Boldenone Undecylenate-250mg/ml 10ml vial-130zł

Boldenone Undecylenate jest to bardzo silny anabolik, który wykazuje również umiarkowane efekty estrogenowe oraz androgenniczne.

  W budowie co prawda wyraźnie nie różni się od testosteronu, jednak największą różnicą są podwójne wiązanie na pierwszej oraz czwartej pozycji. Jest to środek popularny wśród kulturystów ze względu na bardzo unikalne cechy. Steryd ten może bowiem znaleźć zastosowanie praktycznie przez cały rok.

Działanie

Boldenone Undecylenate tak jak zdecydowana większość sterydów wpływa na zwiększenie masy mięśniowej przez większe zatrzymanie nitrogenu, a także ma bardzo pozytywne oddziaływanie zarówno na syntezę jak i resyntezę białek. Oczywiście działanie to niekoniecznie musi zostać wywołane przez pośredników androgenicznych tak jak w przypadku innego sterydu nandrolonu. Jakie zastosowanie ma Boldenone Undecylenate, którego nie ma żaden inny środek? Steryd ten w pewnym sensie zapewnia dopływ istotnych składników do syntezy protein przez zwiększenie apetytu danej osoby.

Środek ten zatem ułatwia osobie stosującej zapewnić większą ilość jedzenia (przede wszystkim białek), które jak wiadomo jest bardzo potrzebne do uzyskania dobrych przyrostów przy stosowaniu sterydów. Cześć kulturystów jest zdania, że jest to zdecydowanie największa zaleta tego środka.

Aktywność estrogenowa tego środka jest co prawda mała, ale obecna. Ma ona jednak pozytywne efekty.  Aromatyzacja boldenonu jest bowiem zbyt mała do stworzenia prawdziwych problemów w normalnych dawkach wynoszących 300 – 400 mg/tydzień. Z kolei ginekomastia lub zbyt duże odtłuszczenie praktycznie nie są spotykane. Lekka aromatyzacja może być odpowiedzialna za znacznie lepszą utylizacje glukozy, a także wpłynąć na większą produkcję hormonu wzrostu.

Korzyści ze stosowania sterydu będą miały również osoby, które uprawiają inne sporty niż kulturystyka czy sporty siłowe. Środek ten  stymuluje  bowiem uwalnianie erythropoeitiny w nerkach. Warto wiedzieć, że erythropoeitina to hormon znany bardziej jako EPO i jest coraz częściej wybierany przez sportowców trenujących sporty wytrzymałościowe. Daje on ciału sygnał do większej produkcji czerwonych krwinek. Jak wiadomo czerwone krwinki odpowiadają za transport tlenu, co oznacza, że znacznie większa ilość tlenu będzie dzięki temu transportowana. Pozwoli to na uzyskanie lepszej wytrzymałości do momentu powstania kwasu mlekowego (powoduje on bóle oraz obniżoną aktywność). Kulturyści mogą korzystać z tej zalety środka przede wszystkim w okresie rzeźby. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z nie aromatyzującym sterydem, czyli Winstrolem albo Primobolanem. Największym problemem dla kulturysty w tym okresie może być walka ze zwiększonym apetytem. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie jednak połączenie środka ze sterydami masowymi takimi jak testosteron czy anadrol, co pozwoli na uzyskania bardzo dużych przyrostów masy mięśniowej.

Dawkowanie

Boldenone Undecylenate powinien być przyjmowany raz na tydzień (środek pozostaje aktywny ponad cztery tygodnie), jednak ze względu na dostępność w ampułkach 25 mg/ml, przyjmowany jest w dawkach 25-50 mg ED lub EOD. Rekomendowane jest jednak stosowanie 300 – 400 mg/tydzień. Środek nie jest hepatoksyczny, dlatego można go z powodzeniem stosować w długim cyklu. W przypadku, gdy Boldenone Undecylenate będzie miał większe stężenie  (np. 200 mg/ml) można go przyjmować tylko raz w tygodniu. Jest wtedy nie tylko szybsze uwolnienie, ale także wcześniejszy efekt szczytowy. Warto mieć świadomość, że najlepsze rezultaty przyjmowania tego sterydu będą przy stosowaniu go razem z fazą ładowania. W zdecydowanej większości przypadków będzie to związane z większą dawką (600 – 800 mg/tydzień) przez dwa pierwsze tygodnie, a następnie 300 – 400 mg/tydzień przez kolejne 8-10 tygodni.

Boldenone Undecylenate zdecydowanie najczęściej stosowany jest przy robieniu rzeźby. Steryd łączony jest wtedy ze stanazololem, trenbolonem, a także testosteronem propionatem. Środek ten może zdecydowanie podkreślić rysy mięśni bez specjalnej aromatyzacji. Z kolei połączenie 50 mg/dzień stanazololu z 300 – 400 mg/tydzień boldenonu nie tylko utrzyma przyrosty, ale również zwiększy definicję pomagając jednocześnie zgubić zbędny tłuszcz.

Osoby, których celem jest uzyskanie mniejszych lecz bardziej suchych przyrostów powinny zastosować połączenie parabolanu w dawkach 76 mg EOD z boldenonem. Nie zaburzy się wtedy zarówno proporcji jak i definicji.

Skutki uboczne

Boldenone Undecylenate jest stosunkowo bezpiecznym środkiem dla organizmu. Środek nie powinien wyrządzić większych szkód zdrowotnych osobom stosującym, które nie przekroczą rekomendowanych dawek. Niepożądane działanie takie jak trądzik, zmiany skórne czy wypadanie włosów oczywiście mogą wystąpić jednak w praktyce są bardzo rzadko spotykane. Bardzo nietypowym skutkiem ubocznym wynikającym z przyjmowania tego środka jest uczucie duszności w momencie iniekcji, w niektórych przypadkach jest ono nawet intensywne. Część kulturystów skarży się z kolei na bardzo nieregularny rytm serca.