CLENBUTEROL BALKAN

Clenbuterol to farmaceutyk mający właściwości anty kataboliczne, czyli takie, które wykazują zdolność hamowania rozkładu białek w organizmie.

Jest również substancja przyspieszającą przemianę materii i spalanie tłuszczu, przez co podnosi temperaturę ciała o jeden stopień, dzięki czemu łatwiej wymodelować sylwetkę. Wykazuje on również działanie anabolityczne, które daje przyrost masy mięśniowej również między cyklami.

Clenbuterol balkan jest częściej wykorzystywany przez zawodowych kulturystów. Używany jest również w medycynie jako lek pomocniczy w astmie oskrzelowej. Kulturyści wykorzystują go do kuracji steroidowych. Bardziej popularny jest jednak wśród kobiet niż mężczyzn, ponieważ nie daje skutków ubocznych w postaci maskulinizacji. Należy jednak używać go zgodnie z zaleceniami, gdyś nadmierne spożycie prowadzi do zaburzeń zdrowotnych oraz hormonalnych. Spożywany zgodnie z zaleceniami nie powinien być groźny dla organizmu.

Clenbuterol balkan dawkowanie

Dawka dla rozpoczynających kuracje nie powinna być większa niż 20 mg dziennie. Zawodowi, doświadczeniu kulturyści przyjmują dawkę nawet do 160 mg dziennie. Trzeba pamiętać jednak aby dawkę zwiększać stopniowo , gdyż nagłe zwiększenie jej powoduje liczne skutki uboczne niebezpieczne dla zdrowia. Preparat działa około 12 godzin. Zaleca się przyjmowanie Clenbuterolu przez dwa tygodnie a następnie, dwutygodniową przerwę w zażywaniu. Sportowcy przyjmują go codziennie lub dwa dni, a następnie dwa dni przerwy. Clenbuterol stymuluje centralny układ nerwowy , tak więc najlepiej podzielić dawkę na porcje i przyjmować nie później niż do godziny 17:00.

Skutki uboczne Clenbuterolu

Po 10 dniach mogą wystąpić liczne skutki uboczne takie jak: bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, bolesne skurcze mięśni, drżenie rąk, bóle głowy, nudności, kołatanie serca., bezdech senny, mdłości, zły nastrój, rozdrażnienie, wysypka i brak apetytu, wysoka potliwość, Nie występuje tu objaw maskulinizacji, czyli przerostu sutka mężczyzn. Niekiedy Clenbuterol może wywołać wrogość i złość.
Skutki uboczne można zniwelować przyjmując duże dawki magnezu, potasu i tauryny.
Toksyczność tego sterydu jest umiarkowana. Im większa dawka jaką zastosujemy tym produkt będzie dla nas bardziej szkodliwy.
Clenbuterol wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego jest tak lubiany wśród kobiet. Mięśnie są idealnie ukształtowane i pozbawione zbędnej otoczki. Steryd działa nie tylko w okresie intensywnych treningów, ale również pomiędzy nimi. Clenbuterol dodatkowo chroni tkankę mięśniową przed niebezpiecznym działaniem kortyzolu oraz przyspiesza syntezę białka także w okresie niedoboru kalorycznego.

Clenbuterol balkan jest środkiem o wielu zastosowaniach. Wszystko ze względu na jego kompleksowość działania. Preparat oddziałuje na organizm na wiele sposobów, dlatego korzystają z niego sportowcy o bardzo odmiennych celach treningowych.

Jak działa clenbuterol balkan?

Oczywiście, preparat ten zdecydowanie najczęściej wykorzystują stali bywalcy siłowni. Jest to bowiem środek katalizujący syntezę białek. Oznacza to w dużym uproszczeniu tyle, że dzięki clenbuterolowi bałkańskiemu mięśnie rosną zdecydowanie szybciej. Siła mięśni oraz ich masa zbudowane są bowiem przede wszystkim na białkach. Co ważne, do syntezy białek dochodzi nawet w sytuacji, gdy dana osoba posiada niedobór kalorii, to znaczy więcej ich spala niż dostarcza do organizmu. Nie ma więc problemu, aby łączyć budowę masy ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. Warto też podkreślić, że clenbuterol działa nie tylko w trakcie ćwiczeń, ale również pomiędzy nimi. Dlatego też, pory zażywania preparatu nie trzeba uzależniać od planowanego rozpoczęcia ćwiczeń.

Warto zauważyć, że z clenbuterolu bardzo chętnie korzystają także kobiety i mężczyźni na diecie, którzy na siłowni przede wszystkim spalają tłuszcz. Okazuje się bowiem, że clenbuterol jest bardzo skutecznym spalaczem tłuszczu. Wszystko dzięki zwiększeniu u użytkownika termogenezy. Chodzi o zwiększone zapotrzebowanie na energię skutkujące wzrostem zużycia zapasów tłuszczu.

Clenbuterol pomaga sportowcom w jeszcze jeden sposób. Rzecz w tym, iż zwiększa ich wydolność oraz siłę. Synteza białek, jak również podwyższenie ciśnienia tętniczego oraz rozszerzenie drug oddechowych wpływają na większą wydajność podczas treningu. Naturalną konsekwencją intensywniejszego treningu są natomiast lepsze i szybsze jego efekty. Ponadto, sportowiec po zażyciu clenbuterolu osiąga również lepsze rezultaty w biegach, pływaniu czy jeździe na rowerze. Dlatego tak wielu sportowców wyczynowych daje się skusić i zażywa clenbuterol, zwłaszcza, że jest to relatywnie bezpieczny środek. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że sportowcy biorący udział w oficjalnych zawodach zwykle otrzymują zakaz zażywania tego typu środków.

Co się dzieje w organizmie?

Działanie clenbuterolu opiera się przede wszystkim na pobudzeniu hormonów. Największy wpływ mają na katecholaminy, czyli hormony odpowiadające za pobudzenie organizmu. Jest to pewne uproszczenie, gdyż mechanizm działania poszczególnych katecholamin jest bardzo skomplikowany. Generalnie jednak, katecholaminą jest na przykład każdemu znana adrenalina. Odpowiada ona między innymi za podwyższone ciśnienie. Również pozostałe reakcje fizyczne organizmu po zażyciu clenbuterolu są efektem działania katecholamin. Niemniej jednak, ze względu na obecność hormonów w układzie nerwowym, oddziałują one również na psychikę. Z racji tego, że wśród katecholamin jest dopamina znacząco podwyższająca nastrój, clenbuterol oddziałuje zwykle na psychikę poprzez poprawę ogólnego samopoczucia. Niemniej jednak, układ hormonalny oraz nerwowy są tak skomplikowane i mocno zindywidualizowane, że w niektórych przypadkach efekt może nie wystąpić lub tez być zupełnie odwrotny.