Yohimbine +caffeine- Spalacz tłuszczu
Yohimbina – efektywny spalacz zbędnej tkanki tłuszczowej.
Yohimbina jest jedną z wielu substancji, które kwalifikują się jako spalacze tłuszczu. Suplementy ukierunkowane na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej łączy jedna wspólna cecha – zawierają w swoich składach alkaloid jakim jest johimbina.
Suplementy redukujące zbędną tkankę tłuszczową polecane są zarówno panom jak i paniom. Spalacze tłuszczu doskonale sprawdzają się w końcowej fazie redukcji i pomaga utrzymać uzyskane rezultaty. Wiele osób w końcowej fazie odchudzania walczy z zalegającym tłuszczem w dosyć charakterystycznych miejscach takich jak: dolne obszary brzucha, uda oraz pośladki. Optymalne wymodelowanie tych obszarów jest czasochłonne i wymaga dużych nakładów wysiłku a znajdująca się tam tkanka tłuszczowa wykazuje wyjątkową odporność na spalanie.
Yohimbina – charakterystyka substancji.
Yohimbina jest substancją, która pozyskiwana jest z kory oraz liści johimbiny, czyli drzewa, które naturalnie występuje na terenie Afryki, głównie w Kamerunie. Dostępne preparaty zawierające johimbinę zawierają substancję czynną pod postacią chlorowodorku johimbiny. Jest to wynik syntezy chemicznej, którą przeprowadzono po raz pierwszy w latach pięćdziesiątych XX-wieku.
Roślina od lat znana jest również jako afrodyzjak, dlatego też w pierwotnych plemionach wykorzystywano ją podczas zabaw weselnych jak również w czasie rytualnych orgii. Johimbina znana jest również pod nazwą drzewa miłości lub drzewa potencji. Wyciągi z johimbiny często znajdują się na liście środków farmaceutycznych, które w Polsce dostępne są na receptę. Wykorzystywanie johimbiny może dawać dobre rezultaty w procesie leczenia zaburzeń potencji.
Jednak oprócz wyżej wymienionych właściwości, zauważono, że ekstrakt z johimbiny działa pozytywnie w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, jednak jak się okazuje z przeprowadzonych badań zaleca się stosowanie stosunkowo dużych dawek, które w dłuższej perspektywie mogą wywołać negatywne skutki uboczne a nawet przedawkowanie, które może prowadzić do śmierci.
Działanie johimbiny opiera się na procesie blokowania pewnego rodzaju receptorów, co w konsekwencji pobudza działanie układu wspólczulnego a także zwiększenie syntezy hormonów:
– adrenaliny,
– noradrenaliny.
Układ wspólczulny odpowiada za pobudzenie organizmu i szybszą reakcję na różnorodne czynniki. Johimbina określana jest również jako alfa-2-adrenergiczny antagonista.
Do głównych właściwości johimbiny należy:
- aktywacja syntezy noradrenaliny,
- wzrost syntezy epinefryny (adrenaliny) przez gruczoły znajdujące się w nadnerczu,
- rozkurcz oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych (wykazywanie działania wazopresyjnego).
Zadaniem johimbiny jest również pobudzenie ośrodków w rdzeniu kręgowym odpowiedzialnym za erekcję i ejakulację u mężczyzn (następuje wzmocnienie wzwodu oraz przyspieszenie wytrysku). W niektórych przypadkach może prowadzić do zwiększenia libido i podniesienia nastroju a także większej wrażliwości na bodźce dotykowe, co skutkuje wzmocnieniem odczuwania doznań seksualnych.
Dodatkowo wykazana, że przyjmowanie johimbiny w niższych dawkach może okazać się pomocne w utrzymaniu zdrowego ciśnienia krwi na optymalnym poziomie. Jest to skutkiem rozszerzenia naczyń krwionośnych, co powoduje również zmniejszenie oporu naczyniowego.
Yohimbina w połączeniu z kofeiną.
Yohimbina w połączeniu z kofeiną oprócz jeszcze bardziej skutecznego spalania tkanki tłuszczowej dodatkowo wykazuje działanie pobudzające. Dlatego też warto zdecydować się na suplementy, które zawierają wyżej wymienioną kombinację. Stymulacja układu wspólczulnego, centralnego układu nerwowego i dodatkowe pobudzenie organizmu pozwalają na częstsze, dłuższe i bardziej wymagające treningi. Zwiększenie aktywności fizycznej jeszcze bardziej podkręca metabolizm i pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.
Badania prowadzone przez doktora Waluga udowodniły, że połączenie johimbiny wraz z kofeiną wykazuje wpływ na działanie układu krążenia co z kolei znacząco przyspiesza tempo utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.
