MK677 Ibutamoren 90tabs – 10mg/tab -220zł

Wstęp

  • silnie promuje procesy anaboliczne
  • wspomaga utratę zbędnej tkanki tłuszczowej
  • zwiększa stężenie somatotropiny i IGF-1
  • hamuje procesy kataboliczne
  • obniża poziom kortyzolu
  • wykazuje działanie mimetyczne wzgędem greliny
  • stanowi alternatywę dla iniekcji hormonalnej hormonem wzrostu
  • intensyfikuje powstawanie nowych włókien mięśniowych
  • istotnie wpomaga procesy regeneracyjne

Opis


MK677 Ibutamoren to suplement diety zawierający (R)-1′-(2-methylalanyl-O-Benzyl-D-seryl)-1-(methylsulfonyl)-1,2-dihydrospiro[indole-3,4′-piperidine. Swoją budową przypomina grelinę, która jest kluczowa do zwiększenia stężenia hormonu wzrostu (GH, somatotropina). Ibutamoren oddziałuje z receptorami hormonu wzrostu (GHS-R) wyzwalając syntezę indsulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1 oraz niezbędnego do jego pełnej aktywności białka wiążącego insulinopodobny czynnik wzrostu – 3 (białko IGFBP-3). Dzięki wzmożonej sytnezie IGF działa silnie antykataboliczne. Wykazuje zdolność do hamowania aktywności receptorów somatostatyny.

Ibutamoren został opracowany w celu terapii polegającej na zwalczaniu różnego typu przypadłości takich jak: zanik mięśni, otyłość czy osteoporoza. Wielokrotność i powtarzalność badań daje pewność bezpieczeństwa stosowania suplementu.

Suplementacja MK677 zapewnia odpowiednio wysoki poziom hormonu wzrostu, który pełni istotne funkcje w organizmie. Wpływa na rozwój całego ustroju, odpowiada za regulację metabolizmu substratów energetycznych, steruje procesami anabolitycznymi i katabolitycznymi zachowując niezbędną równowagę. Do naturalnych bodźców zwiększających syntezę somatotropiny zalicza się: intensywny wysiłek fizyczny, sen, podaż adekwatnych aminokwasów, głód i wytwarzanie greliny. Zwiększenie stężenia GH skutkuje wzmożonym procesem wiązania aminokwasów przez tkankę mięśniową, co przekłada się na intensyfikację powstawania nowych włókien mięśniowych a także wzmocnienie struktur kostnych. Modulacja metabolizmu lipidów pozwala na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Wartym uwagi jest fakt, że MK677 wykazuje pozytywny wpływ na osoby otyłe, którym pomaga w osiągnięciu beztłuszczowej masy ciała i utrzymanie efektów redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. W przeprowadzonym badaniu na 32 osobach starszych wyciągnięto zaskakujące wnioski. Podaż Ibutamorenu u osób w podeszłym wieku w bezpiecznej dawce 25 mg na dobę, skutkuje rozbudową tkanki mięśniowej pomimo ujemnego bilansu kalorycznego za oraz wyrównuje stężenie hormonu wzrostu do poziomu osób młodych. Wykazuje działanie ochronne przed otłuszczeniem narządów wewnętrznych oraz pozytywnie wpływa na regenerację stawów i więzadeł.

Ibutamoren w przeciwieństwie do greliny nie wpływa na podniesienie stężenia kortyzolu we krwi. Może nieznacznie obniżyć stężenie testosteronu jednakże nie wykazuje istotnego wpływu na poziom wolnego testosteronu. MK677 pozwala osiągnąć pozytywne efekty porównywalne do greliny jednak nie wykazuje przy tym negatywnych skutków ubocznych. Ciekawym faktem jest, ze MK677 wykazuje dużą odporność na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego, co skutkuje wysoką stabilnością związku i bardzo dobrą bio przyswajalnością. Doustna forma podania suplementu jest alternatywą dla iniekcji syntetycznym hormonem wzrostu.

Istotnym faktem, dla osób uprawiających intensywny wysiłek fizyczny okazuje się maksymalizacja procesów regeneracyjnych po przeprowadzonym treningu.

Możliwe efekty uboczne

Możliwe działania niepożądanie mają związek ze znacznym podwyższeniem stężenia hormonu wzrostu. Są to między innymi: wzmożony apetyt (jednak jeśli zależy nam na znacznej rozbudowie masy mięśniowej może okazać się to atutem), zatrzymywanie wody w organizmie, co można w pewnym stopniu regulować wprowadzając modyfikacje w diecie, obniżony poziom kortyzolu co przejawia się w zbytnej pewności siebie.

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana dawka MK677 to 10 – 40 mg. Najczęściej stosuje się dawkę 20 – 30 mg na dobę. W celu podniesienia stężenia IGF-1 zaleca się spożycie 25 mg w ciągu dnia. Ze względu na 24 godzinny okres półtrwania, przyjmuje się jedną niepodzielną dawkę suplementu.