Clomid Sanofi Aventis

Clomid nie jest sterydem anabolicznym, ale syntetycznym estrogenem.

Inna nazwą tego środka stosowaną w medycynie jest cytrynian clomifenu. Wykorzystuje się go w medycynie, gdyż przypisywany jest kobietom cierpiącym na bezpłodność – pobudza u nich owulację. Cytrynian clomifenu powoduje natychmiastowe blokowanie lub minimalizowanie estrogenów w organizmie. Jego działanie podobne jest do nolvadexu, provironu lub arimidexu, gdyż powstrzymuje zjawisko ginekomastii, czyli przerostu sutka u mężczyzn. Jeśli chodzi o kulturystykę nie jest zalecany kobietom, gdyż nie przynosi im większych korzyści. Wykorzystują go jedynie przed zawodami aby ograniczyć poziom estrogenu. Ma to na celu zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w okolicach ud i brzucha. Odwrotna sytuacja jest jeśli chodzi o mężczyzn.

U mężczyzn stymuluje uwalnianie hormonów odpowiedzialnych za wydzielanie testosteronu. Przywraca zatem naturalną gospodarkę hormonalną. Jeżeli tak by się nie stało nastąpiłyby duże spadki gdy odstawilibyśmy sterydy. Gdyby nie to nastąpiłby drastyczny wzrost kortyzolu. Jest to naturalny hormon steroidowy wytwarzany przez korę nadnerczy. Wywiera ogromny wpływ na metabolizm, zatrzymuje sól w organizmie oraz prowadzi do przemieszczania się depozytów tkanki tłuszczowej i powstania rozstępów. Generalnie ma prowadzić do wzmocnienia mięśni oraz nastąpić ma przyrost tkanki mięśniowej po jego zastosowaniu. Clomid podobnie jak Nolvadex ogranicza ryzyko wystąpienia retencji wody w organizmie.

Skutki uboczne Clomid Sanofi Aventis

Środek jest dość mało toksyczny i stosunkowo bezpieczny. Jednak z dawkami nie powinno się przesadzać. Przyjmowany w nadmiarze prowadzi do uszkodzenia wątroby. Do skutków ubocznych należą również uderzenia gorąca, zawroty i bóle głowy, problemy ze wzrokiem, problemy seksualne, zaburzenia metabolizmu, wzrost ciśnienia krwi oraz hiperlipidemia. Jeżeli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy czas należy natychmiast zaprzestać stosowania sterydu.

Clomid Sanofi Aventis – dawkowanie

Dawkowanie: dawki powinny być dostosowane do ćwiczeń, najczęściej przyjmuje się je od 50 do 100 mg dziennie przez 4-6 tygodni, pozwala to na przywrócenie produkcji testosteronu do właściwego poziomu.
Clomid zaczyna działać po kilku godzinach. W zależności jaką dawkę przyjęliśmy efekt może utrzymywać się do kilku dni .
Zakupić możemy go w postaci tabletek lub płynów. Jest dość łatwo dostępny a cena przystępna.

Clomid Sanofi Aventis to syntetyczny estrogen używany w medycynie do leczenia bezpłodności u kobiet. Jednym słowem specyfik ten nie zalicza się do sterydów anabolicznych i powinien on być brany zgodnie z instrukcjami producenta lub pod nadzorem lekarskim. Bardzo ważnym jest też i to, że kobieta lecząca nim swoją bezpłodność nie może dawkować go wedle uznania, czyli powinna konsultować z lekarzem zmianę dawki w celu maksymalizacji skuteczności terapii hormonami syntetycznymi. No a jeśli dana kobieta zacznie biegać lub jeździć rowerem i nie zmieni dawki Clomid Sanofi Aventis, to terapia może okazać się niewystarczającą. Chodzi tu o to, że zmiany w aktywności fizycznej, czyli nagły jej wzrost spowoduje to że specyfik będzie działać znacznie słabiej. Jednym słowem trzeba pamiętać o wielu detalach gdy leczy się bezpłodność specyfikiem takim jak Clomid Sanofi Aventis, bo to syntetyczny estrogen dzięki któremu kobiety są zdolne do większego wysiłku, ale jeśli się trenuje to specyfik ten słabiej leczy bezpłodność.

No a u mężczyzn Clomid Sanofi Aventis wpływa na produkcję testosteronu, czyli bierze się go wtedy gdy na jakiś czas trzeba odstawić sterydy anaboliczne, bo wtedy kulturysta nie odczuwa skutków odstawienia tych silniejszych sterydów, a jednym z tych skutków może byś spadek libido i powiązane z tym złe samopoczucie. No bo gdy bierze się sterydy anaboliczne to przyjmuje się syntetyczny testosteron, czyli organizm wtedy produkuje mniej naturalnego. Dlatego bezpieczniej jest zacząć brać środek taki jak Clomid Sanofi Aventis, po to by nie mieć problemów z odstawieniem mocnych sterydów. No bo dzięki temu specyfikowi jądra znowu zaczynają produkować testosteron w odpowiednich dawkach. Jednym słowem nie pojawiają się niepokojące objawy odstawienne lub mają one symboliczny charakter. Dlatego specyfik ten jest bardzo dobrą opcją gdy trzeba przerwać branie sterydów anabolicznych z powodów zdrowotnych lub życiowych.

Clomid Sanofi Aventis tak jak wiele podobnych środków wywołuje efekty uboczne i dlatego powinien być brany zgodnie z instrukcjami lub pod opieką lekarza, bo lekarz zareaguje na to, że bierzemy go w złych dawkach. Jednym słowem rozpozna efekty złego dawkowania i to szybciej niż my sami. No ale bardzo ważnym jest też i to, że Clomid Sanofi Aventis jest jednym z bezpieczniejszych środków tego typu. Rzecz jasna na rynku istnieją specyfiki które zadziałają znacznie szybciej niż w te cztery do sześciu tygodni, ale te inne specyfiki są też tymi mniej bezpiecznymi i dlatego lepiej nie sięgać po coś co działa znacznie mocniej niż Clomid Sanofi Aventis, bo eksperymentowanie z innymi specyfikami i z większymi ich dawkami to też ryzyko, którego nie warto ponosić, jeśli naszego stanu nie kontroluje lekarz. No a w przypadku Clomid Sanofi Aventis nie musi nas kontrolować lekarz, bo jeśli trzymamy się dawek które wyraźnie określił producent dla naszej masy, to kontrola lekarska staje się wtedy zbędną. Chodzi tu tylko o sytuacje w których bierzemy ten specyfik w bezpiecznych dawkach i nie przyjmujemy żadnych innych silnych leków