Yohimbina i kofeina- jakich efektów możesz się spodziewać.
Receptory alfa-2-adrenergiczne zazwyczaj zlokalizowane są w miejscach, które znane są z gromadzenia tkanki tłuszczowej, czyli okolice brzucha, piersi, pośladki oraz uda. Wystawienie owych receptorów na działanie katecholamin takich jak: noradrenaliny i adrenaliny co rozpoczyna kaskadę procesów chemicznych związanych z lipolizą. W procesie lipolizy uwalniane zostają zapasowe komórki tłuszczowe do krwi, które następnie ulegają rozpadowi i w naturalny sposób są usuwane z organizmu.
Johimbina pobudza organizm do zwiększenia wydzielania takich substancji jak: epinefryna, norepinefryna, glukagon, ACTH (hormon adrenokortykotropowy oraz hormon wzrostu. Zwiększenie poziomów tych substancji aktywuje stymulację procesów uwalniania kwasów tłuszczowych, które znajdują się w tkance tłuszczowej do krwiobiegu. Następnie kwasy tłuszczowe poddawane są procesowi utleniania, najbardziej efektywnie gdy stężenie kwasów we krwi jest niskie.
Działanie wykazywane przez johimbinę skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej, przez co możliwe jest zauważalne wyszczuplenie sylwetki. Jest to szczególnie ważne dla szeroko pojętych kulturystów, którym zależy na uzyskaniu jak największej ilości nowych włókien mięśniowych, które nie zawierają tłuszczu. Uzyskane mięśnie charakteryzują się doskonałą definicją i są atrakcyjnie podkreślone.
Regularne przyjmowanie johimbiny skutkuje dużym i zauważalnym spadkiem zawartości lipidów w organizmie.
Yohimbina + coffeina – sposób przyjmowania. Sugerowana dawka.
Johimbina zarówno naturalna jak i syntetyczna wykazuje najlepsze działanie na czczo lub po posiłku typowo białkowym. Zbyt dużo węglowodanów a także tłuszczy w posiłku porannym skutecznie zaburzają a wręcz likwidują jej działanie.
Dotychczasowe badania nie określiły jaka dawka johimbiny jest uznawana za bezpieczną, która nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych. W przeprowadzanych badaniach klinicznych pacjentom podawano johimbinę w dobowej dawce wynoszącej pomiędzy 20 a 100 mg. Jednak najczęstszym przypadkiem była dawka pośrodkowa, która wynosiła 50 mg na dobę.
Przyjmowanie johimbiny w wyżej wymienionych dawkach nie powodowało negatywnych skutków ubocznych.
W trakcie suplementacji johimbiny i coffeina należy przestrzegać rygorystycznej diety, która wyłącza spożywanie: żółtego sera, czerwonego mięsa, wina, ryb oraz czekolady. Są to produkty charakteryzujące się wysoką zawartością tyraminy.
Yohimbina i coffeina – przeciwwskazania i skutki uboczne?
Yohimbina, pomimo, że jest substancją pochodzenia naturalnego, wykazuje stosunkowo silne działanie. Dlatego też jak w przypadku innych substancji podawanych egzogennie istnieją przeciwwskazania do jej przyjmowania.
Przeciwwskazania do przyjmowania johimbiny:
– choroby układu krążenia i serca,
– choroby związane z funkcjonowaniem tarczycy,
– nadciśnienie tętnicze,
– aktywne wrzody żołądka oraz dwunastnicy.
Johimbina może wzmacniać działanie przyjmowanych leków i w związku z tym nie powinna być przyjmowana przez osoby, które zażywają tyraminę. Reakcja pomiędzy tymi dwiema substancjami może nasilić niepożądane skutki uboczne.
Możliwe skutki uboczne:
– nasilenie nerwowości,
– drażliwość,
– bezsenność,
– bóle i zawroty głowy,
– zaczerwienienie skóry,
– przyspieszenie rytmu serca,
– halucynacje,
– brak apetytu,
– nudności,
– skurcze żołądka,
– drżenie mięśni,
– zbytnie poszerzenie źrenic,
– poliuria,
– biegunka, wymioty
– uczucie niepokoju.
Johimbina jest niezwykle skuteczną substancją, która wspomaga proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jednak warto skonsultować jej suplementację z lekarzem prowadzącym, który poinstruuje pacjenta o optymalnej dawce a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Niebezpieczeństwo przyjmowania johimbiny wynika z faktu, że w celu redukcji tłuszczu zaleca się zbyt wysokie dawki preparatu. Samodzielne i nieodpowiedzialne suplementowanie johimbiny może wywołać szereg negatywnych skutków ubocznych, które w ekstremalnych przypadkach mogą zakończyć się zawałem serca a nawet śmiercią.