ANAPOLON

Oxymetholone 50mg tabletki

Preparat z grupy najsilniejszych sterydów anabolicznych. Dostępny na rynku od 1960r. – do dzisiaj, znalazł zastosowanie w medycynie, w leczeniu ostrej niedokrwistości, osteoporozy oraz po zabiegach operacyjnych, gdy pacjent stracił wiele krwi. Dlaczego ?
Otóż Anapolon posiada charakterystyczną cechę: powoduje wzrost produkcji erytrocytów, czyli tzw. czerwonych płytek krwi. Dzieje się tak, ponieważ wpływa on na poziom erytropoetyny – hormonu produkowanego w nadnerczach, a biorącego udział w syntezie erytrocytów w szpiku kostnym. Wzrost erytrocytów, to wzrost ilości tlenu, transportowanego przez krew, a tym samym szybsze procesy syntezy, w tym syntezy białka.
Tak więc jest to preparat, który doskonale przyspiesza przyrost masy mięśniowej.

ANAPOLON dawkowanie

Dawkowanie uzależnione jest od stopnia zaawansowania. Początkujący nie powinni zaczynać od tego leku (bardzo silne działanie). Dla średniozaawansowanych zaleca się przyjmowanie 50-100mg dziennie, zaś dla zawodowców 200-300mg dziennie. Duża część zawodowców nie przyjmuje leku dłużej niż 4 tygodnie – ze względu na retencję wody i stopniowe odkładanie się tłuszczu. Można stosować do 6 tygodni.
Możliwy przyrost masy to nawet 10kg w tygodnie, genialny środek szczególnie podczas pierwszych tygodni kuracji.
Podczas kuracji Anapolonem warto zastanowić się nad włączeniem w cykl Clomidu bądź Tamoxifenu – są to środki, które działają silnie anty-estrogenowo, dzięki czemu niwelujemy ryzyko pojawienia się ginekomastii bądź innych związanych z podwyższonym poziomem estrogenów we krwi. Ponadto istnieje możliwość łączenia Anapolonu z Winstrolem, Nandrolonem bądź estrami Testosteronu, mając na uwadze, że na największe skutki uboczne narażeni jesteśmy przy połączeniu z Testosteronem.

Skutki uboczne ANAPOLON – Oxymetholone

O jakich skutkach ubocznych mowa ? Typowe dla androgenów czyli łysienie, silne bóle głowy, trądzik, uszkodzenie wątroby, zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty, uderzenia gorąca, czy biegunka.
Kobiety zdecydowanie powinny zrezygnować z sięgania po ten środek, ponieważ androgenowość tego specyfiku powoduje pojawienie się męskich cech, zwanych drugorzędowymi, które są nieodwracalne.
Warto też pamiętać że Anapolon powoduje bardzo dużą retencję wody. W celu otrzymania suchej masy mięśniowej należy włączyć skrupulatną dietę oraz treningi cardio 3-4 razy w tygodniu. Dzięki temu nasz przyrost będzie o wiele lepszej jakości.

Anapolon Oxymetholone uznawany jest za najmocniejszy steryd doustny stosowany w kulturystyce. Jego podstawowym działaniem jest zwiększenie produkcji czerwonych krwinek, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie ilości tlenu transportowanego do mięśni. Pozwala to na uzyskanie znakomitej pompy już na samym początku treningu. Dodatkowo, efekt jest tak mocny, że stosujący Anapolon Oxymetholone często skarżą się na ból mięśni, który jest tego skutkiem ubocznym.

Steryd ten podnosi także poziom żelaza we krwi, co zwiększa wytrzymałość mięśni oraz ich siłę. Służy również do stymulowania produkcji bardzo mocnego insulino-podobnego hormonu polipeptydowego IGF-1.

Zadaniem Oxymetholone jest budowanie masy w pierwszych kilku tygodniach cyklu. Steryd ten sprawia, że w organizmie występuje ogromna retencja wody, więc już po kilku dniach stosowania zanika zarys mięśni. Dużym efektem ubocznym jest znaczne odkładanie się tłuszczu w ciele.

W trakcie stosowania Oxymetholone mięśnie stają się bardzo napięte i spompowane.

Stosując Oxymetholone możliwe jest uzyskanie dużego progresu w krótkim czasie. Dzieje się tak, dzięki znacznemu wzrostowi masy ciała i siły. Uzyskiwane efekty są tak mocne, że często notuje się regularny przyrost podnoszonego ciężaru z sesji na sesję.

Właściwości tego sterydu sprawiają, że w bardzo dobrym stopniu chroni on ludzki organizm przed przetrenowaniem. Poziom regeneracji wzrasta tak bardzo, że bez żadnych problemów można zmniejszyć przerwy miedzy seriami i ćwiczeniami oraz zwiększyć ilość treningów w ciągu tygodnia.

Niestety steryd ten jest pochodną DHT, więc ubocznymi efektami stosowania Oxymetholone jest wypadanie włosów, a także trądzik. Bardzo prawdopodobne, że w trakcie zażywania preparatu pobudzane są także receptory estrogenu, co wywołuje działania uboczne charakterystyczne dla estrogenu.

W celu zapobiegnięcia temu procesowi, jako substancję blokującą receptory estrogenu bardzo często stosuje się Nolvadex.

Kolejnymi działaniami ubocznymi, które mogą wystąpić u osób stosujących Oxymatholone są bardzo mocne bóle głowy, krwotoki z nosa, problemy żołądkowe, uderzenia gorąca i złe samopoczucie.

Stosowanie sterydu w nadmiernych ilościach zwiększa ryzyko raka prostaty i wątroby, a także problemów z nerkami, wątrobą i układem krwionośnym, gdyż poprzez zaburzony stosunek HDL do LDL w surowicy krwi zwiększa się ryzyko wystąpienia miażdżycy tętnic.

Odstawianie

Żeby przywrócić naturalną produkcję testosteronu, zazwyczaj stosuje się Clomid i HGC po ok. 18 godzinach od zażycia ostatniej dawki Oxymetholone. PCT dobiera się zależnie od środków używanych w dalszej części cyklu.

Dawkowanie

Dawkowanie jest mocno uzależnione od stopnia zaawansowania. Nie jest polecane stosowanie tego leku na początku przygody z kulturystyką. Średnio zaawansowani nie powinni przekraczać 50-100mg dziennie, a profesjonaliści 200-300mg. Ze względu na retencję wody i odkładanie się tłuszczu nie zaleca się stosować preparatu przez dłużej niż miesiąc. Maksymalny czas stosowania to 6 tygodni.