Clomid-50mg/tab 20tabs-40zł

Clomid to popularna nazwa handlowa Cytrynianu Clomifenu.

Sam Clomid nie należy do grupy sterydów anabolicznych, to lek przepisywany kobietom cierpiącym na bezpłodność – ma za zadanie pobudzać owulację. Dzieje się tak ze względu na blokowanie działania estrogenów w organizmie przez clomid. Uściślając, Jeżeli chodzi o budowę chemiczną jest to syntetyczny estrogen, który posiada cechy agonistyczne i antagonistyczne , w budowie jak i działaniu Clomid jest bardzo podobny do Tamoxifenu. Jeżeli chodzi o wykorzystanie w dopingu o tym napiszemy poniżej , natomiast w medycynie popularność zyskał dzięki przeciwdziałaniu na negatywne wpływy estrogenów na oś podwzgórze – przysadka – jajniki.

Jeżeli chodzi o zastosowanie w sporcie to dla męskiej części , Clomid jest bardzo wartościowym produktem. Clomid pobudza do uwalniania hormonów luteinizujących i folikulotropowych, co następnie stymuluje sekrecję męskiego hormonu jakim jest testosteron. Cechy te są niezwykle ważne właśnie przy końcu cyklu ze sterydów anabolicznych , dlatego clomid to fundament dla poprawnego PCT. Ważne jest aby produkcja naszego własnego testosteronu została odpowiednio przywrócona, wtedy też utrzymamy jak najwięcej przyrostów które zdobyliśmy na cyklu. Pamiętajmy że wraz z nagłym spadkiem testosteronu rośnie niestety Kortyzol , a Clomid jest jego wrogiem 🙂 Płeć przeciwna często wykorzystuje go do kontroli estrogenów, dzięki temu efektywniej kobiety tracą tkankę tłuszczową, poprawia definicję mięśni w okolicach ud i bioder. Niestety u kobiet stosowanie Clomidu wiąże się ze sporą liczbą skutków ubocznych.

Dawkowanie w PCT :

Z reguły dawkowanie podczas odbloku zaczyna się w granicach 50 – 100mg dziennie, przez okres od 4 do 6 tygodni. Taka dawka w 80% pozytywnie wpływa na przywrócenie produkcji testosteronu do odpowiedniego poziomu. Kolejną opcją popularną podczas PCT są tzw. dawki uderzeniowe np. 300mg pierwszego dnia , 100mg przez kolejne 2 – 11 dni, i 50mg od 12 do 21 dni. Pamiętajmy że przywracanie odpowiedniej sekrecji testosteronu powinno zachodzić stosunkowo wolno, ale równomiernie przez cały okres odbloku . Aby odblok był efektywniejszy Clomifene Citrate łączy się z HCG przez pierwsze 2 tygodnie po odstawieniu anaboliku ( przy czym HCG bierzemy pierwsze , dopiero po skończeniu HCG zaczynamy Clomid). HCG jest odpowiedzialne za przywrócenie prawidłowej reakcji jąder na obecność endogennego LH. Po odstawieniu HCG, zaczynamy zażywać Clomid. O HCG więcej napisaliśmy w osobnych artykułach.

Przy długich cyklach , kulturyści biorą Clomid wraz z HCG w czasie trwania cyklu, w celu zapobiegania całkowitemu zanikowi produkcji endogennego testosteronu.

Kiedy nie były jeszcze popularne antyestrogeny AI , to Clomid był stosowany w czasie cyklu jako ogranicznik wysokiego poziomu estrogenów. Clomidu redukował ryzyko nabawienia się ginekomastii. Te działanie jest podobne do Tamoxifenu , w sumie oba leki należą do tej samej grupy.

Skutki uboczne :

Clomifene Citrate to środek w miarę bezpieczny, zwłaszcza jeśli chodzi o toksyczność. Osoby stosujące go rzadko informowały o nie pożądanych objawach, jeżeli już mogą się pojawić to mogą wystąpić : uderzenia gorąca, bóle głowy, zawroty głowy, i chwilowe problemy ze wzrokiem. Najczęściej skutki uboczne występują u kobiet, które używają Clomidu w celu ograniczenia aktywności estrogenów w okresie redukcji wagi.

Po sprawdzone środki zapraszamy na e-sterydy.pl