Cykle sterydowe dla początkujących

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu swego pierwszego cyklu sterydowego, możesz mieć mnóstwo pytań.

Cykle sterydowe mogą być skomplikowane dla nowicjusza. Największym problemem jest brak zrozumienia jak działają hormony.

W internecie opisano wiele cykli sterydowych dla początkujących, lecz nie można powiedzieć całkowitą pewnością, iż coś co działało dla kogoś innego, zadziała także dla ciebie. Cykle sterydowe dla początkujących mogą dać ci jedynie podstawę i wraz z rozwojem, często metodą prób i błędów, zrozumiesz więcej co działa, a czego należy unikać.

Większość osób podczas swych pierwszych cykli nie jest w stanie osiągnąć swojego potencjału, gdyż nie są pewni czego chcą i co z tym zrobić. Znane są przypadki, iż ludzie rozpoczęli losowo stosować anaboliczne sterydy przy fatalnych skutkach.

Niektórzy ludzie, kiedy nie zauważają oczekiwanych efektów, frustrują się i zwiększają dawkę oraz wydłużają swoje cykle. To może prowadzić do złych rezultatów. W związku z tym ważne jest by początkujący mieli adekwatną wiedzę o sterydach, ich skutkach ubocznych, spodziewanych wynikach i pomijalnych pomyłkach. Warto wiedzieć, iż stosowanie anabolicznych sterydów w celu wzmocnienia stanu fizycznego jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Powinieneś doedukować się co do rodzajów dostępnych anabolicznych sterydów oraz jak stosować je odpowiednio, tak byś miał dobre doświadczenie.

Prawda jest taka, iż nie ma uniwersalnego cyklu dla początkujących. Czynniki takie jak waga, wiek i wzrost czynią różnicę. Każdy kulturysta będzie potrzebował własnego cyklu, opracowanego pod kątem jego własnych cech i osobistych celów.

Jak zaplanować twój cykl sterydowy?

Pierw musisz zadecydować co chcesz osiągnąć dzięki swojemu cyklowi sterydowemu. Czy chcesz dodać masy, aby wejść w wyższą kategorię wagową? Poszukujesz masy beztłuszczowej czy siły do uprawiania sportu? Chcesz zredukować tkankę tłuszczową aby uwydatnić mięśnie? Warto zauważyć, iż nie możesz spalać tłuszczu i nabierać masy w tym samym czasie, toteż ostrożnie dobierz swoje priorytety.

Następnie, musisz wybrać steryd, którego chcesz użyć. Zachowuj swój pierwszy cykl najprostszym jak się da. Pierwszy cykl powinien być cyklem wyłącznie testosteronowym. Testosteron jest naturalnie produkowany przez ciało, co oznacza iż szanse na doznanie efektów ubocznych jest o wiele niższe niż gdyby zacząć z anabolicznym sterydem jak oksymetolon.

Na tym etapie możesz się zastanawiać, który rodzaj testosteronu powinieneś zastosować, gdyż jest ich wiele. Istnieje cypionat testosteronu, propinat testosteronu, enantan testosteronu i nawet kilka mieszanek. Związki chemiczne są w zasadzie te same, jedyną różnicą stanowiącą liczbę atomów węgla w łańcuchu estrowym. Im więcej atomów węgla posiada łańcuch estrowy, tym większa rozpuszczalność wariantu w tłuszczu. Rozpuszczalność ta wpływa na uwalnianie mieszanki do krwiobiegu.

Kiedy już wstrzykniesz jedną z tych estryfikowanych mieszanek do ciała, osadza się w mięśniu z którego tego powoli uwalnia się do krwi. Jeżeli jesteś początkujący, mógłbyś chcieć rozpocząć z anabolicznym sterydem, którego nie chciałbyś przyjmować często, toteż cypionat testosteronu czy enantat są idealne. Niektórzy sportowcy trenujący trójbój siłowy wykorzystują zawiesinę testosteronową tuż przed wysiłkiem, ponieważ działa szybko, nie więcej niż dziesięć minut.

Głównym problemem jest fakt, iż istniejące cykle sterydowe dla początkujących zostały opracowane głównie przez osobników bez formalnego przeszkolenia w ludzkiej biochemii czy fizjologii. Internet ma mnóstwo osobistych opinii i niebezpiecznej dezinformacji na temat pierwszych cykli sterydowych. Przykładowo niektóre strony zawarły trenbolon w swoich pierwszych cyklach; lecz trenbolon może być toksyczny i nie jest zalecany dla pierwszych stosujących. Jeszcze inne zalecają mieszanie, lecz mieszanie jest jedynie dla doświadczonych.