Clenbuterol 0,02mg/tab

Ile razy miałeś ten sam problem?

Postanowiłeś pozbyć się zbędnych kilogramów tłuszczy. Zredukowałeś liczbę spożywanych kalorii, zacząłeś kręcić coraz więcej minut kardio. Przez pierwszy miesiąc rzeczywiście było widać efekty redukcji, jednak kolejne miesiące sprawiały, że traciłeś nadzieję.. Ciągły głód, mizerne efekty. To sprawiło, że zacząłeś jeść więcej, straciłeś ochotę na wykonywanie dodatkowych ćwiczeń.

Redukcja może być bardzo trudnym okresem w życiu kulturysty. Wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Jednak dzięki ciągłemu rozwojowi branż suplementacyjnych, dziś możemy cieszyć się środkami, które wspomagają nas w tym trudnym czasie. Jednak istnieje druga strona medalu. Zapotrzebowanie na suplementy sprawia, że jest ich mnóstwo… Jak sprawdzić, które działają?

Najlepszym rozwiązaniem jest przeczytanie badań oraz sprawdzenie rezultatów u innych osób związanych ze stosowaniem danego spalacza. Jednak nie znajdziesz lepszego i bardziej sprawdzonego niż Clenbuterol.

Clenbuterol – co to jest?

Clenbuterol jest spalaczem tłuszczu. Warto zauważyć, że wbrew opinii niektórych osób, nie jest to steryd. Jest lekiem zaliczanym do agonistów receptorów beta2-adrenergicznych, które pobudzają współczulny układ nerwowy. Działa rozszerzająco na oskrzela oraz, co najważniejsze, silnie zwiększa termogenezę. Związane jest z tym zjawisko silniejszego wydatkowania energii. Jest popularny wśród kulturystów, ponieważ przynosi bardzo szybkie rezultaty, działa niemal natychmiastowo.

Jak działa Clenbuterol?

Jego działanie możemy przyrównać do o wiele słabszego środku – efedryny. Oznacza to, że osoby, które są niezadowolone z efektów innych środków wspomagających, mogą się zainteresować tym suplementem. Możemy wyróżnić 4 główne efekty spożycia clenbuterolu:

 1. Rozluźnienie mięśni dróg oddechowych poprzez rozszerzenie oskrzeli oraz zwężenie światła naczyń krwionośnych.
 2. Efektywne spalanie tłuszczu poprzez znaczne zwiększenie tempa przemiany materii oraz procesu rozkładu tłuszczów.
 3. Nasilenie procesu termogenezy, czyli wzmożonego wydatkowania energii, szczególnie pochodzącej z tłuszczy.
 4. Działanie stymulujące, pobudzenie do działania, zwiększenie czujności oraz dodatni wpływ na dotlenienie tkanki mięśniowej, co przekłada się na większą zdolność wysiłkową.

Clenbuterol jest najczęściej stosowany przez kulturystów, dążących do zredukowania poziomu tkanki tłuszczowej. Substancją czynną w tym środku jest chlorowodorek Clenbuterol. Przed zastosowaniem upewnij się, że nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Potęgowanie efektów

W celu zwiększenia efektów, Clenbuterol może być stosowany z innymi lekami. Należy jednak zawsze mieć na uwadze aspekty zdrowotne, ponieważ lek sam w sobie może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby. Praktykowane jest łączenie go ze sterydami anaboliczno-androgennymi lub z hormonami tarczycy (T3). W przypadku zażywania kilku środków, szczególnie ważne jest upewnienie się, czy mamy odpowiednie zdrowie do ich stosowania.

Dawkowanie

Jako, że jest to silny środek dopingujący, należy dostosować dawkę do wrażliwości osoby na substancję aktywną. Aby upewnić się, co do wymaganej dawki, należy rozpocząć od minimalnej, czyli ok. 20 – 40 mcg na dobę. Następnie, w przypadku braku zauważalnych negatywnych skutków stosowania, można stopniowo zwiększać dawkę do 60 -100 mcg na dobę. Zawodowi kulturyści, w skrajnych przypadkach, zażywają dawkę nawet do 120 -160 mcg na dobę. W każdym momencie zażywania, należy kontrolować zdrowie.

Środek stosowany jest w cyklach. Możemy wyróżnić 3 różne nurty, jeżeli chodzi o zalecenia do okresu trwania cyklu. Pierwszy mówi o stosowaniu przez 3 – 4 tygodni. Inne badania sugerują, że środek powinien być przyjmowany przez 6 do nawet 8 tygodni. Ostatni z nurtów zaleca stosowanie przez 2 tygodnie według schematu: 2 dni stosowania, 1 dzień przerwy. Następnie przechodzi się na słabszy środek, jak np. efedryna, na kolejne 2 tygodnie.

Efekty niepożądane Clenbuterolu

Stosowanie leków zawsze wiąże się z ryzykiem występowania skutków ubocznych. Clenbuterol nie pozostaje w tej kwestii dłużny innym lekom. Typowe efekty niepożądane, jakie możemy zauważyć przy stosowaniu tego preparatu to:

 • drżenie mięśni,
 • podenerwowanie,
 • wzrost ciśnienia tętniczego,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • nudności,
 • wymioty,
 • zgagi,
 • bezsenność
 • inne.

W przypadku zwiększenia dawki, efekty te mogą ulec nasileniu. Można również spotkać się z skutkami przedawkowania, przy znacznym przekroczeniu zalecanej dawki, takimi jak: utrata zdrowia, życia lub poważne zatrucie środkiem.

Przeciwwskazania

W przypadku chorób układu krążenia (w tym nadciśnienie tętnicze) lub chorób układu nerwowego, stosowanie leku jest bardzo niewskazane. Grozi to znacznemu pogorszeniu stanu zdrowia osoby stosującej preparat.

Podsumowanie

Clenbuterol jest środkiem, przynoszącym błyskawiczne i świetne efekty, jeżeli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Przed zastosowaniem, należy jednak skonsultować się z lekarzem oraz mieć na uwadze aspekty zdrowotne, związane ze stosowaniem środków dopingujących.