CJC-1295 2mg-80zł

Opis:

jednym z bardziej znanych peptydów na świecie jest właśnie CJC-1295 jest to peptyd iniekcyjny mający za zadanie  zwiększenie naturalnej produkcji hormonu wzrostu. CJC1295 uwalnia nasz naturalny hormon wzrostu w sposób analogowy lub mimetyczny. Znaczy to tyle że działa w taki sam sposób jak GHRH dlatego jest zaliczane do tej samej grupy.

Zastosowanie w Sporcie:

W dopingu CJC-1295 jest cenione za możliwość podniesienia poziomu hormonu wzrostu,a co za tym idzie również  wzrost stężenia innego ważnego hormonu dla sportowców jakim jest IGF-1. Wzrost poziomu wyżej napisanych hormonów skutkuje utratą tkanki tłuszczowej , szybsza regeneracją,  a trenując i stosując odpowiednią dietę możemy rozbudować masę mięśniową. CJC1295 to produkt z rodziny GHRH, jest bardzo popularny jako  tańszy odpowiednik syntetycznego hormonu wzrostu HGH, inna sprawa że rzadko łączy się ten peptyd kiedy już stosujemy HGH.

Kiedy zależy nam na wysokim i trwałym stężeniu poziomu GH , warto stosować CJC-1295 które ma wydłużony czas działania, co daje komfort iniekcji tylko raz w tygodniu.

Kiedy najlepiej stosować ?

CJC-1295 jest najbardziej trafnym wyborem w przypadku, kiedy zależy nam na rzadkich  iniekcjach i chciałby naturalnie pobudzić GH , a nie chce podawać syntetycznego hormonu wzrostu z zewnątrz. Stałe dawkowanie peptydu CJC zapewnia nam stały stabilny poziom który daje bardzo dobre wspomaganie przy naturalnej produkcji hormonu wzrostu GH.

Skutki uboczne :

Pragnę nadmienić że występują bardzo rzadko , a jeżeli już mogą wystąpić to są związane  z nadmiernym spożywaniem hormonu wzrostu (GH) i mogą mieć objawy ,takie jak: nadmierne zatrzymanie wody w organizmie, ból z kompresją nerwów , zmniejszona wrażliwość na insulinę. Przyczyną takich objawów często jest stymulacja do wytwarzania znacznej ilości hormonu wzrostu. Rozwiązaniem tego problemu , jest zmniejszenie dawki lub chwilowe zaprzestanie stosowania.

Jak stosować CJC1295 ?

CJC 1295 jak większość peptydów jest sprzedawane w w fiolkach , gdzie może znajdować się 2 lub 5 mg liofilizującego proszku, jest to właśnie nasz peptyd. Zawartość fiolki należy rozpuścić dodając wodę iniekcyjną lub bakteriostatyczną ( ewentualnie sól fizjologiczna). Najbardziej popularna metoda rozrabiania to 2 ml które wbijamy do fiolki z proszkiem, następnie gotowy  roztwór ma stężeniu 1 mg / ml, lub 1000mcg / ml. W 2 ml mamy 2000mcg CJC 1295.

Iniekcja może być podskórna lub  domięśniowa  zgodnie z preferencjami osoby stosującej , ja osobiście preferuje podskórną. Pamiętajmy że peptydy możemy mieszać w jednej strzykawce, bardzo popularne jest np:łączenie GHRP z CJC1295.

Dawkowanie:

Dzięki CJC-1295 możemy na stałe wspierać produkcję naturalnego GH, w dawkach  opisanych poniżej:

Zalecaną dawką CJC 1295, jest jeden flakon tygodniowo , czyli 2mg (2000mcg) w tygodniu , osobiście dawkę tę dzielę na 2 iniekcje ( np. poniedziałek , czwartek po 1000 mcg).

Łączenie CJC-1295 z GHRP ?

CJC-1295 często jest stosowane z GHRP, a najważniejszym z powodów takiej relacji  jest chęć zwiększenia efektów. Głównym powodem takich mixów jest to że modyfikacja DAC powoduje relatywnie niższy poziom wolnego peptydu. Samo w sobie jest to raczej negatywne, lecz równoważone jest to przez  niższe poziomy podtrzymania. Kiedy łączymy kurację z GHRP, to te połączenie wydłuża i wzmacnia poziom wolnego peptydu GHRH.

Jeśli stosujemy CJC-1295 z dowolnym GHRP, to pamiętajmy że dozowanie CJC pozostaje bez zmian czyli 2mg tygodniwo, jednak GHRP powinnismy stosować 100mcg (2- 3 razy dziennie) , lub 50mcg w przypadku Hexarelin.

Trochę z chemii:

CJC-1295 jest peptydem z grupy uwalniających hormon wzrostu (GHRH), mimetyki. Czym GHRH ? Jest to nazwa naturalnie występujących hormonów w organizmie. CJC-1295 to związek aminokwasowy , a raczej jest zmodyfikowaną wersją pierwszych 29 aminokwasów GHRH. Cjc1295 zanika w naszym organizmie po okresie około  7 dni od iniekcji , w tym czasie trzyma stały poziom.

Peptyd ten wzmacnia wytwarzanie naturalnego hormonu wzrostu. Nasz organizm sam w sobie  nie inicjuje impulsu do uwalniania GH , jednak robi to CJC-1295 co zapewnia nam stały poziom Gh w krwi, zwiększa amplitudę naturalnych impulsów hormonów wzrostu.