Arimidex vs Aromasin

Witamy , kolejny z artykułów jaki postanowiłem napisać , to często zadawane pytanie na forach co lepsze ? Symex czy  Anastrazol?

Wstęp

Na wstępie zaznaczę że Symex znany jest również pod takimi nazwami jak Aromasin czy Exemestane. Natomiast Anastrazol to nic innego jak Arimidex . Oba środki to tzw. antyestrogeny (AI) do grupy tej należą również inne leki ,jednak w tym artykule skupimy się na tej dwójce bo są jednymi z najpopularniejszych. O co chodzi ze stosowaniem AI czy to wymóg?

Zacznijmy od tego że większość sterydów po które sięgamy około 90 procent ma pożądane przez nas cechy anaboliczne jednak wraz z tym w parze idą cechy androgenne (czyli retencja wody , wysoki poziom estrogenu , ryzyko ginekomasti ,obniżone libido itp) . Wiadomo że na cyklu zależy nam przede wszystkim na idealnej sylwetce , spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej , jak najlepszej jakości mięśni dlatego w większości przypadków w czasie kuracji wymagane jest stosowanie AI w celu kontroli odpowiedniego poziomu estrogenu. Arimidex i Aromasin to jedne z najpopularniejszych antyestrogenów wykorzystywanych w czasie kuracji.

ARIMIDEX vs AROMASIN

Jeśli chodzi o opisy tych środków to temat wyczerpaliśmy w poprzednich artykułach , linki są podpięte powyżej przy nazwach produktów. Dlatego tutaj staramy się tylko przedstawić pokrótce porównanie tych dwóch środków.

Co wybrać kiedy tak naprawdę i jeden i drugi działa 🙂  Arimidex w medycynie ma zastosowanie jako lek na nowotwór , natomiast w sporcie ma zastosowanie w obniżaniu poziomu estrogenu , badania wykazały że jest w stanie go zbić nawet o 80%. Jeśli chodzi o dawkowanie to dawka wynosi od 0,25mg do 1mg , przyjmowane co 1-3 dni. Oczywiście dawkowanie jest zależne od naszej podatności na skutki androgenne , sterydy jakie wykorzystywane są w cyklu , jak i poziomu estrogenu przed użyciem AI. Wszystkie AI w sporcie traktowane są jako DOPING !!! ( czyli są zakazane).

Aromasin w medycynie ma praktycznie takie samo zastosowanie , przy czym jest znacznie częściej przypisywany pacjentom. W sporcie ma również te samo zastosowanie co jego konkurent , także jeśli masz problemy z wysokim poziomem estrogenu to zaleca się stosować dawki od 12,5 do 25mg dziennie .

Jednoznacznie ciężko odpowiedzieć który jest lepszy , po pierwsze :

  1. To moim zdaniem kontrola estrogenu w czasie cyklu to obowiązek , łatwo nam  wtedy zweryfikować czy podczas cyklu AI jest nam w ogóle potrzebny , a jak już jest to mniej więcej wiemy kiedy go przerwać i ponownie zastosować , jestem zwolennikiem że im mniej leków bierzemy tym lepiej , także można stosować te preparaty cyklicznie.
  2. Na swoim przykładzie powiem tak : kiedyś sięgałem w razie w po Arimidex , przy czym na chwilę obecną wole Aromasin ( to nowszy lek i szybciej działa bo już po 2 godzinach) co do okresu półtrwania to ma do 24 godzin. Na plus dla Aromasinu jest to że mówi się że jest mniej toksyczny od Anastrozolu.

Oba środki są dobre w różnych przypadkach

Sprawdza się jeszcze taka zasada , potwierdzona praktyką i badaniami , że Exemestan zbija tylko E2 ( estradiol) i większość z nas tylko na to patrzy , jednak jest coś takiego jak E1 ( bardziej szkodliwy typ estrogenu o wiele dłużej utrzymujący się na wysokim poziomie) a na to idealnie pasuje Anastrazol.

Podsumowując oba środki są dobre , najbardziej ważne jest odpowiednie ich stosowanie i poznanie swojego organizmu , będąc na cyklu nie warto oszczędzać na badaniach hormonalnych , dlatego aby również nie przesadzić z dawkowaniem antyestrogenów , bo nie trzeba ich podawać regularnie przez cały okres stosowania sterydów , oczywiście pod warunkiem że nie stosujemy OLBRZYMICH dawek 🙂 Nie oszukujmy się stosując 1000mg Testosteronu tygodniowo , jesteśmy poniekąd zmuszeni do regularnego dawkowania AI , można spróbować najpierw jednego , potem drugiego abyśmy sami stwierdzili co jest dla nas lepszym rozwiązaniem.

Jeśli zainteresowałem cię tematyką antyestrogenów to zapraszam cię do lektury na naszym portalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *