Stenbolone 100 – 100mg/ml 10ml/vial- 200zl

Uwaga !!! tak jak każda dziedzina czy to technologia , medycyna , motoryzacja tak i DOPING rozwija się i zmienia , dlaczego o tym pisze ?

Odpowiedź jest prosta pamiętam 20 lat temu kiedy na siłowni słyszałem teksty że jestem „na cyklu” – co bierzesz ? „Mete” , później była moda na testosteron ( do tej pory w sumie to steryd bazowy każdego cyklu) , furorę robiła grecka deka pojawił się trenbolon . Można pisać i pisać jednak śledząc amerykańskie fora  widzę że powoli moda idzie w innym kierunku , cykle które teraz się pojawiają wykorzystują środki dla większości nieznane. Takim środkiem niezwykle popularnym w mekce kulturystyki czyli USA jest właśnie Stenbolone.

Co to jest Stenbolone ?

Producent euro-pharmacies , po raz kolejny rozszerza swoją ofertę o produkt w Polsce niespotykany , a raczej trudno dostępny , teraz możesz go mieć u siebie w domu 🙂

Dostawca: Euro-Pharmacies
Nazwa chemiczna: Octan Stenbolone
Występowanie: Flakon 10 ml – 100 mg/ml
Dawkowanie: 50-200mg / EOD
Czas aktywności : 2-5 dni
Klasa: steryd anaboliczno / androgenny

Stenbolon ma wzór chemiczny ( 17-octan 2-metylo-4,5a-dihydro-δ1-testosteronu (octan 2-metylo-δ1-DHT 17β) lub 2-metylo-5α-androst-1-en-17β -ol-3-on 17β-octanowy)

Preparat ten jest zaliczany do klasy sterydów anaboliczno-androgennych,  jest on pochodną (DHT) Dihydrotestosteronu, natomiast jego chemiczna struktura jest bardzo zbliżona do Masteronu lub Mesterolone (nazwa handlowa Proviron), rzeczywistość pokazuje że jego funkcjonalność  jest niemal identyczna, jeśli porównać efekty jakie możemy na nim osiągnąć ,  niektórzy sugerują, że ma bardzo zbliżoną moc do metenolonu ( Primobolan Depot), patrząc naukowo ich struktura molekularna jest do siebie podobna , ze względu że to nowy steryd to porównań i zachwytów jest wiele , ostatnio czytałem że pod względem siły dorównuje on nawet Oxymetholone (Anadrol). Jednak moim zdaniem to porównanie z Antkiem jest  błędne , dlaczego ? Stenbolon ma inne funkcje ,  NIE posiada on zdolności do budowania masy. Największą zaletą Stenbolonu jest to, że nie przekształca się w estrogentyczne metabolity czyli nie idzie w stronę aromatyzacji i nie wywołuje tak wiele androgennych efektów  (wzdęcia, zwiększenie tkanki tłuszczowej ,  zatrzymanie wody, a nawet ginekomastii) , dlatego stosując Stenbolon , NIE ma potrzeby stosowania inhibitora  aromatazy (AI).

Nie co więcej o tym SAA ?

Prawda jest taka, że ​​ten steryd jest związkiem który jest niezmiernie rzadko widywany na rynku szczególnie w Polsce. Został zaprojektowany na początku lat 60-tych,  w swojej podstawie był traktowany jako  filar 1-testosteronu, ale zmodyfikowany został przez grupę 2-metylową. Mówi się, że jest on nieco słabszy niż jego względny 1-testosteron ale w porównaniu z podobnymi dawkami, to jego wydajność anaboliczna jest prawie 2-3 razy większa  w porównaniu do zdobytego kg na kg .. Kiedy został wprowadzony do medycy okazało się że w miarę upływu czasu było widać, że ma jednak mało kliniczne zastosowanie i został ostatecznie wyprowadzony z produkcji ,został uznany za bezużyteczny i projekt został odstawiony ,brakowało wsparcia finansowego z powodu wprowadzania lepiej rokujących alternatywnych leków, które miały podobne działanie. Niewiele wiadomo na temat tego sterydu z jednego względu, farmakodynamika tego związku jest rzadkością. W świecie dopingu wśród społeczności kulturystów i innych sportowców, panuje wiele opinii, większość dzieli się jednak różnymi koncepcjami na temat jego funkcjonalności. W Stanach część kulturystów twierdzi, że jest to cenny i niepowtarzalny środek. Zaraz powiem dlaczego.

Co zyskujemy?

Po pierwsze stosując Stenbolon bardzo dobrze on wpływa na poprawę kondycji fizycznej , zwiększa popęd seksualny , podnosi libido , poprawia samopoczucie , zwiększa wytrzymałość , daje wzrost siły jak i zapewnia lepszą regenerację.

Patrząc na jego zastosowanie , widać gołym okiem że idealnie pasuje do cykli :redukcyjnych, fazy cięcia , przed startami . Jest to steryd synergistyczny czyli zwiększa efektywność pozostałych środków wykorzystywanych w cyklu ,jest raczej uzupełniający kurację , dodatkowo nie aromatyzuje a jedynym efektem ubocznym jaki po nim może wystąpić to trądzik ( i to i tak w zależności od predyspozycji osoby stosującej).

Dawkowanie:


Jak zwiększyć naszą wydajność : Dawki mogą wynosić od 50mg-100mg co drugi dzień. Przy tych dawkach zaobserwowano zdolność do utrzymywania bardzo dobrych efektów pod względem sylwetki :  mięsień staje się suchy. Na Stenbolonie uzyskujemy szczupłą sylwetkę, dobrą jakość mięśni, dzięki temu ​​idealnie nadaje się do stosowania jako lek w cyklach w których zależy nam na rzeźbie. Kuracja na Stenbolonie tak jak w przypadku innych krótkich estrów powinna trwać do 8 tygodni. W zależności od pozostałych środków stosowanych w cyklu , zaleca się stosowanie protokołu PCT.

Od Autora:

Od siebie dodam i jest to moja prywatna opinia , po testach Stenbolonu producenta euro-pharmacies , śmiało mogę powiedzieć  że jest on mocniejszy od Drostalonu ( Masteron) i najbliżej mu do Trenbolone Acetate , jednak co najważniejsze nie ma tyle efektów ubocznych !!!