Trening i odżywianie w cyklu sterydowym

Pierwsze kilka anabolicznych cykli sterydowych są miarą przyuczenia.

Twój pierwszy cykl wraz z następującymi cyklami pomoże ci zmierzyć jak twoje ciało reaguje na hormony.

Poniżej znajduje się kilka wstępnych rozważań zanim rozpoczniesz cykl sterydowe.

Jeżeli tylko bierzesz sterydy, a nie ćwiczysz i nie stosujesz odpowiedniej diety, przygotuj się na rozczarowanie. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie stosują anaboliczne sterydy jest przybranie masy mięśniowej, lecz sterydy nie potrafią budować mięśni same z siebie. Potrzebujesz odpowiednio ćwiczyć i dobrze się odżywiać.

Twój reżim treningowy powinien być mieszaniną zarówno treningów siłowych jak i ćwiczeń budujących masę mięśniową. Podejmij się budujących siłę ćwiczeń jak martwy ciąg, wyciskanie sztangi na ławce czy przysiady. Dla przyrostumasy mięśniowej, wykonuj minimum osiem zestawów każdego ćwiczenia, przy mniejszych obciążeniach. Wykonuj także prostowanie ramion z linką wyciągu górnego nadchwytem i podchwytem (tricep pushdown), motylki (pec flyes), uginanie ramion (bicep curl) i inne skoncentrowane ćwiczenia powiększające twą masę mięśniową. Inną korzyścią anabolicznych sterydów jest to, iż zmniejszają one czas potrzeby odpoczynku pomiędzy powtórzeniami.

Innym efektem brania sterydów jest zwiększona synteza białkowa. Potrafią przynieść wzrost masy mięśniowej i siły. Dlatego też ludzie cierpiący na wyniszczające choroby jak zapalenie wątroby i AIDS mają zalecane sterydy.

Lecz by sterydy działały, powinieneś zapewniać surowy materiał, którym są proteiny. Mięso, jajka, ser, mleko i jogurt są bogate w źródła protein. Możesz także uzyskiwać proteiny z nasion roślin strączkowych.

Bogate w cholesterol jedzenie jak żółtko czy suche owoce także można spożywać. Jednakże ogranicz spożycie tego pożywienia, gdyż cholesterol ma tendencję osadzać się w naczyniach krwionośnych. Spożywaj także dużo błonnika. Doda masy do twej diety i zapobiegnie zaparciom. Jedzenie bogate w potas, takie jak daktyle, mleko, morele i brzoskwinie także powinno być spożywane, gdyż sterydy mogą wywoływać niedobór poziomu potasu we krwi.

Jeżeli chcesz rozpocząć cykl stredyowy i jest to twój pierwszy raz, zacznij od testosteronu. Możesz pomyśleć, dlaczego testosteron kiedy jest tak wiele innych anabolicznych sterydów na rynku? Testosteron jest wysoce wszechstronnym sterydem anabolicznym (najwięcej sterydów anabolicznych jest pochodnymi testosteronu) i jest dobrze tolerowany przez ciało.