CJC-1295 with DAC 2mg-140zł

OPIS:

CJC-1295 z DAC jest to peptyd z rodziny GHRH ( jest rozszerzona i ma długość 44 aminokwasów) natomiast DAC z 15 aminokwasami usuniętymi, ma w sumie 29 aminokwasów. CJC 1295 z DAC jest również nazywany kompleksem powinowactwa leków. CJC-1295 z DAC jest często określany jako GHRH z kompleksem Affinity , w ten sposób wydłuża żywotność peptydu.
Dzięki modyfikacji czynnika uwalniającego hormon wzrostu z takimi substancjami jak D-Ala, Gln, Ala i Leu w pozycjach 2, 8, 15 i 2 powstaje o wiele stabilniejszy peptyd z substytucją w pozycji 2, aby zapobiec rozszczepieniu DPP-IV, natomiast pozycja 8 ma na celu zmniejszenia przegrupowania asparaginy lub hydrolizy amidu do kwasu asparaginowego, pozycję 15 w celu zwiększenia aktywności biologicznej, i pozycji 27, aby zapobiec utlenianiu metioniny. Wykorzystując technologię leku Affinity Complex do GRF, peptyd wiąże się selektywnie z krążącą albuminą po podaniu podskórnym, przedłużając w ten sposób jego okres półtrwania.
Jak można zauważyć, podstawowy Semorelin został skrócony o 15 aminokwasów. Wynika to z faktu, że Semorelin rozkładał się zbyt szybko, aby w stosowaniu był opłacalny oraz byli byśmy narażeni na częste iniekcje.
Dlatego pozostałą część łańcucha aminokwasów połączono z jednostką kwasu 3-maleimidopropionowego (MPA), co skutkuje wiązaniem się z albuminą po egzogennym wstrzyknięciu do osocza krwi, dzięki temu wywiązuje się o wiele dłuższy okres półtrwania, i to właśnie nazywane jest DAC (kompleks powinowactwa drufów).

JAK DZIAŁA CJC 1295 z DAC ?

CJC-1205 with DAC działa jak GHRH czyli hormon uwalniający hormon wzrostu. W zdrowym organizmie człowieka duże ilości hormonu wzrostu są przechowywane w przysadce mózgowej. Komórki wewnątrz przysadki uwalniają hormon wzrostu w odpowiedzi na przekazywanie sygnałów przez GHRH . Następnie peptyd Grelina ( którego GHRP – peptydy uwalniające hormon wzrostu – są jego mimetykami), hamuje uwalnianie hormonu wzrostu z magazynu przez somatostatynę. GHRH i Ghrelin działają na różne populacje somatotropów (komórki uwalniające GH). GHRP i Ghrelina zwiększają liczbę somatotropów uwalniających GH, ale nie ilość uwalnianą przez każdą komórkę.
CJC 1295 wpływa zarówno na liczbę komórek wydzielających, jak i ilość które pojedyncze komórki są w stanie wydzielać. Grelina jest uwalniana w określonym schemacie, które różnią się w zależności od tego, jaki styl życia prowadzi dana osoba, czy jest aktywna fizycznie. Badania pokazały że CJC-1295 z DAC stymuluje sen wolno falowy. Jest to czas snu, kiedy nasz organizm efektywnie sam wykonuje pewne czynności w celach naprawczych, regenerujących nasze mięśnie, tkanki itp.
GH wytwarza się w naszej przysadce mózgowej, ale niestety nie każdy może uwolnić hormon wzrostu w dużych ilościach , tak więc z punktu medycznego czy dopingu okazuje się że CJC-1295 z DAC jest bardzo korzystny.

DAWKOWANIE:

Tak jak w przypadku CJC 1295 , wersje z DAC stosujemy tak samo , czyli dawka na tydzień to 2000mcg , ja osobiście preferuję podzielić na pół i robić dwie iniekcje w tygodniu po 1000mcg.

WNIOSKI:

CJC 1295 with DAC to kolejny peptyd z rodziny GHRH , uwalnia nasz naturalny hormon wzrostu i charakteryzuje się długim czasem półtrwania.

Praktyka jak i badania laboratoryjne wykazały że nie stwierdzono skutków ubocznych podczas jak i po stosowania CJC-1295 z DAC , natomiast zaobserwowano takiej objawy jak utrata tkanki tłuszczowej , lepszą regenerację , wzmocnienie mięśni.

Komfortowe jest dawkowanie CJC z Dac które wynosi 2mg tygodniowo (czyli możemy stosować je raz lub 2 razy w tygodniu) jest to bardzo wygodne.

Aby wzmocnić efektywność tego peptydu warto połączyć go z jakimś GHRP.