Omnadren 250

Omnadren 250 jest silnym sterydem, który działa anaboliczno-androgenicznie.

Wykorzystywany jest między innymi w medycynie podczas kuracji przeciwko nowotworowi sutka i błony śluzowej macicy a także u mężczyzn, którzy chorują na niedoczynność układu rozrodczego. Omnadren 250 stosowany jest także w kulturystyce i ma za zadanie zbudowanie masy mięśniowej.  

Jest to polski steryd i produkuje się go w fabryce firmy Jelfa. Steryd ten składa się z czterech estrów testosteronu : Propionianu, Fenylopropionianu, Izokaprynianu, Kaprynianu). To połączenie daje Nam długie działanie leku, które może trwać nawet do miesiąca.  Porównując go do innych sterydów, które są podawane domięśniowo, jedna iniekcja Omnadrenu wystarczy na czas od 7 do 14 dni. Stanowi to bardzo dużą wygodę dla użytkownika sterydu.  Bardzo często Omnadren 250 kojarzy się z Sustanonem 250. Zarówno jeden jak i drugi steryd składają się z czterech estrów. Różnicę możemy zauważyć w ostatnim estrze, który jest najmocniej skoncentrowany. W Omnadrenie znajdziemy ester Kapronianu a w Sustanonie ester Dekanianu, oba o takim samym stężeniu. Nic to jednak nie zmienia, gdyż oba estery należą do łańcucha estrowego (długość 10 węgli).

Działanie

 Omnadren 250 to steryd anaboliczno-androgenny. Dawkuje się go drogą iniekcji czyli za pomocą zastrzyku. Działanie jest zbliżone do tego, które oferuje większość odmian testosteronu. Dzięki dodatkowo zawartych w nim esterów do organizmu nie przedostaje się elementarny związek sterydu. Głównym działaniem jakie ma za zadanie wywołać Omnadren jest zbudowanie masy mięśniowej, poprzez magazynowanie azotu w mięśniach. W komórkach mięśni następuje duże stężenie białka co skutkuje w wytworzenie się większej ilości włókien kurczliwych. Mięśnie zaczynają się coraz szybciej pompować a co za tym idzie buduje się masa mięśniowa. Sprawia także, że ilość włókien mięśniowych wzrasta. Dzieje się tak dzięki wzmożonemu wytwarzaniu hormonu wzrostu oraz zbliżonego działaniem do insuliny czynnika wzrostu. Bardzo istotne jest również to, że testosteron wzmacnia spalanie tłuszczu a także chroni mięśnie przed katabolicznym działaniem kortykosteroidów. Ponadto testosteron sprawia, że wytwarzanie czerwonych krwinek wzmaga się co usprawnia wydolność oddechową. 

Dawkowanie Omnadren 250

Dawka leku Omnadren 250 powinna zmieścić się w granicach 250-750 mg na tydzień lub co dwa tygodnie. Dawkowanie to można wspomóc 30-40 mg metanabolu bądź 300-400 nandronolu w ciągu tygodnia. Kuracja trwa 2 miesiące. Po tym czasie wskazane jest zażywać przez miesiąc Clenbuterol w celu uniknięcia większego spadku masy mięśniowej. Warto również zaznaczyć że Omnadrenu nie powinni stosować młodzi chłopcy znajdujący się w fazie dojrzewania, ponieważ lek ma bardzo dużym stopniu wpływa na rozwój układu rozrodczego.

Stosowanie leku w celach budowania masy mięśniowej może się wiązać z wieloma powikłaniami takimi jak magazynowanie wody, co prowadzi do bolesnych obrzęków. Można jednak temu zapobiec stosując antyestrogen bądź inhibitor aromatazy, np. Nolvadex, Proviron, Aromasin. Stosowanie tych suplementów pozwoli nam również walczyć z łysieniem, nadmiernym owłosieniem na ciele, trądzikiem czy też zmianami skórnymi, które bardzo często występują w trakcie kuracji lekiem Omnadren 250.

