tych, którzy stosują Cypionate regularnie, wskazuje, że ów steryd anaboliczny wykazuje lepsze i bardziej wyraźne działanie od preparatu Enathane.

Testosteron Cypionate w sklepie ze sterydami online
Kup teraz Testosteron Cypionate w sklepie ze sterydami online

Jak długo działa Testosteron Cypionate i jak często go stosować?

Cypionian testosteronu jest sterydem anabolicznym o długim, wolnym działaniu. Oznacza to, że TestCyp pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu testosteronu we krwi nawet do dwóch tygodni od iniekcji. Zastrzyków dokonuje się raz lub nawet dwa razy w tygodniu, dzięki czemu jego stężenie w organizmie pozostaje na stałym poziomie. Jeśli chodzi o dawkę, którą należy podać domięśniowo, wszystko zależy od indywidualnego stanu organizmu, zaleceń specjalisty oraz stopnia zaawansowania kulturysty. Dawka dla osób początkujących wynosi od 200 do 250 mg roztworu, kulturyści w randze średniej przyjmują około 300-500 mg, natomiast zaawansowanym użytkownikom zaleca się zastrzyki z 800 mg TestCyp. Mimo iż zwykle nie poleca się przekraczania 1000 mg w tygodniu, zdarzają się zawodnicy, którzy przyjmują taką albo i większą dawkę. Należy pamiętać, aby każdą przyjmowaną dawkę konsultować ze specjalistą. Iniekcje mają pomóc w zwiększeniu energii i przyroście tkanki mięśniowej, a nie nam zaszkodzić, dlatego należy starać się stosować cypionian testosteronu rozważnie i świadomie. Na efekty należy czekać około trzech tygodni, a pełen cykl stosowania, w przypadku zaawansowanego kulturysty, wynosi od ośmiu do około szesnastu tygodni. 

Testosteron Cypionate – z czym można łączyć steryd? 

Cypionian testosteronu, podobnie jak inne sterydy anaboliczno-androgenne, można stosować z innymi środkami mającymi nam pomóc w przyroście masy mięśniowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc organizm innym związkiem. Specjaliści polecają takie preparaty jak Deca-Durabolin, Turinabol, Winstrol, Primobolan, Trenbolon, Nandrolon, Anavar oraz Dianabol. Trzeba oczywiście pamiętać, aby w przypadku wprowadzenia każdego ze środków zasięgnąć wcześniej opinii specjalisty. Każdy organizm jest inny i może różnie zareagować na przyjmowane związki, dlatego ważne jest, aby nie robić niczego pochopnie. Godny polecenia specjalista będzie umiał odpowiednio dobrać nam środki, aby efekty były zadowalające, a nasze zdrowie nie ucierpiało.

Skutki uboczne stosowania cypionianu testosteronu

Testosteron Cypionate do kupienia online w sklepie STERYDY.ORG, a może Hormon wzrostu?
Cypionat od Producenta Pivotal Labs

Niestety każdy, kto miał do czynienia ze sterydami anabolicznymi zdaje sobie sprawę, że bardzo często wywołują one niepożądane efekty. W przypadku Testosteronu Cypionate sprawa nie ma się inaczej. Każdy środek przyjmowany przez długi okres ma wpływ na organizm niepozostający bez znaczenia. Jeśli chodzi o najczęściej występujące skutki uboczne stosowania Testosteronu Cypionate, należą do nich między innymi:

  • Ginekomastia – inaczej przerost gruczołu sutkowego, to, niestety, najczęściej występujący skutek uboczny stosowania tego sterydu anabolicznego. Specjaliści radzą, aby w przypadku wystąpienia swędzenia w obrębie sutka oraz wyczucia guzka pod gruczołem, rozpocząć stosowanie środków antyestrogennych. Często wskazuje się takie preparaty jak Nolvadex lub Proviron, jednak ogólnie zaleca się stosowanie inhibitorów aromatazy już od początku cyklu.
  • Przerost prostaty – bardzo częste w przypadku długiego stosowania Testosteronu Cypionianu jest wystąpienie zaburzeń natury intymnej. Jednym z niepożądanych efektów jest przerost gruczoły prostaty, co z kolei wpływa na inne elementy naszego codziennego funkcjonowania, jak trudności w oddawaniu moczu. Przerost gruczołu prostaty może skutkować również dyskomfortem podczas stosunku seksualnego, ze względu na nieprawidłowe nawilżenie. 
  • Zaburzenia elektrolitowe – jak wiemy, cypionian testosteronu powoduje bardzo wyraźną retencję wody. Długotrwałe stosowanie TestCyp może skutkować zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej. Jako że elektrolity są materiałem energetycznym i budulcowym, zmiany w ich działaniu mogą wywołać spore zamieszanie w naszym organizmie, w najgorszym przypadku skutkując upośledzeniem układu nerwowego, czy mięśnia sercowego.
  • Obrzęk – bardzo często zdarza się, że w przypadku stosowania Testosteronu Cypionate może wystąpić obrzęk twarzy i łydek. 
  • Odkładanie się tłuszczu – bywa, że skutkiem ubocznym stosowania sterydów anabolicznych jest odkładanie się tłuszczu, szczególnie w obrębie bioder – coś, czego kulturysta jednak chciałby uniknąć. 
  • Zapalenie mieszków włosowych – jest to forma skażenia gronkowcem, co skutkuje występowaniem nieprzyjemnej wysypki. 

Jeśli w przypadku długotrwałego stosowania Testosteronu Cypionate pojawią się jakiekolwiek objawy, które nas zaniepokoją, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty. Wprowadzenie odpowiednich środków, nawet stosownych równolegle ze sterydem anabolicznym, pozwoli zahamować niepożądane efekty i zlikwidować nasz dyskomfort.

Odstawianie Testosteronu Cypionate – jak długo trwa i co stosować zamiast? 

Post Cycle Therapy (w skrócie PCT) albo po prostu „odblok„, to okres leczenia po długim użytkowaniu sterydów anabolicznych. W przypadku Testosteronu Cypionate terapię należy rozpocząć po mniej więcej czternastu dniach od ostatniej iniekcji roztworu. Średni czas odbloku wynosi od czterech do sześciu tygodni, czasami jednak zdarza się, że terapię należy kontynuować nieco dłużej. W tym okresie specjaliści przeważnie zalecają stosowanie takich środków jak Clomid, HCG oraz Tamoxifen.