Bremelanotide PT141 10mg-120zł

PT-141 jest metabolitem tak jak Melanotan 2

Masa cząsteczkowa: 1025,2

Wzór chemiczny: C50H68N14O10

Sekwencja: Ac-Nle-cyklo [Asp-His-D-Phe-Arg-Trp-Lys] -OH
Numer CAS: 189691-06-3
Pubchem: CID 9941379
Struktura nazwy: cyklo- [Nle4, Asp5, D-Phe7, Lys10] alfa-MSH- (4-10)

Opis:

Pt141 lub inaczej Bremelanotide to peptyd który znalazł zastosowanie w walce z zaburzeniami funkcji seksualnych zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

U mężczyzn stosuje się go podczas problemów z erekcją i impotencją , natomiast u pań , Pt141 ma poprawić podniecenie seksualne.

Bremelanotide jest spokrewniony z Melanotan , mówi się nawet o tym że powstał z części jego łańcucha , jest to hormon peptydowy stymulujący melanogenezę, znaną pod nazwą hormonu stymulującego alfa-melanocyt.

W skrócie MSH wywołuje silny wpływ na apetyt , libido i metabolizm lipidów. Badania wykazały że peptyd Pt141 wzmacnia libido poprzez aktywację receptorów melanokortyny MC1R i MC4R.

Dodatkowo jeżeli chodzi o opalanie Pt141 ma podobne właściwości jak Melanotan , przy czym nieco słabsze.

Dawkowanie podczas terapii w leczeniu dysfunkcji seksualnych:

Bremelanotide to lek na dysfunkcje seksualne , szczególnie u mężczyzn , badania wykazały że działa poprzez aktywację receptorów melanokortyny w naszym mózgu , co stymuluje funkcje seksualne.

Badania kliniczne na szczurach wykazały że już przy dawkach od 1 do 2 mg , peptyd ten jest niezwykle skuteczny zwłaszcza jeżeli chodzi o erekcję .

PT141 obecnie :

Jak wspomniano wcześniej Pt141 opracowano z innego popularnego peptydu jakim jest Melanotan , kótry wykorzystywany jest jako środek opalający nie narażając się na działanie promieni słonecznych.

W 2012 roku wykazano że efektem ubocznym w działaniu Melanotan jest podniecenie seksualne i erekcja , stąd postanowiono wyodrębnić odpowiedzialny za to łańcuch i stworzyć nowy peptyd który zachował pewne cechy wspomagające opalanie ale jest skutecznym lekiem w walce z problemami łóżkowymi 🙂

W przeciwieństwie do Viagry , Pt141 nie oddziałuje na układ naczyniowy , ale bezpośrednio zwiększa popęd seksualny za pomocą układu nerwowego.

Dawkowanie:

Najlepiej stosować na noc w dawkach od 200-400mcg dziennie , przez okres 30-40 dni.