Prawidłowa kuracja lekiem Omnadren 250 powinna trwać 3 do 4 miesięcy. Aby lek zaczął działać potrzeba minimum 14 dni od rozpoczęcia stosowania. Więcej trwałych korzyści zobaczymy po 4 tygodniach stosowania leku począwszy od pierwszego zastrzyku. Prawidłowa ilość w dawce to 500 mg – 1000 mg na tydzień. Nie wolno oczywiście przyjąć takiej dawki na raz, powinno rozłożyć się to na 3 bądź nawet 4 dawki. Najistotniejszą rzeczą jest jak najbardziej stabilne stężenie środka we krwi. Zbyt duża dawka może tylko wzmóc możliwe działania niepożądane i w żaden sposób to nie pomoże ani nie przyspieszy budowania masy mięśniowej. Zawodowi sportowcy bardzo często korzystają z Omnadrenu w połączeniu z innymi silnymi sterydami takimi jak Anadrol czy Metanabol. Masa mięśniowa po takiej dawce oczywiście w znacznym stopniu wzrośnie ale może to wywołać bardzo silne skutki uboczne.

Skutki uboczne Omnadrenu

Każdy lek niesie za sobą możliwość wystąpienia skutków ubocznych. W przypadku Omnadrenu ujawnia się to pod postacią magazynowania wody oraz silnym nagromadzaniem się tłuszczu w organizmie, co prowadzi do obrzęków utrudniających funkcjonowanie. Może dojść nawet do ginekomastii, czyli do przerostu gruczołów piersiowych. Aby się przed tym ochronić należy poza testosteronem przyjmować środek, który będzie zwalczać estrogeny. Takim środkiem jest na przykład Proviron. Skutkami niekorzystymi stosowania testosteronu są również problemy z cerą, powstają pryszcze, skóra się przetłuszcza. Wzmaga się również wzrost owłosienia na całym ciele, natomiast tracimy na tym włosy na głowie. Szczególnie podczas długotrwałego stosowania dużych dawek znacznie wzrasta poziom agresji. W miejscu wstrzyknięcia leku mogą pojawiać się stany zapalne oraz silne bóle. U mężczyzn ponadto może nawet wystąpić zanik jąder oraz zaburzenie przy produkcji plemników. Kobiety natomiast mogą się zmagać z zaburzeniami miesiączkowania oraz brakiem owulacji. Większość objawów związana jest z alergią na którykolwiek ze składników leku. Innymi objawami są :

– eskalacja stężenia wapna we krwi;

– nieprawidłowości związane z wzrostem kości długich u młodych osób;

– wzrost poziomu cholesterolu.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku Omnadren 250 nie należy stosować u chłopców poniżej 15. roku życia, u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią, ponieważ może to w szkodliwy sposób wpłynąć na rozwój dziecka. Nadwrażliwość na testosteron również nie jest wskazaniem do stosowania sterydu. Przeciwwskazaniem do stosowania są również nowotwory : nowotwór gruczołu krokowego, nowotwór sutka u mężczyzn oraz nowotwór wątroby (w przypadku gdy guz nie jest guzem z przerzutu nowotworu sutka). Osoby, które chorują na niewydolność serca, nerek bądź wątroby także nie powinny stosować tego leku. Innymi przeciwwskazaniami są także : 

– padaczka

– choroba wieńcowa

– migrenowe bóle głowy

Omnadren 250 nie należy także stosować gdy jesteśmy uczuleni na olej arachidowy, orzeszki ziemne i soję. 

Lek Omnadren 250 a inne leki

Niemalże każdy lek może wejść w reakcję z innymi lekami co powoduje zmniejszenie bądź zwiększenie działania jednego bądź drugiego leku. Zanim zaczniemy stosowanie Omnadren 250 powinniśmy skonsultować to z lekarzem, powiedzieć mu o aktualnie przyjmowanych lekach. Steryd ten ma wpływ między innymi na wzrost działania leków przeciwzakrzepowych. Na niekorzyść leku działają natomiast : barbiturany, ryfampicyna, karbamazepina, salicylina, fenytoina oraz primidon. W przypadku, gdy ktoś zażywa insulinę, powinno się zachować szczególną ostrożność. Omnadren zmniejsza stężenie glukozy. 

Omnadren 250 – cena

Cena leku Omnadren 250 waha się w granicach około 60-65 zł. Nie jest to lek refundowany przez NFZ. Za tą cenę otrzymujemy opakowanie pięciu ampułek po 1 ml.